bugün

hem gece hemde otobüste takıyorsa bir bildiği vardır. gözü çizilmesin diye yapıyordur. aynı zihniyet arabanın koltuğundaki naylonu çıkarmaz, cep telefonunu ekranında ki jelatini sökmez. taktir edilesidir.
migreni olabilir. eleştirmeden önce migrenle tanışılıp taşınılmadığını düşünmek lazım. migren insana her şeyi yaptırabilir.
ismail yk dır. elleşmeyin. bırakın rahat rahat oynasın.
uykusu olabilir, alkollü gözünü açamıyor olabilir. her şey olabilir bunun üstüne fazla gitmemek lazım.
ajandır. güneş gözlüğü takmak onlarda modaymış.
şimşek çakar, flaşlar patlar aman ha diyen tedbirli insandır.
Normaldir. Gözüme bir kez sert bir cisim çarptıqından sağ gözüm zedelenmiş 1 ay boyunca kıpkırmızı olduğundan vampir gibi dolasmak yerine gözlük takmıştım. insanlar nasıl rahatsa öyle davranmakta özgürdürler. Sonuçları sebepler doğurur.

- Eksileyen vatandaş hayırdır gözlük firmalarıyla felan derdin mi var ? Oldu amk ahmet efendi ne der, Ayşe hanım dalga geçer diye sizin için rahatımdan olucam bas eksiyi yol ol.
(bkz: erhan güleryüz)
bayandır. saçının, gözünün önüne gelmesinden bıkmıştır.
yaş odunla ağzına vurulası zihniyettir.
şaşıdır.
dayak yemiştir, gözü mosmordur. çok fazla üzerine varılmaması gereken şahıstır.
erkekse, karşı tarafta bir yerlerde bacaklarına baktığı bir afet-i devran vardır.
pıt atmış olabilir.

(bkz: extacy)
bu insanların kafalarını tutup cama sürterek sürüklemek istiyorum, her cam ayrımına kafaları çarptığında küt küt diye ses gelecek.kıvılcım çıkana kadar bir ileri bir geri gideceğim. orta kapıya geldim de, yukarı kaldırıp demirin üstüne doğru fırlatacağım. sonra inecek düğmesine basıp kapı açıldığında kafasını orta kapının önüne sıkıştıracağım. kaptan kapıyı kapattığında kafası arada kalacak kaptan orta kapı diyeceğim. tekrar, tekrar açılıp kapanacak kapı, tekrar kafasından tutup tek tek koltuklara vura vura öne sürükleyeceğim. akbil basılan yuvaya gözünü sokup kafasını bastırıp otobüsten atmak istiyorum. acayip sinir oluyorum lan bu tiplere. bir gün mutlaka bunu yapacağım gazetelerde otobüste vahşet diye okursunuz. *
ağlıyor olabilir, ameliyat sonrası ani ışık parlamalarına engel olmak için takıyor olabilir, kimseyle göz göze gelmemek için takıyor olabilir. zevki için takıyor olabilir. toplumda bu kadar tepki anlamsız. dileyen dilediğini giyebilmeli, takabilmeli. insanlar (meşru dairede) nasıl mutlu oluyorsa öyle yaşamalı. sandalet içine çorap giyiyormuş, beyaz keten gömleğin içine atlet giyiyormuş, gece gözlük takıyormuş, ceket altına spor ayakkabı giyiyormuş vs. bizi neden rahatsız ediyor?
görme engelli biri olabilir.
uyuşturucu kullanmış olabilir.
fiziki arızasın yoksa toptur. fikir topu yani.
lazer ameliyatı olmuş ve en ufak ışığın bile gözünü rahatsız edecek olmasından güneş gözlüğü takmış olabilir.
her zaman apaci olmayan zihniyettir. birilerine gorunmek istemiyodur gizleniyodur ne bilim kadınsa kocasından dayak yemis annesinin evini tutuyodur.
Gecen pazar edirneye gelirken on koltukta, caprazimda oturan devasa adamin yaptigi sey, gece yarisi otobuste gunes gozlugu takmakti. Once anlam veremedim ama bir sebebi mutlaka vardir. Belki de gozleri yari acik uyuyordur. Ve kotu hissediyordur.
Not: yazar burada kendini anlatmis gibi bir sey olmustur ama devasa olmadigindan ben degilim heralde demistir.
güncel Önemli Başlıklar