bugün

karşılık beklemeden verilendir.
sizi terkedip gittiğinde, çok derin acılar yaşattığında bile hakkında kötü düşünememek, sevmekten vazgeçememektir. *
zamana yenik dusmeyen,saygisi yitirilmeden yillarca tasinabilen sevgidir.
(bkz: gerçek sevgi bu olmalı)
gerçek olan sevgidir. benzetilmesi mümkün değildir. içinden gelen duygular, sevilene zarar geldiğinde gözden yaş, kalpten kan akıtıyor, boğazında bir yumruk duruyorsa gerçek sevgidir.
--spoiler--
pişman olurda bir gün, dönersen bana geri...
gönül kapım açıktır, çalmadan gir içeri...
--spoiler--
diyebilmektir.
günümüzde binde bir olan sevgi türüdür.
tarifi mümkün olmayandır. anlatmak için çabalarsak eğer:

-sakınmaktır; her şeyden 'onun başına bir iş gelmesin, illa kötü bir şey olacaksa benim başım ne güne duruyor?' diyebilmektir.

-düşünmektir; öyle arada bir değil, bir türlü aklından çıkaramamaktır.

-aptallıktır; öyle bir öncelik vermektir ki hayatında, kendine çöp kadar değer biçememektir onun yanında.

-karşılık beklememektir; işi ticarete döküp, sevildiğin kadar sevgi beklememektir, o sevmesede, duygularını koruyabilmektir.
............

gerçek sevgi, özetle bir insanın yaşama sebebidir. sevgisiz kalan ya da sahte sevgiler içinde kendini var etmeye çalışan insan; mutsuzluğun zirvesinde yaşar, aksi ise hayattaki rolüne kendisini fazla kaptırmış, oscarlık oyuncudan fazlası değildir.
tarifinin daha bulunamadığı, varmı veya yokmu diye düşünülen çelişkili olan bi duygudur.
(bkz: anne sevgisi)
(bkz: anne sevgisi)
'-aradığınız şeye şu anda ulaşılamıyor.lüften tekrar denemeyin.boş yere zaman kaybı.'
çıkarsız, "eğersiz ve herşeye rağmen olanıdır. bulduğunda farkedebilirsen ne ala.
takımı liderin 12 puan gerisindeyken belli olur.

gücüne güç kataya geldik
formanda ter olmaya geldik
beşiktaş seninle ölmeye geldik. beşiktaşş!!
çünkü ile başlayan sevgiler gerçek değildir.seni seviyorum çünkü böyle böyle yaptın demek onu gerçekten sevdiğini göstermez.Eğer gerçek sevgi olucaksa karşısındakini herşeyi ile sevmelidir.
Massari'nin ReaL Love şarkısını akıllara getiren bir başlık.Günümüzde bulunması malesef imkansız bir sevgi türüdür..
kendinden bir parçadır. "evlat".
nedense sadece aile ilişkilerinde tam anlamıyla yaşanılabilen sevgi türüdür.
"Sevdiğini mertçe seven kişi, pervane gibi özler ateşi.
"Sevip de yanmaktan korkanın, masal anlatmaktır bütün işi".
*
vardır ama ya çok geç bulunur ya da çok yanlış bir zaman da.
anne-babanın çocuğuna olan sevgisidir.
yerde aranıp, gökte bulunmaz. aslında yerde mi artık neresi size cazip gelir bilemem ama bir yerde ararsınız da, bulamazsınız onu. bulduysanız da gerçekten çok şanslısınız. benim bilmem kaç arkadaşım sırf aşkı bulmak için migros'a gidiyorlardı, efendime söyleyeyim kantinde hamburger bekleyen hatunu görüp, ona beraberinde bir de pepsiler falan ısmarlarlardı, markette arkasındaki hatunu gördükten sonra başı dönüp, 2-3 tl artan para üstülerine "üstü kalsın." derlerdi falan işte. çok yıprattılar kendilerini. çok şeyler tükettiler. çok düşündüler. çok kurdular derken, 3 kızı aynı anda oynatıyorlar artık. yani, istedikleri de bu adamların. bugün onlara gidip, "değer mi lan bunca yaptığın kıyaklara?" desem. evet der adam. en azından gitmek istediği yerde yani şu an. tabii, şu bir gerçek ki; kantinde pepsiler ısmarlamalar, markete üstü kalsın ayakları falan cacık oldu. adam bugün istediği yerde ama, gereksiz yere yaptığı masrafları paha biçilemeyecek kadar büyük. şimdi ise beş kuruş vermeden başka başka ilişkilere giriyor götlerine koyduklarım.

ben de geçen hafta bir döner ısmarladım ama, hadi bakalım. hayırlısı.
böyle birşey yok. sevgi ya vardır ya yoktur. azına çoğuna karar veremediğimiz gibi gerçekliğine sahteliğine de karar verilemez. bir ölçü birimi mi var bizim bilmediğimiz?
gerçek olmayanı tesbit ettikten sonra geride kalanlardır.
milenaya duyulandı.

bak: "en çok seni seviyorum" diyorum, ama gerçek sevgi bu değil belki, "sen bir bıçaksın, ben de durmadan içimi deşiyorum o bıçakla" dersem, gerçek sevgiyi anlatmış olurum belki.
güncel Önemli Başlıklar