bugün

sana gitme demeyeceğim.
gene de sen bilirsin.
yalanlar istiyorsan yalanlar söyleyeyim,
incinirsin.

sana gitme demeyeceğim,
ama gitme, lavinia.
adını gizleyecegim
sen de bilme, lavinia.

dizelerini akla getirir. * *
gidiyorsa yeri doldurulamaz değil demektir; o sebeple mantıklı bir harekettir.

burda bir diğer önemli nokta da paylaşımlardır. eğer arada yıllar varsa, yapılmış fedakarlıklar varsa bir ölçek dur gitmeyi hak etmiştir zat-ı muhterem. esirgemeyiniz.*
erkekliğin 19 kuralından biridir.

(tut beni düşmeden diyorsa, belli ediyorsa tabi ki kolundan tutup çekilir... çekilir de ne çekilir...)
suçunu bilen insanın yüzü olmamasıdır. defalarca dur demek marifet değildir. durduracak şeyler yapmak marifettir. lafla peynir gemisi yürümez.
(bkz: gidene mahmut demek)
gidenin kim/ne olduğuna bağlı olarak çeşitli şekillerde değerlendirilebilecek durum.
gidene dur diyemem giden gider zaten kalana kal diyemem kalan kalır zaten.
" 1 cay daha ic , suradan borek getireyim.. ye de oyle git " denmelidir gidene. ac gondermemek lazim.

misafirperverim bazen.
giden gitmiştir
gittiği gün o bende bitmiştir
ben gideni değil, giden beni kaybetmiştir;

şeklinde düşünen benim gibi insanların tarzı bir eylemdir.
bazen gururdan, bazen şaşkınlıktan söylenemeyen sözcüktür ama bazen de dur desende gideceğini bilmek susmasına sebep olur insanın.
yeteri kadar sevmemek ya da sevilmemek.
(bkz: sevene thank you gidene fuck you) *
demeyeceksin Bırak sonra bir Havalara girer uğraş dur.
Yapılması gereken tek şey. Neden dur diyesiniz ki? Demek ki ya sizi sevmemiş, ya vefasızın teki, ya siz onu layıkıyla sevememişsiniz demektir. Gitmek isteyen insan, gönlündeki bavulları topladıktan sonra durdurmak anlamsızdır.

çoğu kez giden taraf oldum, benden gidenler de oldu. ister arkadaş, ister sevgili. Bazen olmamıştır işte.

Yanımızda kalanlarla devam etmeliyiz her şeye rağmen. Eleyerek devam edince elde gerçek sevgiler kalır.
artık bıkmıştır. usandırtmıştır karşısındaki onu. gönlü ister ama dilinden çıkamaz. çünkü alışmıştır onun gitmelerine.
En doğrusudur.

Giden gitmiştir, gittiği gün bitmiştir.
diyememekden daha iyidir.
Demedim demeyeceğim.
Ayrıca gidene sebep sorulmamalıdır.
O dürtü bir kere geldiyse elbet gidecektir.

Bu zamana kadar kim kal dediğini şuan yanında görüyor dediğim durumdur.
kimdi giden? kimdi kalan?
giden mi suçlu her zaman?

murathan mungan dizelerini akla getirse de gitmek isteyene zorla kal denilmez. adettendir. hatta kıçına bir tekme vurusan daha hızlı gitmesini sağlayabilirsin.