bugün

efsane cumledir, cogu duruma cuk oturur.
(bkz: kişisel ileti filozofları)
ilk patronların söylediğini düşündüğüm söz .

- giden gitmistir gittigi gun bitmistir
+ patron, adamın aylığını hesaplamayacakmısın
- kendi gitti ne aylığı
+ ulan 5 yıldır yanında çalışıyor
- giden gitmistir gittigi gun bitmistir
+ hay bu uludağ sözlüğün, ordan okuyosun bunları başımıza şair kesiliyosun .
bana her seferinde sezen aksu' nun gitme şarkısını hatırlatan sözdür.hatırlarsınız ki; sezen ablamızda şarkının ilk bölümünde hadi lan ordan pezevenk diye ayarı çektikten sonra, bir kedim bile yok misali bir yalnızlıkla her git kelimesinin peşi sıra -me yi vurgulamıştır.altında ezilmeden önce iyice düşünüp sarfedilcek cümlelerden biridir tezime göre.
gidenden sonra yeni başlayan hayatın ilk sözleridir. silen silmiştir sildiği yerden başlamıştır ki bu sözü söylemiştir.
zamanla, doğruluğu anlaşılan bitiştir. giden, gider ve dönse de ilk gidişinde bitmiştir aslında. size, sırtını ilk döndüğünde, siz de dönmeli ve koşar adım uzaklaşmalısınız. gelse de, kovulmayı hak etmiştir artık. anlam yüklediğiniz her insan böyledir. anlam yükleyecek kadar anlamlı olan sizsiniz aslında. anlamsızlarla uğraşmayın. siz varken, o, anlamlıdır. siz olmadan önce, o bir "hiç"ti.
cevap olarak ulen zaten önce ben seni sildim hava mı yapıyorsun şimdi diye içinden geçirebileceğin cümledir.
(bkz: sikilmi$ gotun davasi olmaz)
züğürt tesellidir. rakı masasında ise gitmediği anlaşılır.
gidenin arkasından iç ferahlatmak için kullanılan bi cümledir..mutlu olmak isteniyorsa yapılmalıdır..
zaten hayat o biçim, dünya o biçim, gördüm ki olmussun sende o biçim, madem sende o biçim, bana gelmez bu biçim, eyvallah herşey için. *
(bkz: gidene git gelene gel demeyeceksin)
hatta devamı da vardır... "ben gideni değil giden beni kaybetmiştir".
devamini da $öyle getirirler..
(bkz: ben gideni değil giden beni kaybetmiştir)
internette artik coluk cocugun msn nicklerine sakiz olmu$tur.
kabullenildiği an, inanılmaz ferahlatan söz.
bunu diyen bunu da dedi;

(bkz: sevene thank you gidene fuck you)
"giden gitmiştir, giden gittiği gün bitmiştir" versiyonuna da rastlanan söz öbeği/cümle. iddialıdır; bu sebepten ötürü de yonja tayfasının favori repliklerinden biridir aynı zamanda.
Terkeden kişinin artık bir hiç olduğunu anlatan cümle.

(bkz: asla geri dönme)