bugün

On birinci nesil yazar. Hoş gelmiş.
Biraz yazdıklarına bakayım dedim. Çürük yumurta kokusu gibi cehalet kokusu geldi burnuma.
yeni aydinoglu vakası olmaması dilenen sürekli dini içerik paylaşan yazar.
Entrylerine denk geldikçe umutsuzluğa sevk edenlerden.
oo yeni bi yazar türemiş, hoşgelmiş.
ehli cinnet vel cinayet mensubu sanırım.

kendisine şu soruyu soruyor ve cevap bekliyorum başlık altına:

sahih kaç tane hadis vardır

hadislerin yılmaz bekçilerini morartan bi başlık bu.
basit bir soruma dahi cevab verememiştir.
(bkz: sahih kaç tane hadis vardır)
bir süredir anlamlı yazılarına rastladığım yazar. sevdim.
An itibariyle desteğimi çektiğim karar. Kısacası nedeni şu; biz yazmama kararı aldık. Yada ben öyle sanıyordum. Başka sözlüklere gitme kararı almadık. Kimse bana baştan bu şekilde hareket edileceğini bildirmedi üstelik. Biz allahın saf köylüsü düzeni değiştirelim diye destek olduk el attık omuz verdik. Aaa bide ne görelim, birkaç dost vasıtasıyla dünya sözlükten davet geldi. Bilmiyorum kaç kişi, başta tengir budun olmak üzere yatay geçiş yapılmış. Girdim baktım gördüm hatta yazdım da. Sonra kendi kendime dedim ki ee noldu şimdi ? ihale üzerimize kalacak-tı neredeyse. Neredeyse saf dışı olacaktık. Neyse sözü fazla uzatmıyacağım. Ben bu saatten sonra bu ayrılıkçı hareketin içinde yokum kardeşim. Benim isyanım yönetime, edepsizliğe ahlaksızlığa başıbozukluğa, asayişsizliğe. Bunu kim yaparsa yapsın. Gerekirse mücadele yöntemimi değiştirir gereğini yaparım. Terk edip gitmek, kaçmak benim kitabımda yazmıyor. Kimse kusura bakmasın..

Kararımı değiştirdim ulan. Sonuna kadar yazağım allahın izniyle.
(#38723812) nolu entryden anlaşıldığı kadarıyla kendisi "dolmuşta şoför tarafından ön koltuğa buyur edilmek" ayrıcalığına nail olan birisi. hürmet ve muhabbetlerimle efendim.
Moda nikaltı açtırmış. Yetmez ben zall ı beklerdim. Yobaz çok gördüğüm için hiç üzerime almıyorum sende kalsın. Evet kuran sünnet icmayı ümmet kıyası fukaha ve ehli sünnet velcemaat yakıştırması pek uygun olmuş. Ehli sünnet olduğumuz tescillenmiş hamdolsun. Bir mümin Kınayanların kınamasından korkmaz. Allah bilir kulunu ona göre verir çulunu.
https://www.uludagsozluk.com/e/39081944/

liseli galiba.

tüm kızlar peşindeyken pas vermeyen genco vakası. 50 kadından 10'u düşecek gibi bakan yazarlardan.

asıl siz geçiniz efendim bu işleri.
https://m.uludagsozluk.com/e/39170196/

Mavi marmara yı gönderirken dönemin başbakanına mı sordunuz?

Üste bir de alınan 20 milyon dolar hooopp

Yaşasın israile posta koyan cb.
görsel
Tam bir karaktersiz. Boyle adamları bırak yazar yapmayı sözlüğün arka bahçesine çöpçü yapmamamaları lazım.
Meral Akşener korkusu nasıl dağları sardıysa olmayacak yerlerden iftira atıyor namussuz..
Sayın eski başbakanımız prof.dr. Tansu çiller çıksın konuşsun. Dyp ye sayın akşeneri kimin referansıyla kabul etmiş? Bizde merak içindeyiz. Gidin sorun sayın tansu hanıma mutlaka cevap verecektir. Hodri meydan...

Ha ayrıca bazı arkadaşlar fena halde bozuluyorlar fikir beyan edince. Şahsıma dil uzatıyorlar. Sözleri havada kalıyor yanlız. zira çiğ yemedik ki karnımız ağrısın, yada yaramız yok ki gocunalım. O hakaretleri geri iade etmek dahi bize yakışmaz. Kem söz sahibine aittir. Laf ağızdan çıktığında muhatabın hak etmiyorsa döner dolaşır seni bulur merak etme. Üzerimizdeki elbise şayet temizse kimsenin ithamıyla, kem kelamıyla kirlenmez. Fakat gerçekleri bildiği halde saklayanlar örtbas edenler bunlara yardım edenler siyaset uğruna görmek istemeyenler kendi vicdanlarına nasıl hesap verecekler merak ediyoruz doğrusu. Hamdolsun allahtan başka hiç kimseden de korkumuz yok.
Birisine fetöcü diyeceksen, öncelikle kendi içindeki fetöcüleri temizleyeceksin. Ki ondan sonra insanlar senin samimiyetine, dürüstlüğüne inansın.

