bugün

bir kişisel gelişim dergisi.içinde hikaye,fıkra ve testler olması güzel bir dergi haline getirmiştir onu.
her türlü gelişime açık ve bu teknoloiik gelişmeleri günlük yaşamda kullanabilen işlevsel beyin
aylık bir dergi iceriginde bir tek bosa yazı bulunmayan ve hic can sıkmayan zevkle okunabilecek hatta arkadaslara ısrarla tavsiye edilebilecek bir dergi.
takip edilesi en güzel kişisel gelişim dergisi.
henüz örümcek beyinli statüsüne erişmemiş,herhangi bir şekilde yıkanmamış olan tercih ettiğimiz beyin türüdür.illa genç beyinler istemeyiz ayrıca genç düşünen beyinler de kabulümüzdür.
7 den 70e herkezin okuması gereken kişisel gelişim dergisi.. alınıp, okunup, okunduktan sonrada hediye edilmesi tavsiye edilir.. size geri dönüşü "iyi ki verdin ya, tiryakisi oldum" cümleleriyle olucaktır.. * *
içerisinde, her kesime, her yaşa, her mesleğe hitap edecek, olumlu katkılar sağlayabilecek, çıkmış olmak için değilde gerçekten insanlara biraz olsun fayda sağlayabilmeyi amaçlamış, her sayısı sabırsızlıkla beklenen dergidir.
güzel ve hoş dergidir lakin son yıllarda islami hikaye ve öğretilerde, metinlerde bir miktar artış yaşandığı da gözden kaçmamıştır.
(bkz: acep niye)
ordan burdan aldığı ibret verici, yol gösterici yazıları kopyala-yapıştır yaparak yayın hayatını sürdüren, profesyonellikten uzak olduğunu düşündüğüm kişisel gelişim dergisi. birkaç sayısına gözatıp bırakmak zorunda kalmışımdır.
içersindeki dini içerikli hikayeler tamamen içten bir şekilde yayınlanmaktadır**. diğer yandan copy paste olayı doğru olsa da insana fayda sağlayabilecek dergidir.
kopyala-yapıştır yöntemi de olsa bilinmedikleri sözleri açığa çıkaran insanları eğiten ve aşmış cümleler barındıran kişisel gelişim dergisi. keyifle okunur.

'kanat vardır doğanı padişaha , kanat vardır kuzgunu leşe götürür.' Hz.Mevlana.
aylık kopyala yapıştır dergisi. içinde gördüğünüz herşey tanıdık geliyor. aynı yazıyı birkaç defa görebilirsiniz. ayrica islamcı-liberal çizgide bir kişisel gelişim dergisi.
sözde kişisel gelişim dergisi.
nur cemaatinde sızıntıdan sonra en popüler dergidir.
kişisel gelişim dergisi olduğunu iddia eden ama sayfa aralarına hadis sıkıştıran dergidir.
geç keşfedilen, kıymeti sonradan anlaşılan kişisel gelişim dergisi. öğretmenlere ve öğretmen adaylarına iyi bir yol gösterici olduğu kanaatindeyim.
arada sırada hadis, sünnet ve dini konulardan bahsetmesi kötü bir gelişim dergisi olduğunu göstermez, islam dini zaten toplum bilimini öğretir insanlara.
zaman zaman çok çarpıcı şeyler olabiliyor dergide, kendinizi bulabildiğiniz. okumak ve takip etmek önemli ama okunanları hayata geçirebilmek daha önemli elbette.
içinde zeka testleri, anılar, fıkralar, hazır cevaplar gibi mükemmel yazıların bulunduğu dergidir. zeka testini bizzat yaptım zekam ortalama altı çıktı. *
internette bulunabilecek içeriğin kâğıda toplanmasıyla ortaya çıkmış, hiçbir özgünlüğü ve özelliği olmayan dergi.

kendi yazarları, yazıları ve araştırmaları yok. isteyenin internette araştırabileceği şeyleri toplayıp, altına yazan kişinin adını yazıp kopyalıyorlar. kişisel gelişim kitaplarından, sağdan soldan topladıkları şeyleri bildiğimiz kopyala/yapıştır tekniğiyle(ki kendisi çok zordur, bunu yapan insanlar müthiştir) basıyorlar ve 7 liraya satıyorlar.

bir de yazıların başındaki "titre ve kendine gel!" ya da "düşün! çok etkileyici!" gibi saçmasapan yazılar insanın sinirini bozuyor. "okusana lan bunu!" diyorlar resmen. dergiyi okumak için alır zaten insanlar, "buraya bak buraya!" demene gerek yok okunması için.

eve aylardır girdiğinden ötürü, babama "okuyor" görünebilmek için bakıyorum buna sürekli. "okuyor görünmek ne lan salak, kitap okumuyor musun?" dediğinizi duyar gibiyim. evdeki bütün kitapları okudum, dışarı çıkıp kitap alasım da gelmiyor, ondan bu ara okumuyorum. yoksa dilci adamım ulan. her neyse. bu yüzden aylardır takip ediyor, okuyorum falan fıstık. en çok "savaş taktikleri - bu taktikleri her savaşta kullan!" başlıklı yazılarına gülüyorum.

evet bildiğimiz savaş taktikleri. içi boş üstelik. "düz arazi, her iki ordunun da girebileceği arazidir. asker sayıca sizden fazlaysa saldırmayın. göte gelirseniz bozgun yersiniz" gibi kimsenin işine yaramayacak bilgiler var. hadi savaş çıktı da bunu okuyan bir insana lazım oldu bu bilgiler... yine bir boka yaramaz. askerliğini yatarak yapmış bir insan bile, bu tip yazıyı okumadan daha iyisini başarabilir. ki kişisel gelişim dergisinde savaş taktiğinin işi ne?

