bugün

(bkz: moscow doğru yatağa)
(bkz: marş marş)
yüzlerce örneği olan gerçek.
(bkz: espri den anlamamak)
(bkz: ince espri ne demektir)
(bkz: yaran geniş aile replikleri)
adanalı ile kıyaslanamaya sokulamayacak kadar vahim bir durumda olan diziye olan bakış açısı.*****
genelleme yapılmaması gereken bir husus.
Cenazede gülen insan ulvi.
tv de izlenebilecek tek dizidir.
ne sevişme var*
ne çatışma var *
ne uyuşturucu kullanan kavga eden bir gençlik var. *
ne de aşşağlık kompleksi empoze edecek, karaktersizleştirecek başka bir olay.

tamamen espriler üzerine kurulmuş arada sosyal mesajlarda veren ailenecek izlenebilecek güzel bir dizi.

zekai'nin iki sevgiliyi ayıran arkadaşına sarf ettiği:

''seninle siyon dağı'na bile çıkarım, lobisine kurban olduğum'' gibi iğneleyici espriden bir şey anlayamamış olması tamamen kişinin kendi espri anlayışına bağlıdır.*
elveda rumeli'den sonra ailece izlenilebilecek tek dizidir. Tamamen Türk mahalle ve aile kültürünü yansıtan güzel bir dizidir. içeriğinde ne sapıklık var, ne küfür, nede şiddet. Ama sürekli bunları izlemeye alışan bazı bünyelere ters tepki yaratabilir haliyle.
doğrudur, neredeyse tüm komedi dizileri ve filmlerinde olduğu gibi saçma bir dizidir. 5 dakikada onlarca mantıksızlık bulabilirsiniz. ancak, dizinin komik olduğu gerçeğini değiştirmeyen bir önermedir.

komik ulan işte.
cevahir, pırıl'la yatmadığı için beklentisi gerçekleşmemiş zavallının serzenişidir. yok hacı burda öyle şeyler.
aşk-ı memnu dan çok daha mantıklı olduğu kesin.
kendim bireysel olarak beğenip izlediğim tek dizi olan geniş aile adlı dizi hakkında ortaya konulmuş doğru tespit. zaten dizilerde mantık aramak hata. dizi komik mi? komik. yemişim saçmalığını. ne yani, geniş aile saçma da yaprak dökümü, adanalı, doludizgin yıllar gibi diziler mantıklı mı?
Elveda Rumeliden sonra ailece izlenilebilecek ama Elveda kadar reintingi oldugunu sanmıyorum.Yani geniş aile çok saçma dizi.
Doğru önermedir.Komik değil aptal bir dizidir.
hangi türk dizisi mantıklı ki geniş aile saçma olsun.
geniş aileye saçma diyen arkadaşın, adanalı gibi über saçma bir diziyi övmesi ise çok gariptir. Bu konuda zevkler ve renkler tartışılmaz değil beğenmiyorsan izleme kardeşim denir.
adanalı hayranı yazar tespiti. adanalı'daki pala daha ince espriler üretmektedir oysa di mi ?
entelektüel seviyesi, dünyaca geçerliliği bulunan sıradan bir üniversite mezunu veya öğrencisi denkliğinde bir insana beş dakika bahsi geçen diziyi izlettirin.

yapılanın absürt komedi olduğunu sizlere lagadanak söyleyecektir.

sonra da bir adet türkçe bilen kişi bulun, 'absürt kavramını hangi türkçe kelime ile karşılarsınız?' diye sorun, size 'saçma' diyecektir.

böylece ben hariç herkes mutlu olmuş olacaktır.

ben neden mi mutlu olamıyorum?

'absürt' yerine kullanılabilecek ve dünya yazınındaki kapsayıcılığını tam olarak karşılayabilecek, türkçe kelime düşünüyor olacağım.

hadi siz saçmalamaya devam edin.

ben de gidip bardakçı murat ile bilek güreşi yapıp, karşılığında beleş limonata içeyim.
türk televizyon izleyicilerinin espiri anlayışını çok iyi çözümlemiş
karikatüristlerin yazdığı dizidir.
gerçek bir gerçektir.ama şunu da unutmayalım bügün ailecek izlenebilecek dizilerin başında gelmektedir.izlenmesi de bu yüzdendir.
doğru bir gerçektir.çünkü dizi gerçekten saçma
Çemkirme ile eleştiri arasındaki fark, sarf edilen cümlenin dayanağıdır.
Anlaşılır ve ispatlanmış bir dayanka herşeyi eleştirebilirsiniz. Eleştirdiğiniz hususa yönelik bir önermeniz varsa bu sizin aynı zamanda saygın ve söylediklerinizi kayda değer yapar.
Aksi halde sadece çemkirmiş olursunuz.
Beğenmiyorum kardeşim, gülmek zorunda mıyım? Bu ise kişisel bir tercihtir ve kamuyla paylaşılması toyluk, kıskançlık, çiğlik ve ergenlik gibi durumları işaret eder.
Selametle..
gercek br onermedır arkadas. genıs aıle gercekten sacma bır dızıdır benı hıc guldurmemektedır sızı de guldurdugunu sanmıyorum sozluk
dizi kültürü genel olarak saçma .