bugün

türkiye'nin birçok yerinde gençler sanatla bilimle eğitim ile uğraşıyor.

sayılarının artması umulan durumdur.
alıp vererek ekonomiye can vereceğini sanan nesil geliyor.
sanat mı? zorunlu okumanın 13 yıl olduğu bir ülkede sanat mı?
kendi dilini konusmaması için zorlanan gençlerde sanat..
soyları tükenmesinde ben razıyım bu hale, dedirten başlık.
"gemicik" alıp taşımacılık yapıyor.
(bkz: eğleniyor muyuz gençler)
kalemle savaşıyor. benim gibi, hatta bizler gibi.
coco içip, dip dövdürüyor.
şakirtlik yapıyor, cemaat evlerine gidiyor, hocaefendiyi dinliyor, ağlıyor, sızlıyor, daha ne yapsın?
edit: eksileyen şakirtimizin de gücüne gitti herhalde, devam hocam abilerin yanına, devaam!
(bkz: okuyom ben ya)
gençlik sözde okuyor.
(bkz: dua etmek)* * *
okulda geçen boş dersi kar sayıyorlar.
hepsi olmasa da bazıları kıllarını kıpırdatmayıp ülke niye bu halde diye boş laf etmekten başka hiçbir şey yapmıyor. çok dert ediyorsan boş konuşacağına oku, eğit kendini eğit de beğenmediğin şikayet ettiklerinin makamlarına sen geç.
kalkınamamanın faturası recep tayyip erdoğan'a kesiliyor. Ama onu bu ülkenin insanı bu ülkenin genci seçiyor.

akp ye karşı olanlar sadece 'atam sen kalk ben yatam' salaklığıyla kendilerini atatürk ün ülkeyi emanet ettiği aydın gençler olarak görüyorlar.. Ben bunu gördüm. Gaza gelip eğer Atatürk tekrar dünyaya gelecek olsa onun yerinde yatar mısın diye sorarak Atatürkçülüğü derecelendirenler var

popomu kaldırayım da hem kendime hem çevreme (tabi dolaylı olarak da ülkeye) faydam olsun diyenler az değil ama yeterli de sayılmaz
ders çalışmak yerine saatlerce facede veya internette vakit geçiriyor gençler.
bazı insanlar hala herşeyin sabah akşam ders çalışarak olacağını sanıyorlar. olanak vermeyen yönetim hatalıdır.
knigth oynuyor, köy kuruyor kasaba kuruyor, facede tarla ekiyor daha ne yapsınlardır.
toplumsal olaylarda ses çıkarıyor.
beşiktaş bursa'ya girmesin diye taş atıyor.
biz eşek gibi çalışıyoruz , alemin çocuğu kazanıyor.
içip içip sapıtıyorlar, acayip partiler yapıyorlar, alemlere akıyorlar en önemlisi de batak masasında ülke kurtarıyorlar.
dakikalarca düşünüp tam olarak cevap veremediğimiz sorudur.
yurdum gençleri düşünmüyor, çalışmıyor. ülke kalkınmasından ziyade herkes kendininkini kaldırma peşinde. *
sosyal medyada ölesiye ayar vermeye çalışmaktadır.
kahvede okey oynayıp, evde pes atıp seçim zamanı geldiğinde eşbaşkanımızı desteklemektedirler. daha ne olsun? büyüklerimiz daha iyi bilir.

(bkz: büyük devletler)
(bkz: odaya girdiğimde ülkeyi kalkındırıyordu)