bugün

bazen yolda, otobüste, otobüs durağında ve insanoğlunun topluluk olarak bulunmayı başardığı her yerde karşımıza çıkabilen insanlardır. kimi size keder yükler, kimi en kötü gününüze bayram havası katar.

bu başlığı açmama neden olan da yine böyle bir insandır.

minibüsle çalıştığım yere gidiyordum. aklımda iş var. yaptıklarımı ve yapacaklarımı kafamda düzenliyor bir yandan da unuttuğum kısımları hatırlamaya çalışıyordum. kara kara düşünüyordum işin açıkcası. derken yaşlı bir teyze bindi minibüse. şoförle konuşmaya başladığı anda tüm dikkatler ona çekildi. önemli bir şey konuşmuyorlardı. nereye gideceği, parayı tam denkleştiremediği gibi mevzular. ama o kadar içten bir ses tonu kullanıyordu ki teyze, yaşadığı mahcubiyeti ifade ederken bile insanların yüzünde gülümsemeye neden oldu. o anda "vay amk kadın resmen havayı değiştirebiliyor" dedim içimden. nedense teyze gözümde doğaüstü yetenekleri olan bir süper kahraman oldu çıktı.

mutlu bir günü berbat eden onlarca insana rağmen bu teyze ortama girdi, havasını değiştirdi, bizlere pozitif enerji aşıladı, uçtu ve gitti. * *
pozitif enerjileriyle ortamı değiştiren insanlar iyi ki varsınız. negatifler yaşamayın oğlum siz.*

okumayanlar için alakalı bkzler:

(bkz: avatar the last airbender)
(bkz: asansörde osuran dede)