bugün

gerçek islam'ın işid olduğunu son yaşanan olaylardan dolayı gerçekliği ispatlanmış durumdur.
aynen, bu dingilimüslümanlar arapça bilmeden kuranı anlayamazsınız diyor sonra araplar gerçek islamı bilmiyor diyor.

ama nedense her saldırısında arkasında olanlar hep müslümanar, içinde olanlar müslümanlar.

ama gerçek islam bu değil.

siz tatlısu müslümanları gidin dininizi öğrenin önce sonra her şeye gerçek islam bu değil deme alışkanlığınıdan vazgeçersiniz.
papa beyanı.
işid değil daes dir o yada dais yok yok deas di.
neden boyle insanlar var hâlâ ya?
ışid'in kuran'dan ayetlerle yaptıklarını anlattığı içindir doğru olandır.
Bunu söyleyebilmek için ya bir çıkarın olmalı ya da tam bir gerizekalısındır.
ışidin yaptığı her şey hadislere ve ayatlere uygundur. dolayısıyla doğru önerme.
görsel
Cihat ve gıtal arasındaki farkı bilmeyen saf yazar beyanı. Önce bu kelimeleri öğren sonra gel.
ışid islamın gerçek yüzüdür ve müslümanlara bunu gösterdiği için müslümanlar ışid e teşekkür etmelidir.

ışid islamın ulaşacağı zirvedir. sizin ayet büken hocalarınız bunu anlamaz.
işid deccalin yüzüdür.
işit kafalıların söylediği sözdür. başlığı açanın böyle düşünmediğini ümid ediyorum.
kuranı kerimde 41 defa cihad kelimesi geçer bunun aksine tam 355 yerde barış, rahmet, şefkat bahsi geçer. sadece görmek istediğinizi görecek kadar körsünüz.
insanları savaşmaktan kaçtıkları için kaynar su da can çekişmelerini izlemek değildir islam.

Esir kadınlara tecavüz ve satılmasını sağlamakta değildir islam.

Hele hele yoldan geçen birine "islamın şartı kaç" diye sorulduğunda ve bilemezse kafasını uçurmakta değildir islam.

Eğer ortada bi ironi varsa ben anlayamadım kusura bakmayın.
islama inanmayıp, gerçek islamı bilmek ayrı bi olay ama bu nu bir kenera bırakıyorum.
ilk olarak merhum (bkz: muhsin yazıcıoğlu) nun bir sözünü sizinle paylaşmak istiyorum. " hiç bir terör örgütü yok ki gücünü dünya devletlerinden almasın " . şimdi gerçek islamcı işid neden israile saldırmıyor? sana göre gerçek islamı yaşamayan insanları öldürüyor? islamın ikinci kalesi kudüs için savaşmıyor?

işidin tek amacı senin gibilerin gerçek islam bu demesi ve islamafobiyi dünyaya yaymak ve aynı anda müslüman kanı dökmek.
gerçek islam işid olsa, sence işidi beş dakikada yok etmezler mi?
herkes izliyor ve senin gibiler şefillerini akıtarak gorçok islam bu diyor. işinize bu geliyor çünkü.
Yarin tesetture giriyorum beyler. Bugun son cibildak gezislerim.
ortadoğuda bir takım planları gerçekleştirmek için kullanılan çeçen sürüsüne islamın yansıtıcısı demek sütübozukluk göstergesidir.
ışid islamın katıksız yorumudur demek daha doğrudur. ışidciler islama yenilik getirmez. olduğu gibi onu alır. modern dünyanın ne dediğini sikine takmaz. bu yüzden de yaptıklarından gram gocunmaz çünkü dış dünyaya nasıl gözükeceği umrunda değildir.

ayrıca gerçek islam, gerçek hristiyanlık, gerçek yahudilik diye bir şey yoktur. çünkü din ilk başta belli çizgide dursa bile belli bir süre sonra o çizgi çok farklı dallara ayrılır.

mesela ülkede bir sürü müslüman var, hangisi gerçek islam değil?
hepsi kendi yorumunu zaten en doğru yorum olarak görüyor. ışid de doğru olanın bu olduğuna inanıyor ve kendi yorumunu doğru görüyor.

hepsi bu.

ayrıca ışid islamı inceleyeceklere, ilk dönem islamı anlatmak için birebir duran kaynaktır. ışid el değmemiş, toy islamın temsilcisidir.
Yaşar Nuri Öztürk yaşasaydı hepinizi göt ederdi

Bir iftira.
çoğu uygulamalarına bakarsak haklı olan önerme.
kuranda öldürün diye bişey yoktur. kuranda yazanlar açıktır al oku anlamazsan tefsir oku kuranla çelişmeyen hadisleri de oku kuranın ilk emri okudur bol bol oku. kafayı yersin belki ama kandırılmazsın.
ışid selefidir ve bunlar islama ilk çıktığı gibi alıp asrı saadet dönemine dönmek isterler. muhammed in dönemi onlara göre altın çağdır ve amaçları bu döneme dönmektir bu yüzden kuran ve sahih hadisler dışında dine sonradan eklenmiş ne varsa atarlar. osmanlı da da bir ara güçlenmiştir bu akım. (bkz: kadızadeliler)
ayrıca ışid tasavvufa ve felsefeye karşıdır.
türbe dikip putçuluk oynamaz ve şeyhine falan tapmaz.
o yüzden ışıd islamın en ilkel yorumudur denebilir, zaten onları bu kadar sığ ve saldırgan yapan da islamın özünün bu olmasıdır. niktekim muhammed arap birliğini kurduktan sonra ilk işi ganimet olarak başka ülkelerin toprağına göz dikmekti ve çok da başarılı olmuştur. virüs gibi yayılmıştır islam ve bu başarı da buna bağlı.

ben o gerçek islam bu gerçek islam demekten çok ışıd in saf islam olduğunu söylüyorum.
Gerçek ronaldo c.ronaldo'dur demeye benzer. Dikkate almamak gerekir.
kutsal kitabında ' dinde zorlama yoktur' yazan bir din mi işidtir?!
güncel Önemli Başlıklar