bugün

hapishanelerde suçluların düzeninden sorumlu, çelik gibi iradeli, duvar gibi soğuk yüzlü personel.
(bkz: infaz koruma memuru)
Tüm futbol yazarlarının ve futbolcuların "neden bu kadar sert" diye merak ettiği hakem Serdar Tatlı'nın hakemlikten önceki mesleği
Imac kısa film yarışması birincisi. Teknik açıdan çok başarılı.
bir murat göğebakan şarkısı.
bir juanito sarkısıdır.. ne kadar arasam da limewire , bearshare ve türevlerinde bulamadıgım bir sarkı..

"gardiyan , etme beni ziyan , haber aldım , karım dogurmus , hem de oglan olmus" repligini de

"gardiyan , etme beni ziyan , abelardo , del pierro " diye de cevirmişligimiz olmustur..
(bkz: maaşlı mahkum)
Underground (hatta daha da local ) yada yerel sayılabilecek bir rapçi. freestyle battle'larda gösterdiği performans ise gayet iyidir. Stili sansar'a benzetilmektedir.
Kendisi bir partide bu şekilde bir suçlama duyduğunda battle'da çıldırmıştır.
Asıl adi infaz ve koruma memuru olan, halk arasında pek benimsenmeyen, soğuk bir yüzü olan, ne kadar psikopat varsa hepsiyle birebir mülaki olup daha sonra normal insanlarla iletişimde zorlanan ve bu yuzdende dışlanması daha kolay olan bir devlet memuru cinsi. Devlet memuru derken sendikal haklar acısından bır hakkı olmayan, bir zamanlar giydikleri üniformaları cezaevlerindeki çarşaflardan yapılırdı dıye ortalıkta bir rivayet gezen ama son zamanlarda bakıldığında üniformalarıyla polisi andıran, büyük bir kısmıda yakın dövüşte usta olan, usta olmak zorunda olan olan devletin memurudur .
dilimize fransızcadan geçmiştir.
gece muhabirliği yaparken onlarla aynı saatte biterdi mesaimiz ve trenlerde denk gelirdik. gerçekten de bir mahkum gibi görünürlerdi. uykusuz, yorgun ve bıkkın.
kesinlikle hakkettiği saygı ve itibarı görmeyen, özlük hakları yerlerde olan emekçi insanlar, tüm film ve dizilerde kötü, gaddar ve acımasız gösterilen kişiler, yazık bu insanlara hemde çok yazık.
ingiliz haber gazetesi.

(bkz: the guardian)
olmak istediğim mesleklerden biridir.Çok enteresan bir meslek olması benim sevgımın kazanmasına yol açmıştır.
dizilerde sürekli rüşvetçi, işkenceci olarak gösterilmelerinden mütevellit toplum tarafından hakettiği değer verilmeyen adalet bakanlığı çalışanları. pek çoğu vardiyalı çalışır. memur sıfatında olsalar da pek memur haklarına sahip oldukları söylenemez. bayramlarda, seyranlarda bol bol açık görüş olduğu için tatilleri falan yoktur. çalıştıkları ortam gereği can güvenlikleri olmadığı açıktır. zor meslektir zor.
Mahkum bekçisi. Evet.
Kendisine gardiyan diyeni oracıkta öldürme kabiliyetine sahip infaz koruma memurları. Böyle diyecekmişiz. Evet.
Yapımlarda hep zalim/işkenceci olarak gösterilmeye mahkum meslek grubu.
Öte yandan dünyanın en zor işlerinden biridir; cellatlıkla birlikte.
-Gardiyan ismeeet.
- ne var lan götelek
(bkz: mafya kenan)
Maaşlı mahkum.

Düşünsene dört duvar arasındasın, aynı ortamda bulunan diğer insanlardan tek farkın aydan aya para alman.
Yeni formaları yirak gibi olan meslek grubu. Ulan tüm güvenlik görevlileri lacivert renk oldu. Formadaki yazıyı görmeden anlamıyorum hangisi hangisi diye.