bugün

karısının zevkini düşünen elit beylere yönelik kaba itham.
gavatlık yapan gavata gavat demek gavatlık mıdır sorusunu akıllara getiren nacizane kelime.
Sadece babalar veya kocalar gibi erkekler bu karakterde değilmiş

görsel
Eşini kıskanmayan,onu rahatça paylaşabilen erkeklere yapılan yakıştırmadır. Kızını kıskanmayan babalar için de kullanılır. Argodur.
Her duyduğumda aklıma hemen izmir i getiren kelime.
Kafasına sıkıp, hatasıyla birlikte ölmesi gereken kişidir.
Allah'ın verdiği emaneti pazarlama gibi bir namussuzluğu, normal zanneden bir kafa yapısı ile yaşamaktansa ölmek daha iyidir.
Söylemesi en keyifli hakaretler dendir.
Sözlükte de bu gavatlardan bulunmaktadır.
Küfür olan anlamından ziyade Adana Valisi Hüseyin Avni Coş sayesinde aklımizda kalmış söz. Kendilerine çok yakışmaktadir.
Dilimizde ki En underrated Küfür. Bir üst modeli için (bkz: Alagavat)
sağcı küfrüdür, net.
dün önümden üstünde cevatoğulları yazan bi kamyon geçti. hızlı geçince gavatoğulları diye okudum. allah affetsin.
bir başka tanım olarak: karşısındakine niyetini açıkça belli eden. gönül eğlendirme peşinde olan. ilk bakışta evlenilecek eğlenilecek ayrımı yapabilen.

yakın zamanda tanıdım bi tane.
gavat ama oldukça dürüst takdir ediyorum.
ayrıca cinsiyeti fark etmiyormuş.
ala ve kara diye ikiye ayrılan güruh.
Kizlarin erkeklerde istedigi ozellik.
(img:#1205817)
Geniş insan tipi.
(bkz: sevgiliye hitap biçimleri)
Bence genetik bir özelliktir.

Ya bakıyorum adam boşandığı karısının yeni kocasıyla tavla atıyor, beraber aynı masada yemek yiyor, hatta iş ortağı oluyor. Bundan da gocunmuyor.

Kadınlar da aynı şekilde maşallah "erkek adam yapar" diyerek erkekleri paylaşmaktan zevk alıyorlar. Sevgilisini eve çağırıp aynı zamanda kendi arkadaşını da davet ederek üçlü seks isteyen bile var. Bence kesinlikle genetik.
kavga esnasında karşısınızda ki kişiye toplum önünde söylendiğinde sonuçlarına misli ile katlanacağınız küfür.
sözlükte de oldukça fazladır.
T : paylaşmaktır. Paylaşmayı abartmaktır. Tabi bu ekmeği suyu paylaşmak değil...

görsel
Başkasının parasını ve hakkını çalan kişidir. Evet.
Karısını kıskandığını belli eden yavşak got verendir.
bir de bunun alagavat versiyonu vardır ki, bunların ekseriyeti alsancak civarında konuşlanmıştır.
görsel