bugün

meşhur başkan yardımcımız. bugün gazetede aile resimleri vardı babasının doğru düzdün işi yok altı tane çocuk yapıyor. sonrada kızı çıkıp yok fakiriz yok babam bana ayakkabı alamıyor. kızım bunları millete anlatacağına babana desene baba neyine güvenerek altı tane çocuk yaptın diye.gerçi neyine güvendiği bellide.
şu sıralar internette sıkça izlenen ve hatta tıklanma rekoru denen limiti dolduran bursa' lı iki küçük kız öğrenciden ikinci başkan sıfatını taşıyan hanımefendinin ''kalıba tükürmekle'' noktaladığı konuşmasının sonuç ayarı. evveliyatına bi' göz atacak olursak hadisenin, bir hafta önce face aleminde karşıma çıkan bi' videoda bahse konu kızımız ve beraberindeki sınıf başkanı, sınıfın haylazlarından oldukça muzdariplermiş ki bu dertlerini öğretmenlerine gayet ağlak bir ifade ile sunmaktadırlar. öğretmen de ( artık bi' popülerite ışığını önsezileriyle saptamış olacak ki! )bu kızlarımızın serzenişlerini görsel kayda almıştır. ikinci başkan olan kızımız, sazı eline aldığında ise işin rengi değişir ve gerçek bi' trajedinin sinyallerini daha ilk dakikada verir. ayağındaki çizmenin deliğinden girip aile içindeki bütçe deliğinden çıkar ve bundan dolayı çektiği ızdırabı sınıfın haylazlarıyla paylaşır; ibret alınması ümidiyle, muhtemelen. her neyse, küçük kızın bu feryad-u figanı sanal alemde epeyce ses getirir ve tabii ki keşfedilmesi fazla zaman almaz. beyaz show'a konuk olurlar ve ve kulağı hgeçen boynuz tabirini hakeden ikinci başkan veryansın eder; fukaralığın çileli dokusundan girer, gördüğü yetişkin muamelesinin de gazıyla devlet katından çıkar ( doğru zamanda yanlış programda olmasının göze batan antipatik resmi ile ). en nihayetinde ise, devletin valisini kastederek ''ben o valinin kalıbına tüküreyim'' demiş ve şöhret basamağında devlet kapısını tıklatmıştır; içeride kim var? diye bilmemenin cehaletiyle...

zamanın ötesinden gelen edit: giri; 'valinin kalıbına tükürmekle görevli küçük kız' başlığından, bahse konu kızımızın ölümüyle ''gizem yüksel'' başlığına taşındığından bazı kopukluklar ve başlıkla örtüşmeyen detaylar göze çarpabilir. mevzu bu, saygılar.
gerek video gerekse beyaz show'daki tuhaf hareketlerini görünce, ne kadar manyak bir aile ve çevrede yetiştiğine kanaat getirdiğim küçük kızdır.beyaz showdaki hareketleri neydi öyle.şayet yaşı 12 değilde 22 olsaydı tokat manyağı olması muhtemeldi.gerçi, aynı manyak çevrede büyümeye devam ettiği takdirde ileride çook tokat yiyeceği aşikardır.
bu sekilde konusmayi muhtemelen ebeveynlerinden yada etrafindaki buyuklerden ogrenmis zavalli kizdir. ayrica bu gozlemsel ogrenme nin tipik bir ornegidir.
eski türk filmlerin de olur du..
+tükür bakim babanın yüzüne kızım
-tüüü.
*şlap şlup

o anıları tekrar yaşatan hadise..
zamanında acıma duygusuyla göklere çıkarılan, alkışlanan kızdır. ilk videodaki boyalı sözler ardındaki tehlike görmezden gelinmiştir.

