kapat

gemi makinaları işletme mühendisliği

1. 3 2
    *
    gemi inşaatı mühendisliği değil. makina mühendisliği de değil. işletme mühendisliği de değil. bambaşka bir şey.
    (bkz: olmayana ergi)
  2. 0 0
    iyi para olduğu söylenen meslek.
  3. 1 -1
    - erkan, bi kahve yap bakalım... iyi ki almışız kahve makinasını bee.
    + hemen kaptan! (iç ses: skeyim öyle mühendisliği lan! bunun için mi okudum ben...)
  4. 1 1
    geminin makinasının bakım tutum ve çalışmasından sorumlu kişilerdir.4 yıllık bir üniversitenin denizcilik fakültesinden mezun olunduğu için bu ünvan alınır ama gemide çarkçı diye hitap edilir.geminin makina kısmının en rütbeli kişisi ise baş mühendis veya çarkçıbaşı ünvanını alır.
  5. 0 0
    4 yıllık bir eğitim, ardından 6 aylık staj sonrası gemilerde çalışmaya başlayan mühendislerdir.
    ilk etapta 3. mühendis olacaklardır ve maaşları aylık 3000 dolar falandır. Ardından 2 yıl sonra 2. mühendis olacaklardır ve maaşları 4.500 e yükselecektir. 2 yıl sonra da başmühendis olacaklar ve maaşları 6000 bin dolardan 10000 dolar a kadar değişecektir.
    Tabi bu iş kolay bir iş değildir. Aile hayatınız pek olmayacaktır. Ama birikim yaptıktan sonra tersanelerde mühendis olarak çalışabilirsiniz.

Ayrıca gemi inşa ve gemi makineleri mühendisleri ile deniz teknolojileri mühendisleri de çarkçıbaşı sertifikası alabilmektedir. Bunun için yapmaları gereken fark dersleri almak ve 6 aylık stajı tamamlamaktır. Ayrıca bunun için 5 bin dolar gibi bir para ödemeleri gerekmektedir.

Gemipersoneli sitesinde ilanlara bakarsanız uzakyol mühendislerine önerilen maaşları zaten göreceksinizdir.
  6. 1 1
    diğer adı zabitan olmakla birlikte okuyarak ulaşabildiğiniz ücereti cazip fakat yapılacak iş değil. kulağımıza deniz suyu kaçtı bir kere ne yapalım.
  7. 3 3
    böyle bir meslek yoktur var olan meslek için

(bkz: gemi makineleri işletme mühendisliği)
  8. 2 2
    insanın aptalı denizci,denizcinin aptalı makineci olurmuş sözündeki makinecilerin (en azından amir tayfasının) okuduğu bölümün adıdır.
    (bkz: deniz ulaştırma ve işletme mühendisliği)*
  9. 0 0
    itü denizcilik fakültesine bağlı olup , itü'nün diğer fakültelerinin bile varlığından bir haber olduğu bölümdür.
gemi makinaları işletme mühendisliği ile alakalı başlıklar