bugün

geceleri sabaha kadar oturarak uyumamanın sonucunda sabahıda uyuyarak geçirmektir.
yeni neslin kısaca tanımı bu olsa gerek.
Sorumlusu uludağsözlüktür.
gece oturmayı seven sabah erken kalkmak zorunda kişinin yaşadığı olaydır.
annelerin üstünde uzun uzun kafa yorduğu mesele.
genelde zeki insanlarda görülür.
işe yada okula gönülsüz gidenlerin başına gelen olaydır.Kişi,sabah kalkıp gidesi olmadığı için psikolojik olarak geceleri uyumak istemez,sevdiği şeylerle,hobileriyle bol bol eğlenmek isteği duyar.
eskilerin "akşam yatmak bilmezsiniz, sabah kalkmak bilmezsiniz" diye açıklık getirdiği durum.
(bkz: boğa burcu erkeği)
(bkz: gece yatmak bilmez sabah kalkmak bilmez)
genelde babalar ya da anneler bu tip çocuklara "köpek gibi oldun resmen.geceleri uyumayıp sokakları kolluyorsun,sonra bütün gün yan gelip yatıyorsun.ne biçim insansın sen yavrum?" der.
geceleri yatılmazsa sabahları kalkınmaz ki zaten.
kişinin * kendisini en rahat hissettiği vakit uyumayıp, tüm ahâlinin ayaklandığı vakitte kalkamayışını anlatan sözcük öbeğidir.
istanbul da yaşayanların new york a taşınarak kurtulabileceğini düşündüğüm hadisedir
zira ben şu anda new york ta olsaydım saat 22:23 olacaktı
4 yıllık okulu 9 yılda bitirmeye katkısı inkar edilemez.
geceleri normal insanlar gibi uyuyup gündüzleride ayakta kalmamın hayali ile yaşasakta yinede bu halimizden mutlu oluruz. bizi sıradan insanlardan farklılaştırıp kendimize özgü bir yaşam tarzının oluşmasında etkili olan bu düzensizlk yinede mutluluğumuzun sebeplerinden birisidir.
'' sigara içerim, çok kahve içerim, az yemek yerim, düzensiz uyurum, yakında da ölürüm. '' sosyomattan. *
evet yatmıyorum ama bi sorun bakalım neden yatmıyorum denilesi durumdur. (bkz: uludağ sözlük)
işe geç kalındığında sabah sabah yüzlerce bahane bularak beyin fırtınası yapmanızı sağlayan durum.
asıl sebebi bambaşka olduğu halde birbirine sebep olarak gösterilen iki sıkıntılı durumdur.. ne yazık ki bu bünyede de görülüyor..
tam anlamıyla beni anlatan eylemdir.
genelde yazları yaşanır.
her gün aynı şeyi yaşıyorum ben. yatarken ruhum bedenimden ayrılmış gibi yatıyorum, uyandığımda da geri gelemiyor söz dinlemiyor ruhum.
bir yandan pişman olunan bir yandan da zevk alınan durumdur.
yaz tatillerinde sıkça karşılaşılan durum.
güncel Önemli Başlıklar