bugün

dün sensiz nefes alamıyorum diyenler bugün başkalarının altında nefes nefese.
Ne kral ne de lord, taniştirayim ben freud.
görsel
Adım freud, sikerim seni maykıl.

En iyi aforizmasıdır..
Bilinç, hayatın zalim gerçeklerine karşı iki temel savunma geliştirir: “kaygılı gerçek” ve “inkar”.
"eğer öpecek bir şeyiniz yoksa, sigara içmeniz kaçınılmazdır."

bilinçaltının babası işte, boşuna mı?
"insan mutlu olmak ister; bu yüzden berbat haldedir."
''Birbirimize ne kadar yakınlaşırsak yakınlaşalım en sonunda arada kapatılamaz bir boşluk kalacaktır.''
''bir insan bir yere bakıyorsa, orada ilgilendiği bir şey vardır bir insan bir yere hiç bakmıyorsa orada ilgilendiği bir şey kesinlikle vardır''.
annesinden olur mu?

https://s-media-cache-ak0...ee9d8898afdb44a533094.jpg
aşk yoktur , libido vardır.

libido: insanın yaşama gucunu ve davranışları oluşturan cinsel içgüdü .
Nereye dönersen dön götün hep arkandadır.
Nevrotik kişiler hastalıklarından sürekli şikayet edip dururlar; ancak, hastalıklarının tadını çıkartmaktan da geri kalmazlar. Hadi gelin sizi bu hastalıktan kurtaralım denildiğinde ise, tıpkı dişi bir aslanın yavrusunu koruması gibi, kendilerini korurlar.
Hicbir erkek cinsel iliski kurmak istemeyecegi bir kadinla yakin arkadas olmak istemez" gibi bir seydi. Bu kadin da olabilir simdi unuttum.
"Siken sevilir haci, vurup gecicen"
S.F.
görsel
Eğer öpecek bir şeyiniz yoksa, sigara içmeniz kaçınılmazdır.
Sigmund Freud/Mutlu Olma ihtimalimiz.
Bazen bir puro sadece bir purodur.
Bir insan bir yere bakıyorsa orada ilgilendiği bir şey vardır. Bir insan bir yere hiç bakmıyorsa orada ilgilendiği bir şey kesinlikle vardır.
insanlar yavaş yavaş inanmamayı, güvenmemeyi, sevmemeyi ve kronik şüpheci olmayı öğrenir. Bu gerçekleştiğinde artık ne yazık ki çok geçtir. insanların “tecrübe” dediği şey budur. Kalbiyle bağlantısını kesmiş bir insana “tecrübeli” denir.
görsel
"Ben aslında yoğum".
görsel
fenerbahçe çok iyidi bugün.
freud.
i havent read nietzsche but i heard he is good
original froyd sözü.
güncel Önemli Başlıklar