fıkralar, karikatürler hep bir yerden alınmadır. oturup fıkra uydursunlar, karikatür çizsinler demiyorum fakat biraz orijinal olunmalı, ortaya bir şey konmalı. dergi çalışanlarının(sayılarının 10'u geçtiğini zannetmiyorum) işleri çok kolay olsa gerek. bütün gün internette takılıp, google'a "kişisel gelişim" yazıldığında çıkan ne varsa çatır çutur dergiye gönderiyorlar herhalde.

dergiye gönderilen "okudum, hayatım değişti" yazılarını yazanları da gerçekten anlamıyorum. en az 6 ay... derginin her sayfasını okuyorum. hepsi daha önce çeşitli yerlerde okuduğum şeyler. ara sıra güzel yazılar bulunabiliyor ki bunlar da tahmin edebileceğiniz gibi derginin emek verip ortaya çıkardığı şeyler değiller. bir insanın hikâyesi falan. bir romandan alınma. bu tip şeylerle dolu olsa yine "kitap kitap araştırmayalım aq" deyip okuruz ama bu ne lan? "böyle kadından uzak dur!", "kocasını terbiye eden kadın! oku ve ibret al!", "şerefsiz doktor! titreyerek boşal!" gibi başlıklarla, acayip acayip metinlerle kimin neresini geliştirdiklerini merak ediyorum cidden.

geliştirilen bir şey varsa o da ancak ekonomidir. "bu dergiye 7 lira vereceğinize gidin o parayı çöpe atın" diyerek ibnelik yapmak istemiyorum. "ne yapılabilir lan o parayla?" diye düşündüm. yemek, içmek, kupon yapmak vs... bunlar dergi okumaktan daha faydalı işler değiller. o yüzden, buraya vereceğiniz 7 lirayı daha verimli kullanabilmeniz adına kumbaranıza atmanızı tavsiye ederim ben. sonra indirimdeyken falan yumulun romanlara, kitaplara. gidin klasiklerin hepsini okuyun, zaten ömrünüz yetmez.

bu dergiye lüzum yok. ciddiyim. ayrıca "şakirtlik" de dikkatlerden kaçmıyor. kimse kusura bakmasın ama empoze etme amaçlı bir yayın olduğunu düşünüyorum. bu amaçlarına da ulaşmıyor değiller. ama bir tane kişisel gelişim kitabı okumuş insan, bu dergide kişisel gelişim namına pek bir şey bulunmadığını, dergide okuduğu şeyleri internette beleşe rahatlıkla bulabileceğini ve okuyabileceğini bilir.

ps: insanlara mal mal şakirt, yobaz, kemalist vb. yakıştırmalar yapmam, bu yüzden emeklerine saygısızlık etmem. bu dergi her anlamda batırıyor, o yüzden bunu da ekleyeyim dedim.
(bkz: genç beyinsiz)
malesef 3 yıla yakın süredir hem satışını yaptım hem de okudum.ama dikkatli okuyan herkes farketmemesi imkansız aynı şeyleri tekrarlamaya başladı.bundan dolayı ara verdim.
boktan ve toplama bir şakirt dergisi.
sağdan soldan araklama hikayeleri toplayan, bilimin daha önce üzerinden defalarca geçtiği konuları alıp kendince yorumlayarak dine bağlayan bir dergidir.
boxer dergisinin yazıları bile kişisel gelişim anlamında size daha fazla yardımcı olabilir. en azından karşı cinsle ilişkilerinizi normalleştirir.
kişisel gelişime gelince; ne kitapla olur, ne dergiyle. yani bu tür adındaki dergilerle, kitaplarla olmaz. gidersin dostoyevski okursun, düşünürsün, yorumlarsın tartışırsın; allah da senden zekayı eksik etmediyse gelişirsin zaten.
119. sayısından konu başlıkları:
hepsi şaka gibi.

--spoiler--
10 yıllık mesafeyi 1 yılda alanlar anlatıyor!
(Âcilen ihtiyaç duyduğunuz birikim bu yazıda!)
• Başarı şansa değil, şu 10 şeye bağlı!
• Eş seçerken gözden kaçırılan çok önemli ayrıntı
• Satışta iknanın tecrübe edilmiş püfleri
• Dinleyicilerin sempatisini neler çeker?
(Ünlü hatiplerden çok ince ayarlar)
• Terfi bekleyenlere işin 13 sırrı
• istikrarsız elemana çare
• Depresyona şifâ bitkiler
• Yetenekli insanları engelleyen 10 sebep
• Mâneviyatınız ne kadar güçlü? (Test edin!)
• Yeniliğe direnmenin 7 sebebi
• internette site kurup e-ticaret yapacaklara 5 ikaz
• Beyin yorgunluğuna en etkili çareler
• Kötüleri ve kötülüğü etkisizleştiren 2 kuvvet
(Dikkat! Zayıflar kötülerle görüşmesin!)
• Kimler hızlı giderse yorulur?
• Göz rengine göre karakter
• Sadece 5 dakikada maaşı 2 katına çıkarma yolu
--spoiler--
toplama dergi. internetten şöyle bir araştırma yapıp bir şeyler koy gitsin. sonra al sana dergi.
güncel Önemli Başlıklar