bugün

bu aralar ihtiyacım olan tek şey.yok efenim bakamıyorum işte,hep karanlık...
nedense hep bardağın boş tarafına bakıyorum.birde benim gibi mükemmeliyetçi biriyseniz yandınız.geleceğe umut yerine karamsar bakarsanız bu işin sonu intihar olur alim allah. (bkz: Allah korusun)
Yaşamanın tek yoludur. Hayatına bakarsın yaşanacak gibi değil sen de geleceği düşlersin ve yaşarsın.
Hayata tutunma yollarından biridir.
Ya da bakamamak işte bütün mesele bu.
Sağlam bir işiniz varsa ve sağlıklıysanız mümkün olan durumdur.
inancınız varsa mümkün olan durum.
Fakat ülkemizin şu anda bulunduğu durum gerçekten zor ve iyi günlerde değiliz...
inşallah en kısa zamanda huzur yeniden hakim olur...
Tek istedigim.
Umut isimli arkadaşınızla birisini beklerken yapacağınız eylemdir .
şu günlerde bunu yapabilen bir insan evladı varsa ya yanlış yere bakıyordur ya da görme bozukluğu yaşıyordur.
umut fakirin ekmeği tabi ki. umut etmekten ne zaman vazgeçerseniz işte o zaman temelli kaybedersiniz. umutla bakın hayata, ne yaşarsanız yaşayın asla vazgeçmeyin.
Kimi insanlar var ki, sizin umutlarınızla inşaa ettiğiniz alana gelip tüm o katları yıkıp gidiyor. Kıymet verilen insandan gelen bir söz, bir bakış bir memnuniyetsiz hırıltı bile sizi darmadağın edebiliyor. Aslında hayalleri sadece sizin gibi inanan insanlara anlatmanız lazım. Ne kadar yakın olursa olsun; kimilerinin olumsuz düşünmekte üstüne olmuyor. Eğer ona hayalinizi anlattığınızda;" hıı evet."Diyorsa, boş boş yüzünüze bakıyorsa o kişiye hayal anlatılmaz. Sadece, anlattığınızda sizinle bir heyecanlanan, ne güzel olur aslında diyen, sen yaparsın ki bence cümlesini söylerken gayet içten olan insanlarla en özel hayaller kurulur. Öbürleri kanınızı kurutmaktan başka bir işe yaramazlar. Onlara kalsak, önümüze gelen her şeye tamam deyip, bir şey istemeden, hayal kurmadan ot gibi yaşamak gerekirdi. Onlara kalsak, daha ateşi bile bulmamıştık...
Güneş doğmaya devam ettikçe her zaman bir umut vardır. Yeni gün yeni umut demektir çünkü. Yersen. *
Allah konuşsa, "sabret" dese inanmam. O kadar mokokoyum...
Önce gör, sonra bakarsın evlat.
bakamıyorum kesin korkunçlu bir şey çıkacak.
Dolar 6,04tl'yken ben burnumun ucuna bakamıyorum. Gelecek?
Geçmişe takılıp kalan insanların yapamayacağı.
umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır.
bir geleceği olan insan için %50 ihtimalli bir seçenektir.
Tsk afişlerinde uzman çavuş olarak geleceğe güvenle bakabileceğimiz söyleniyor. Uzman olanın aklını sikiyim. Astsubay olun en taşaklısı onlar.
Bakamıyorum bok da çıkabilir.
türkiyede lükstür.
Sen bakma amk ergeni her yer meme oldu...
Bu ülke hariç hepsinde yaşasam o kadar mutlu olacağıma eminim ki. Bu hissiyat beni delirtiyor.
Devam etme gücü verir.