bugün

ingilizce, bardak anlamına da gelir.
two suns albümünden bir bat for lashes şarkısı.
I will rise now
And go about the city
In the street's
Broadways I seek
Him whom my soul loveth

Went over the sea
What did I find?
A thousand crystal towers
A hundred emerald cities
And the hand of the watchman
In the night sky
Points to my beloved
A knight in crystal armour

And I tried to hold him
I tried for the creed
I'll make a suit of colours
To stop the blinding mirrors
Sew a cape of red and gold
Stifle up the being
With the perfect armour
With a perfect dream

To be made of glass
When two suns are shining

The battle becomes blinding
To be made of glass
But we ride tonight, tonight, tonight, we ride

And with two suns spinning
At two different speeds
Was born a hot, white diamond
Burning through the rainbow
Flames fell into orbit
To hold eternally
Two heavenly spirits
That just wouldn't seem

To be made of glass
When two suns are shining
The battle becomes blinding
To be made of glass
But we ride tonight, tonight, tonight, we ride

Hey, oh
Hey oh oh oh
Hey, oh
Hey oh oh oh
Hey, oh
Hey oh oh oh
fsol'un dead cities albümünün nefis şarkılarından biri. (bkz: rüya içinde rüya)
18 ocak 2019 da vizyona girecek, split ve unbreakable'ın sequel'i. Baş rollerde: james mcavoy, bruce willis, samuel l jackson, anya taylor joy.

Kevin(james mcavoy) 9 kişiliği ile arzı endam edecek, müthiş heyecanlıyım..
Posterleri yayınlanmış devam filmi görsel
görsel
görsel
görsel

çok heyecanlıyım, gün sayıyorum resmen. 18.01.2019 tarihinde muhteşem bir film izlemeyi bekliyorum.
görsel
glasses kelimesinin neden gözlük anlamına geldiğini anlamadığım glass kelimesi.

-how many glasses of water should we drink a day?
-my glasses broke in half.
dün sinemada izlediğim film.
Unbreakable ve split'in devam filmi olarak glass(bardak) 2019 yapımı olarak geçtiğimiz günlerde vizyona girdi. Split filminin konusunu ve james mcavoy'un çoklu kişilik bozukluğu konusunu sergileyişini başarısız bulan az insan vardır herhalde. Yine başarılı bir oyunculuk vardı bu filmde ancak konu aynı, oyuncular aynı, uzadıkça uzadı ama neden?
Zirvede bırakılması gereken bir film split. Glass'ı izlemek pek makul değil.
görsel
Eleştirmenlerden pek de iyi bir not alamamış Shyamalanın splitin devam filmi olarak çektiği son filmidir.
Aslına bakılırsa insanlar film hakkında yapılan olumsuz eleştirilerde hiç de haksız değiller.
Syhmalan düşük bütçeyle büyük bir film yapmayı amaçlamış resmen ama maalesef önceki filmler kadar başarılı olamamış hatta önceki filmleri bırakın onları hiç görmemiş olsak bile çok iyi şeyler söylenecek bir film değil.
çöp film, boşuna para vermeyin.
James mcavoy ve Bruce wills'in döktürdüğü film.
Serinin ilk filmi olan 'split' ten sonra ikinci film olan glass beni çok mutlu etmedi. Bazı sahneler özenle çekilmiş olsa da film serisinin ilk filmdeki etkisi yoktu. Glass ın en güzel ve alıcı kısmı ise bruce wills ve samuel jackson gibi kişilerin oyunculukları bana kalırsa.

Film izlenmez, tü-kaka bir film değil fakat beklentileri çok yükselmeten izlenebilecek güzel psikolojik ve biraz marvelimsi bir tarzda filmdi.
Unbreakable ve split sonrası özellikle split üzerine çıkılmayacağını düşünerek izleme işini ertelemiştim. Bugün izledim ve insanı ters köşelere doyuran bir film olduğunu gördüm. 2 saat 9 dakikalık filmin her 15 dakikasında nefret ettiğimi iddia ettiğim farklı bir karakter oldu.

Önceki filmlerle bağlantıları çok güzeldi, özellikle unbreakable'daki çocuğun büyümüş halinin filmde yer alması beni duygulandırdı.

Her şeyden öte itiraf etmeliyim ki james McAvoy'un yer aldığı her yapım psikoloji severlerini etkileyecektir bence.

Ben 8 olarak puanladım, iyiydi.
unbreakable, split'in üçlemesi. bu iki filmdeki karakterleri tek evrende topluyor. başta beast ve david güçleri yerinde olmasına rağmen teslim oldular. halbuki güçleri yerindeydi, haklayabilirdiler. hikayenin devamı için yapılmış. zaten daha sonra baya direndiler gene güvenlik güçlerine.

film gereksiz uzun tutulmuş. zaten çok fazla bir şey yoktu. durağan ilerleyen bir film. 2 saat tutulması da cabası. zorlama bir film olduğunu düşünüyorum. olmamış shyamalan. ama yine de sonunda ters köşe vardı. tek güzel yanı da orası. 4/10.
David'e olanlar yüzünden adeta nefret ettiğim film. Ulan siz sinema tarihinin en cool, en babacan, en cefakar süper kahramanına, David Dunn'a nasıl böyle bir sonu layık görebildiniz? Allah müstehakını versin emi hintli yönetmen! utan kendinden be! Filmine de sıfır veriyorum. Gişede niye çakıldığı belli.
Film biraz hayâl kırıklığıydı yine de James her zaman olduğu gibi harikaydı. Kadrosu mükemmel zaten ona söz söyleyecek kişi bile olamam. Bir kaç gün içinde yeniden izlerim bu filmi.
güncel Önemli Başlıklar