bugün

alnından öpülesidir.

sözlükte kim bağyan diye arama zahmetinden şu bekarı kurtarmaktadır. hele bir de nicki doğrudan "ben bağyanım" diyen yazarların daha bir hastasıyım. canım benim.
diğer model yazarımız için;

(bkz: entrylerinde hayvan ölüsü olduğunu belirten abaza)
yanlış nick seçmiş yazardır. çok meraklıysan kadın olduğunu belirtmeye ona göre nick seçseydin akılsız kızım.
girdiği entrylerle kim olduğunu bağıran erkeklerden farkı olmayan bayan yazardır.
belirtmesinin gerekli olduğunu düşündüğü bir durum varsa, bunu yapma hakkı sonuna kadar olan yazardır. dincilerin her açık kadını "orospu" olarak yaftalaması gibi sözlükte de değişik bir biçimde devam ediyor bu olay. bu başlığın altına girilen entrylerden de bir şekilde bayan olduğunu belirtmiş bir yazarın kolayca etiketlenebileceğini görüyoruz. ataerkil toplumlar hakkında güzel bir fikir vermeye yetiyor bu küçük oluşum bile...
rustur.
girdiği entryle bayan olduğunu belli eden yazarın neden seviyesizmiş gibi lanse edildiğini anlayamadığım başlık , konu , herneyse.
eğer sözlüğe üye olurken belirtilseydi cinsiyetinizi belli edecek durumlar içine girmeyin diye bizde ona göre davranırdık. hayır entryleriyle cinsellikten , yatak odasına kadar özelinden , bla blalardan bahsederek ben erkeğim diye bağıran yazarlara neden tepki gösterilmiyor ozaman. belki ben abazan biriyim , erkek olduğunu belli edersen msj çekerim , seni rahatsız edebilirim. sende sakla madem erkek olduğunu. sözlükten kız düşürmeye çalışan erkekler var diye , düşmeye müsait kızlar var diye herkese aynı damga vurulmazki. neymiş kadın olduğunu belli ediyorsa aranıyomuş.. sinirlerim tepeme çıkıyor resmen!
bi derdi olduğu kesin olan yazardır.

(bkz: kansas city aldatmacası)
bayan olduğunu niye belirtme gereği duyduğu bilinmeyen ve hakkında fikirler yürütülmek zorunda kalınan, belki de günahı alınan bayan yazardır. *
kendisinin belirtmesine gerek yok. girin josh holloway, kıvanc tatlıtuğ, edward cullen yada matthew fox başlıklarına bakın kim ağzının suyu akarak entry girmiş.
o kişi bayandır.
erkektir.
nasıl bir düsüncedir yahu bu. bayan oldugunu belli eden yazar. nasıl bir basslık ve nasıl bir düsüncenin ürünüdür. bayan olmak suc yahut bir çdülmüdür ki belirtme gibi bir terim kulalnılsın. yani elbetteki yazılar yazıyorsa belirtmesi gerekmez mi?

yani mesela;

kuafore gittik temali bir entry'de bunu belirtmesi gerekmez mi? ayrıca ve ayrıcca kadın olmasını neden saklaması gerekiyor. bunu anlayamıyorum yahu.

