bugün

gaziantepspor takımında forma giyen romen orta saha oyuncusu. daha evvel samsunspor'da da oynamıştır. uzak mesafelerden allah ne verdiyse yaptığı şutları vardır, kaleyi göstermemek gerekir.
tam bir kasaptır.
türkiye'deki tüm anadolu klüplerini dolaşacakmış gibi duran rumen futbolcu.
2008-2009 sezonu itibariyle bursaspor için ter dökecek futbolcudur.
romanya da kasap işletmecisi olduğuna kanaat getirdiğim, tekmeye kafa, kafaya tekme atan futbolcu.
akıcı bir şekilde türkçe konuşabilmektedir.
dün korupark kahve dünyası'nda yan masalarında oturduğumuz ve afişe etmek gibi olmasın ama heybetli purosunu tüttürürken gördüğüm eski samsunsporlu futbolcu. muhabbet boyunca ağzından 'hasiktir lan'ı düşürmedi, umarım bildiği en ağır küfür budur *
sempatik adam. komik bir türkçe konuşma tarzı vardır. telefonu çaldığında açıp "ahmet? napıyor lan?" demesinden sonra takım arkadaşı kendisine "lan" dediğinde "lan mı? ayıp ya!" diyen insan.
saha dışında çok sempatik bir insandır. Bursa yerel medyasından bir muhabir bir maç sonrası röportajında sercanı sorduğunda 'sercan çok yetenekli ama kafa yok' diyerek bizleri gülmekten yere yatırmıştır. konuşması da sempatik gelir insana. ancak saha içinde her an -maç ister gergin olsun ister normal seyretsin- kırmızı kart görecekmiş gibi bir his uyandırır insana. dostluk maçında bile kırmızı kart görebilir. taraftar her ne kadar bu özelliğini bazen sevse de 6 kasım 2010 mp antalyaspor bursaspor maçında olduğu gibi bazen çileden çıkarır. ben bursasporun yabancı kontenjanını bu oyuncuyla doldurmasına da anlam veremiyorum. bursaspor tarafatarı olarak geçtiğimiz sene fair play liginde şampiyon olmuş bir takıma yakışmayan oyuncu olduğunu düşünüyorum.
(bkz: kirita ortaya üçlü çektir tayfaya)
(bkz: psikopat kirita)
Samsunspor forması altında istanbulspor'un o dönemdeki kalecisi Oğuz'a yaklaşık 35 metre mesafeden kafa golü vardır.

Bebek yüzlü katil olarak anılır.
bursasporun antremanını ziyaret etmiş oyuncudur. tespitleri ve neşesiyle adam gibi adamdır.
Tribünlerin kiralık katili idi. Çok kısa süre oynamasına rahmen bursada çok sevilmiştir.