bugün

bunu bilen liseli olamaz zamanlarda duvarlara asılan ve ailenin oryantal, şarki duygu ve düşüncelerini ortaya çıkaran dokuma ürünü. bir de iskoçlar yaparmış galiba bunu.

http://i51.tinypic.com/jrqs5w.jpg

bu arada yeni evimin dekorasyonunda kullanmak üzere bir adedini deli gibi aradığımdır.
evet dostlar, yeni edindiğim evimin dekorasyonunda kullanmak üzere bu edevattan bir adet arıyorum. mümkünse arkasında akarsu bulunsun, birkaç tane de hemcinsi olursa hiç fena olmaz hani yalnız kalmasın. bir de bu çok önemli esas geyiğimiz halının dışına 90 derece ile baksın. yani halıya baktığınızda " ne bakıyon lan yaraaam" diyebilesiniz. işte böyle, varsa yardımcı olmak isteyen olsun bence. beni bu zor durumda yalnız bırakmayın. vit may ool rispekts.
genellikle köy evinde bulunan halıdır.
Köyden kente göçen öncü babannelerin vazgeçilmez sanat eseri.

görsel
geyiklerdeki ''beyler bi ses duydunuz mu aq'' bakışını çok sevmişimdir hep. çok ürkek olur bunlar zaten doğal hayatta. vur enseye al ekmeğini.
ilk türk atalarımızdan kalma yadigar kültürdür. Şimdi yavaş yavaş yaygınlığını kaybediyor.
bir aralar köy evlerinin olmazsa olmazı olan halıdır. üstünde de genellikle tüfek asılı olurdu. pek denk gelmedim bu aralar.