bugün

kabus ve kilo olarak dönecek yemeklerdir dikkatle kaçınılması gerekir.
manti olsa gecenin bir koru de olsa kalkip yiyecegim yemek. soruya cevap manti yani.
saat gecenin ikisi mide kazınmış mutfağa gidilir kabusla karşılaşılır dolap boştur, can bu tavuk sote ister. bir km uzakta oturan arkadaş aranır;
-hoca tavuk varmı sende?
+ne yavuğu a.q. bu saatte *
-yaww bırak saati var mı yok mu?
+var..
-tamam on dakika sonra oradayım...
bir km yürünür tavuk alınır evde bir güzel sotelenip afiyetle yenir.
gece vakti uykudan uyanılır, yemek yemeliyim, birşeyler yemeliyim diye mide kazınmaya başlar, aksilik ya evde pek bir şey yoktur, sadece 3 günlük ekmek vardır. ekmeğin küflü yerleri temizlenir ve beyaz peynirle beraber yenir.
(bkz: tavada sucuk)
(bkz: kokoreç)
-şiştt kalkın acıktım ben.
+boşanda semerini ye, saatin farkında mısın sen?
-ya sahurda kalkıp yemek yemiyor muyuz?
+ eee ne yicez?
-şehriyeli pilav.
+yuhhh.. *
ye$il zeytin, tur$u, salam gibi kimi zaman buzdolabında duran yiyecekler yenebilir. gerçekten çok umutsuzsanız çubuk makarnayı kıtır kıtır da yiyebilirsiniz, gayet lezzetli oluyor.*
akşam yemeğinden artan her türlü yemek.
kisaca yat geber yemegidir.
sucuklu yumurta,ekmek arası domates * domatesli makarna.
şıp şıp yağ, löp löp et olur.
en güzel yemektir, özellikle yanında ayran içiliyor ve uyku kalitesini arttırıyorsa.
(bkz: dürüm)
(bkz: dürümcü baba)**
aparatif yiyecek bir seyin kalmadığı sadece aksam yemeğinden kalan nohut-pilav ın acı cekerek yenildiği durum.

akabininde uykusuz bir gece ve mide agrısı ile baslayan bir gün.
eğer reflü sahibiyseniz; sabaha kadar midenize, yemek borunuza, gırtlağınıza sancıdan ve acıdan çılgın attırabilecek yemeklerdir.
yat geber yemegidir. hemen geberilmese de bu gebermeye davetiye cikaracak yemektir. aman aman hic tavsiye edilmez efendim.
konnyada meşhur bir yemektir kız tarafına verilir adı da yat geber yemeğidir.
menüsünde sucuk, 5 çeşit peynir, reçeller, kavurma, çay, ekmek vardır.
kelle yada paça çorbası, şırdan, kokoreç v.b. iğrenç yiyecek türleridir.
saat itibariyle genellikle bilgisayar başında ya da tv karşısında tüketilen yiyeceklerdir. yediğiniz an son derece lezzetli gelmektedir ama yedikten sonra yaptığınızı fark ettiğinizde feci bir pişmalık duygusu baş gösterir.*
çünkü bilirsiniz ki o yedikleriniz size kalça, basen ve göbek formunda iade edilecektir.