Kandırıldık demek de yetmez. Eğer kandırılabiliyorsan bir ülkeyi yönetmeye yetersizsin demektir. Yükselen Doları, yokuş aşağı giden ekonomiyi, komşular ile yüzbin tane sorunu kendinde değil, dış mihraklarda arıyorsan ne diye o koltukta oturuyorsun? Demek ki devlet senin emrinde değil, elalem yönetiyor. Bu vasıfsızlığı çözüm, çıkar yol olarak öne sürmek de neyin nesidir?

Bunları hazmetmesi, ondan sonra konuşması gereken yazar tanesi. Kendisi ile bir hukukum yok, tanımam etmem. Yazsın dursun. Lakin ilk başta çuvaldızı kendisine batırsın.

Malum, ne istediler de vermedik yahu?
Tam bir ergen. Sütten bu daha.
Kendini makaraya sarmış. Oğlum böyle liste mi olur, mal mısın demek istemiş olabilir. Bazen iyi şeyler yazarsın bazen de saçmalarsın. Biz kuluz ya. Mükemmel değiliz. Hata yapma hakkımız var.
Haksız bulduğum yazardır.
Uzgunum ama size katılmıyorum. Bir konuda haklısınız evet. Şimdi ki gençlerin genç yaşta yaptığı şeyleri ben de doğru bulmuyorum. Lise çağında ilişkiye girenler, uyuşturucu için bedenini satanlar var. Ve evet bu çok yanlış. Bunlar daha çocuk. Ama burada tek sorumlu olarak çocuğu tutamayız. Aileler ne için varlar. Çocuğun başına böyle şeyler geliyorsa burada biraz da ailenin suçu olduğunu kabul etmek gerekir.

Ama şunu da sormak isterim genç yaşta çocukların ilişkiye girmesini yanlış buluyorsunuz da evlenmesini nasıl doğru buluyorsunuz. Bunun çözümü bu değil. Ne yani bir imza atılınca devlet onay verince o yaştaki gençlerin ilişkiye girebilmesi doğru mu oluyor. O yaşta evliliğin evlilik dışında ilişkiden ne farkı vardır sorarım size. Imzayi attıktan devlet onaylayıp nüfus cüzdanını verdikten sonra istedikleri kadar sevişebilirler yiyisebilirler ama evli değillerse aauuuvvvv.

Yok arkadaşım öyle bir şey. O yaştaki çocuk her zaman çocuktur. Ne evlilikle ne de evlilik dışı ilişki doğru değildir. Bunun çözümü de çocuklarınıza doğru olanı doğru bir şekilde öğretmektir. Daha o yaşta bir aile olmanın verdiği sorumluluğu üstüne yükleyerek değil.

Ayrıca sizin beyninize sıçayım potansiyel pedofililer sizi.
Neden yanlış biliyor musun sayın çok bilmişler; her genç kendimi saklıyayım sadece eşim benim olsun düşüncesiyle hareket edemez de ondan. 20-30 tane erkek arkadaşı olmasın. Adı çıkmasın. Yanlış işler yapmasın. Peki şimdi Bu kimin iyiliği için? Alışmış kudurmuştan beterdir. Hormonlar yükselince ortalığı sel su götürür. O cici düşünceler set olamaz.
19 yaşındayım. Sizin düşüncenize gore şu anda yaklaşık 30 tane sevgilim olmalıydı. Belkide hepsiyle yatmalıydım. Inanır mısınız bilmem ama hiç sevgilim olmadi ve hala bakireyim. Bakın benim de hormonlarım yükseldi ama ortalığı sel götürmedi. Dediğim gibi bu ailenin eseridir. Ben yanlış buluyorum genç yaşta olan ilişkiyi. Ama istiyorsa da yapabilir ve bu kimseyi ilgilendirmez. Ama genç yaşta bir çocuğu evlendirmek herkesi ilgilendiren toplumsal bir konudur. Bir gecelik ilişki yaşamak ile bir omurluk sorumluluğu altında ezilecegin evlilik bir tutulamaz.

Tekrar dediğim gibi ben de yanlış buluyorum ama bu ilişkiyi yaşayıp yaşamamak yine onlara kalmış. Ama evlilik çok büyük bir şey. Asla bir tutulamaz.
Tengire giydirdiğim entryler için "helal olsun kız, şunun ağzının payını veriyorsun korkmadan" deyip beni savunan biri şimdi tengir yardakçısı olmuş ya şaka gibi.
Hayrola aslanım nedir bu tengir sevgisi? Hayır bilelim yani nerden nüksetti? Gülücük.

Bir yazar. Çöp.

Edit: yanardönerlik konusunda kendisinden öğreneceğim çok sey var.
Şahsen Çöpçüler kralı olmayı tercih eden yazar.
pek kıymetli yazar arkadaşım. kendisi takip listemde olduğu için onore oluyorum. muhabbeti hoş, donanımlı, pırıl pırıl bir insan. okuyup, geri bildirimde bulunması sözlük'ün ihtiyacı olan nevide bir profile haiz olduğunu ortaya koyarken, kendinizi de kıymetli hissetmenize vesile oluyor efendim.
(#39857493)
Üstad bu kaçıncı seviye abazanlık ya?
Çöp yazar. Cidden bakın. Ülkemizin tipik dinci profili. Tüm gün ayet hadis paylaşır, aralarda da ortalığı mahalle karısı gibi karıştırır, cinsellik başlıklarına uğrar sonra şu böyle öteki şöyle diye kendini üstün görme çabası güderek adam eleştirir. Eleştirinin bir usulü var gerçi, bunda o da yok.