george soros

entry 84 galeri 7 video ses iyilertrends
  1. 1.
    100 milyar dolar paraya sahip olan spekülatör. Budapeşte'deki açık toplum ünicersitesi kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır Quantum Fonu'nun yöneticisidir.
    #356087 :)
  2. 2.
    (bkz: sıcak para)
    (bkz: hoppa para)
    #414146 :)
  3. 3.
    (bkz: yatırım aracı olarak türkiye)
    #414174 :)
  4. 4.
    para yöneticisi olduğu tahmin edilen kişi.
    (bkz: aracı)
    #414176 :)
  5. 5.
    para manipülasyonu sonucu, bir gecede 1000000000 ( bir milyar) dolar kazanmış yahudi asıllı spekülatör.
    #414178 :)
  6. 6.
    hobi olarak 3. dünya ülkelerinde karışıklık çıkartmayı seçmiş kişi.. kimseyi de sevmez, bir tek kendisi vardır sanki.. bush düşmanı.. illüminati'cilerin biridir diye düşünüyorum..
    #453213 :)
  7. 7.
    buzdağının yüzeydeki kısmı.

(bkz: open society institute)
    #453226 :)
  8. 8.
    (bkz: capitalism versus democracy)

(bkz: why america must not re-elect president bush)
    #453235 :)
  9. 9.
    kendisi yahudi asıllı macaristanda yaşayan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. nazizmin yükselişi nedeniyle ailesi ingiltere ye yerleşmiş, soros ta orada okumuştur. abd de borsa şirketlerinde çalışmaya başlamış ve daha sonra kendi şirketini kurmuş ve hızla servetini artırarak dünyanın en zengin adamlarından biri olmuştur. hayatta kendisini en çok etkileyen iki kişiden birinin hocası karl popper olduğunu söyler. hatta karl popper ın açık toplum üzerine düşüncelerinden ilham alan açık toplum enstitüleri nin başkanıdır kendisi. dünyanın pek çok ülkesinde şubesi olan bu enstitüler aracılığıyla gürcistan, ukrayna, kırgızistan da hükümetleri devirerek yüzünü kapitalizme dönmüş yeni hükümetleri kurdurmuş, bazı ülkelerde de ayaklanma girişimleri yürütmüştür.
    kendisini hayyatta en çok etkileyen iki kişiden diğerinin ise karl marx olduğunu ve onun kendisine yol gösterdiğini söylemektedir. zannımca "agam bizimle kafa bulii"...
    #453250 :)
  10. 10.
    galatasaray spor kulübündede hissesi var bu adamın.

edit:Beni niye eksilersin kardeşim ben mi sattım hisseleri.
    #690539 :)
  11. 11.
    "para yönetiminin sihirbazı" olarak lanse edilen, dünyaca ünlü para yönetim uzmanı.
    #690554 :)
  12. 12.
    dünyanın başına bela açmış birçok sapık ideolojiyi finanse eden, ülkemizde de faaliyet alanını genişletmeye başlamış ünlü spekülatör.
    #690566 :)
  13. 13.
    (bkz: mark mobius)
    #924770 :)
  14. 14.
    şimdi de sözluklere dadanmış adamdır.
    #1032056 :)
  15. 15.
    yakınlarda gürcistana giden arkadaşlarımın gürcistanın demokratik, özgürlükçü ve kalkınmacı yeni haline hayran kalıp Allah razı olsun dedikleri kişidir.
    #1228451 :)
  16. 16.
    parasıyla balkanları,kafkasları,karadenizin kuzeyini ve orta asyayı satan alan evangelist şerefsiz.
    #1254321 :)
  17. 17.
    http://www.bbc.co.uk/turk...007/04/070428_soros.shtml
    #1581452 :)
  18. 18.
    turksanal.com'dan alınmıştır.