haa prim yapmak icin ben kadınım diyen kızlara verelim ayarı veriyoruz zaten ancak her bayan yazzarada potansiyel primci muamelesi yapmak yakısmıyor. o halde yazmayalım bir şey. sende erkek oldugunu belirtiyorsun. ben ibne miyim ki bunu bana belirtiyorsun belirtme. cinselliği karıstırma madem. yahut öteksi okudugunu belirtiyor belirtmesin ben okula gitmiyorum neden belirtiyor? bu örnekler cogaltılır tabii lütfen mantıklı olalım. elbette ki bayan yazar yazılarıyla anlasılacak bayan oldugu cünkü burada cogu zaman yasadıkarımızı ve gozlemlerimizi yazıyoruz değil mi?
bu dahil son günlerde açılan başlıklardan anlaşılabileceği gibi sözlüğün erkek populasyonunun çoğu bayan yazarlara ya sadece avlanması gerekn dişi ya da işi gücü avlanmayı beklemek olan dişi olarak yaklaştıkları için kadın olduğunu kasıtlı belirtmemiş olsa bile girdiği entryden sonra adı bayağı anılacak olan yazardır.
regl sancısı diye bir başlığa ağrının ne kadar beter olduğunu belirten bir yazı yazan kadındır ki bu gayet normal bir şeydir. adet ağrısını da erkekler yazsın isterseniz. ama the big lebowski başlığına " bir kadın olarak çok güldüğüm bir film " diye entry giriliyorsa bu eleştirilebilir.
dürüst yazardır.
Kadın oldugunu belirttigine gore aynı zamanda bakire olmadigini da vurgulamak isteyen yazardır.
kimliğini gizlemeyen cumhuriyetimizin uygar kadınıdır.
(bkz: yazarın sözlükte bayan olduğunu belli etmesi/#4991646)
sözlükteki abazanları pek sallamayan yazardır ya da bayan olmanın suç olduğunu bilmemektedir.
kendisine neden bu kadar takilmis oldugunu anlamadigim yazardir. kadin olmak ayip midir yoksa sözlükteki her erkek yazar birer potansiyel sapik midir da acaba ondanmi bayan yazarlarin cinsiyetlerini saklamalari gerekir onu hala cözebilmis degilim.
genele baktığımızda girilen entirilerin büyük çoğunluğunun erkek yazarlar tarafından girildiği rahatça fark edilebiliyorsa (bkz: bel altı başlıklar) (bkz: futbolla ilgili başlıklar) ve bu konu hakkında kimse "girdiği entryde erkek olduğunu belirten yazar" diye başlık açmıyorsa kadın bir yazarın girdiği entiride kadın olduğunu belirtmesi ya da ima etmesi çok acaip karşılanacak bir durum olmasa gerek.

(bkz: girdiği entiride boy kilo ve ayakkabı numarasını belirten yazar)
ben kadınım ona göre yani kötü oy verirken birkaç kez daha düşün. hatta oy olarak övmek kesmeyebilir, özelden de şakşaklamak istersen....hani derler ya, rasgele. hah işte hiçbirşey belli olmaz yiğidim, her an kanlar kaynayabilir mantığını direkt düşünmese de aklının ücra bir köşesinde bulundurup entarisini noktalayan yazardır sanırım.
*
kadın olmanın ayıp, saçma salak, utanılacak bir şey olmadığının bilincinde olan yazardır. ha tabi her şeyin bir adabı var da insan cinsiyetini söylerken neden çekinsin anlamıyorum. varya ben salağım galiba, nasıl anlamam yahu. burda bayan olmak ayıp karşılanıyor. burası bir sözlük. hay şaşkın ben.
eğer espiri yapmışsa sonunda mutlaka swh bulundurur. bu bir çeşit savunma mekanizmasıdır. malum, normal konuşurken espiri yapıldığında, o espiri iğrenç dahi olsa, espiri yapıldıktan sonra gülündüğünde; espiriyi bilerek mi iğrenç yaptı? yoksa nedir? filan gibilerden soru işaretleri oluşur dinleyicilerin kafasında, ve bu kafalarındaki soru işaretleri karmaşasıyla dinleyici de güler, bu bir gerçek değil mi?
işte kızlar bu savunma mekanizmasını kullanırlar, bir de şöyle bir sebebi var; ( bunlar hep bilinçaltı filan, istemdışı biraz, bilen bilir )
"söylediğim şey farklı yerlere gidiyodur belki, gidebilir de, ama ben bunun farkında olmasam da farkındaymışım gibi algılayın" gibi. bu iki sebep de swh kullanan kişiye faydası bulunan şeyler. ama işte kötü yanı mıdır nedir bilinmez, kişinin kız olduğunu ortaya koyar genellikle, ya da er kişinin feminen duygularının ya da bazı eziklik duygularının azımsanmayacak derecede olduğunu gösterir.
sözün özü, swh kullanırlar.

edit: imla
öncelikle,

(bkz: girdiği başlıklarla hayvan olduğunu kanıtlayan yazar)

sonralıkla normalliği göstermek açısından,

(bkz: yazarın sözlükte erkek olduğunu belli etmesi) **
en son olarak önceden de konuşmuştuk bunu yazarken bir aratın yahu,

(bkz: yazarın sözlükte bayan olduğunu belli etmesi/#4999139)
güncel Önemli Başlıklar