bugün

tamam patron denilip uzaklaştırlır...
bir karadelik misali odada bulunan bütün enerjiyi emer bir anda.
benim annem ise tek eli prizde gözleride bende ''bak hemen yatağa girmezsen çekerim fişi'' tehditlerinde bulununca kalkıp yatıyorum pc zarar görmesin diye.
bilgisayar yanmış patlayacak hadi kapat uyu diye bağırıyordur. ayrıca sabah kaldırmam diye de tehdit eder.
bir de neren ağrısa bilgisayardan bilen anne tipi vardır.

+off başım ağrıyo ya..

- ee az dur bilgisayarda . tabi ben diyorum sana ama dinleyen yok .
her evde var olana gecenin belirli saatlerinde ortaya çıkan anne modeli. etkili olamayacağını bildiği halde her gece bu olayı tekrar eder, esip gürler ve daha sonra yanımızdan hızla uzaklaşır.
monitör ışığının önünden sırtındaki kabuk ve antenleri parıldayarak geçen hamamböceği gibidir. pıtı pıtı yürür, ışıkta uyarısını verir ve pıtı pıtı devam eder. siz tabii ki aldırış etmezsiniz.
sinyal alan annedir.
-oğlun kızın bilgisayarda git ve ona çemkir.
kendine bilgisayar alınca sabaha kadar başından kalkmayan annedir. ironisini sevdiğim...
şu anda, aynı sözleri söyleyen binlerce anneden birisidir.
liseli bir çocuğa sahip annedir.
ramazanda bu görevini aksatan annedir.
kendisi akşam sekizde yatıp bir ara kalktığında gecenin yarısı oldu hala uyumadın mı sen diyen kişidir.
modemin ışıklarına bakarak nette olduğumu anlayan , yeter kızım gözüne yazık diyen annedir.
sabahları da erkenden kalkıp sen hala kalkmadın mı, bu saate kadar uyunur mu diyen annedir.
Klasik turk annesidir. Ve hep arkasindan" bagimli oldun artik" der.
babannem daha güzel yapardı bu işi hatta gelip fişi falan çekerde giderdi böyle babanne düşman başına.
arkasından bir de yazık o gözlerine kör edeceksin iyice diyen annedir.
laptop, fiş çekme tehditleriyle bunaltan annelerin çocukları tarafından üretilmiş bi aygıttır. bu aygıt annenizin fişini çekerim ha dediğinde pilini gösterip sırıtmanıza neden olur. son derece gelişmiş bir aygıt olsada sırıtmanızdan birkaç salise sonra ateşlenen ve size doğru hızla yaklaşmakta olan terlikleri durdurma özelliği yoktur.
tamam anne kapatıyorum, diyerek alttan alınan annedir.
babanın uyandığını fark etmenin bile yaptırım gücünün daha fazla olduğu annedir. bağırsın çağırsın kapattıramaz kolay kolay ama o baba bir gelsin. bir gelsin o baba.
niyeyse o bilgisayar kapanmadan uyumayan annedir. bilgisayarın elektrik enerjisini annemden aldığını düşünüyorum. (bkz: ne kadınsın).
dünyadaki bütün gece uyanmış anneler yanyana gelse dev bir karadelik oluşabileceğini biliyor muydunuz?
görsel
ileri aşamalarında "bi dahakine elektrik parasını sana ödeticem" diyerek tehdit edendir. ampülü, televizyonu, çamaşır makinesini ve bilimum evdeki diğer elektronik eşyayı unuttu benim bilgisayarıma göz dikti.
sevgili bilgisayar;
sen nasıl bir etki yaratıyorsun anneler üzerinde merak ediyorum. sular kesilir senden bilinir, çıkardığın radyasyonun hissedildiği savunulur, iki dk da bana kanser tanısı koydurtursun. ve gece gece o annenin kabusu olup da gelip bana çemkirtirsin bilemiyorum.