(bkz: #7158035)
eğer esra ceyda ile neşeli günler i takip ediyorsa bu tarz hareketler ve konuşma tarzı yapması doğaldır. niye başkan olamadığı bariz bir şekilde bellidir. muhalefet olarak kalmıştır. fakir bir aileden işçi bir aileden yetiştiği için genelde isyankar bir yapıdadır. yaşadığı olaylar ve video da anlattığı hikaye ile aslında bir travma geçirdiği açıktır. büyüdüğü zaman bu video yu izlerken gülecek mi yoksa ağlayacak mı bilinmez.
terbiyesiz bir ufaklıktır, yanındaki kızın efendiliğini örnek almalı.
ilk keşfedildiği videoda göze çarpan samimiyet ve masumiyet kokan kıyafetinden sıyrılıp şımarıklık ve patavatsızlık temalı yeni bir kostümle seyirci karşısına çıkan ( yakışmayan kıyafeti giymeye teşvik edilen ) ve sınıf içindeki ''fakir ama gururlu'' küçük kız imajından bi' anda sıyrılan, frekans ayarı bozulan çocuk, bildiğin kız çocuğu. programın kendi payına düşen bölümlerinde maksadını aşan sözler sarfetmiş ve gereksiz bir çıkış yapmış olan, çizmesi gibi yetiştirilme sürecinde de delikler olan inşaat işçisi bir babanın kopan parmaklarından en önemli olanı!
fakir ama dili uzun çocuk. bu kız büyüdüğünde hepimizin kalıbına tükürür. aman ha.
yaşadığı aile ortamı ve strüktürü kızın konuşma tarzında etkili olmuş görüldüğü üzere; başkan kızımız hanım hanımcık, yardımcımızda ise bir bilmişlik havası var. kızın suçu mu? hayır kesinlikle lakin tasvip edileside değildir. ***
(bkz: şimdi gelsin yüzüme söylesin bi de)
Babanı çağır bakayım kızım.

(bkz: disiplin)
şımarıklıktan baka bir şey değildir. duygusal bir konuşma yaparak, acıma duygusundan kaynaklanan bir sevgi beslendi kendilerine ve sözkonusu programa kadar çıkabildiler. buraya kadar normal. hatta halkın yoğun ilgisini arkasına alan küçük kız da bu ilgiyi kaldıramayarak üstüne çıktı yani havalandı, bu da normal. ancak orada bu seviyesiz lafı söylediğinde gülme krizine girenlere ne oluyor anlamış değilim. seviyesizliktir.
Onu kameraya çeken eşşek öğretmenin, adeta bir şiir edasında ezberletmiş olduğu kelimelerden birisidr. Ayrıca bu çocukları inceden alıp eğitim sisteminin bu yanınıda eleştirmemiz lazım.
öğretilmiş cümleler ile çocukluğundan çıkmış çocuktur. fazladır. sevimli durmaz.
"hadi oğlum amcalara pipini göster" mantığıyla erkek çocuk yetiştiren bir toplumun yetiştirdiği kız çocuğu örneği. (bkz: hadi kızım amcaların kalıplarına tükür)
bu video neden bukadar abartıldı anlamadım onları beyaz neden programına çıkarmış onu hiç anlamadım heryerde bunlar başka habermi kalmadı bu ne saçmalık yahu.
aslında suçu olmayan kızdır. cahil aklıyla kamera karşısına geçerse ve insanlar her dediğini alkışlayıp gülerse kız tabi ki şımaracaktır ve daha fazla ilgi çekmeye çalışacaktır.
arkada çalan "requiem for a dream" müziği eşliğinde kimin kalıbına tüküreceği merak konusu olan küçük kızdır. seçenekler ise şunlar;

a) valinin kalıbına
b) beyaz' ın kalıbına
c) hocanın kalıbına
d) birinci kattaki parasını vermeyen kadının kalıbına
e) hepsinin kalıbına
görevli değil görevlendirilmiş kızdır. bu kızları çıkarıp onların yaşadığı dram üzerinden reyting amacı güdenlerin kalıbına ben tüküreyim.
(bkz: yarabbi şükür diyen vali)
yaşına göre kelime daarcığı fazlasıyla gelişmiş bi kızcağız söylemi.
benim çocukluğumla onun çocukluğunu kıyasladım da yeni nesil bi garip.
öğretmeninin hakkında soruşturma açılmasına sebep olan ( muhtemelen, istemeden olmuştur ) talebe kız çocuğu. her ne kadar, soruşturmanın içeriğine dair sadece ''öğrencileri kişisel eğlenceye alet etmek'' minvalinde bir izahat sunulsa da, küçük kızın yaptığı gaf öğretmenine pahalıya patlamıştır. şimdi bir delik çizmesinde varken bir de öğretmeninin sicilinde meydana gelmiştir.
duyduğum anda beni şoklara sokan kızdır. zira yaşına, boyuna ve posuna yakıştırmış değilim. hatta beyazıt öztürk'e geveze demesi de olaya son noktayı koymuştur.
güncel Önemli Başlıklar