george soros'un kurduğu "Açık Toplum Enstitüsü" ile "Aydın Doğan Vakfı", 2003 yılında, "genç gazetecilere" yönelik bir faaliyette bulunup onları "eğittiler". Soros tarafından fonlanan, Gazetecilik Sertifika Programında;
    Ahmet Oktay, Ahmet Yücekök, izzet Sedes, Ali Saydam, Kemal Aslan, Ali Kırca, irfan Sapmaz, Mithat Bereket, Can Dündar, Oktay Ekşi, Ferai Tınç, Enis Berberoğlu, Yavuz Baydar, Özdemir ince, Zeynep Göğüş, Serdar Devrim, Doğan Heper, Ayşen Gür, Nuri Çolakoğlu,Ferhat Boratav, Ahu Özyurt, Sami Kohen, Ercüment işleyen, Hakkı Devrim, Atilla Girgin, Zeki Sözer, Nuriye Akman, Ekrem Dumanlı, Haluk Şahin, Yasemin Giritli inceoğlu, Armağan Emre, Haluk Kabaalioğlu ve Herkül Milasgörev aldılar.
    bu kurstan 526 gazeteci sertifika alıyor. ileride bu gazetecileri yüksek mevkilerde görürseniz şaşırmayın diyerek haberi bitiriyorlar.
    #1752968 :)
  19. 19.
    (bkz: sivil örümceğin ağında)
    #1906079 :)
  20. 20.
    George Soros (okunuşu: corç şoroş) (d. 12 Ağustos 1930), Yahudi asıllı ABD'l finans spekülatörü ve liberal girişimci. Yugoslavya, Ukrayna gibi doğu Avrupa ülkelerine yaptığı yardımın tutarı, bu ülkelere Birleşmiş Milletler tarafından yapılan yardım miktarını aşmıştır. Bu yüzden kimi çevreler onu hayırsever olarak tanımlamaktadır. Ancak bu yardımların siyasi amaçla yapıldığını savunanlar da vardır.

Soros, 1930 yılında bir Musevi ailenin çocuğu olarak Budapeşte'de doğdu. Sovyet işgali sırasında Macaristan'a ihanet ettiği iddia edilmektedir.
    Soros'un yardımlarının "sosyal" olmaktan çok "siyasal" özellik taşıması, kimi çevreler tarafından; "elindeki parasal gücü ülkelerin iç işlerine karışmak ve o ülke siyasetine yön vermek"le suçlanmasına neden olmaktadır. Soros bu konuda, "Bu renkli devrimlerle suçlanmamın nedeni aslında Rus propagandasıdır." diyerek kendini savundu. Ancak, "Dünyanın her yanında böyle süreçleri destekliyorum. Şu anda Liberya'da yapıyoruz, Nepal'de yapabiliriz." diyerek bu tür eylemlerini kabullendi. Ayrıca 2006 yılında bir Rus radyosuna verdiği demeçte, Gürcistan'da 2003 yılında gerçekleşen Kadife Devrim'i mali olarak desteklediğini açıkladı.

ingiltere'deki London School of Economics'teki öğrenciliği sırasında hocası olan Karl Popper'ın açık toplum felsefesinden çok etkilendiğini ve bu etkisinin yaşamında yanılabilirlik, içgörü, düşünebilirlik ve açık toplum gibi değerler sistematiğinin oluşmasında katkı sağladını ifade eder. Bu değer sistematiği ile finans piyasalarında çok başarılı olduğunu belirtir.

Soros, vakıfları kanalıyla Türkiye'de de 2006 yılı itibariyle son 5 yılda 8 milyon ABD doları harcadıklarını açıkladı.

George Bush ile arası açık olan Soros, Bush'un kapitalist, açık ekonomilerin adını dünya üzerinde kötüye çıkardığını ve daha çok kendisi tarafından organize edilen sivil toplum kuruluşu örgütlerinin hareketini kısıtladığı beyan etti.

Soros, Açık Toplum Enstitüsünün kurucusudur.

bu adresten kopyalanip yapistirilmistir.
    --spoiler--
    http://tr.wikipedia.org/wiki/George_Soros
    --spoiler--
    #2014781 :)
  21. 21.
    rothschildlerin kopegi olarak da taninir.
    (bkz: rothschild)
    #2850378 :)
  22. 22.
    dünyayı yöneten 5 kişiden, deşifre olmuş tek kişi.
    "türkiye'nin en iyi ihraç malı askeridir." cümlesiyle beynimden kazınmayan şahsiyet.
    #3221868 :)
  23. 23.
    girdiği ülkeyi karıştıran dünya'nın en zengin adamı.
    yahudi.
    deva ilaç firmasının yeni sahibi.

son olarak;
    (bkz: tehlikenin farkında mısınız)
    #3347122 :)
  24. 24.
    türkiye ' deki temsilcilerinin sorospu çocukları diye çağrıldığı amerikan ajanı , spekülatör .
    #3347137 :)
  25. 25.
    (bkz: insanlığa düşman bir ömür yaşayan george soros)
    #4048206 :)