bugün

kolpaçino 2'deki en atarlı ve komik insan modeli.

''bizim çocuklar kurşuna kafa atar aaabii!''
(bkz: ganyot)
" dayımın oğulları yeni çıktı hapisten ağbi. adama patates sıçtırıyorlar" repliği ile hatırlanan film karakteri.
kolpaçino ve kolpaçino bomba'nın en bomba, en orjinal karakteri. en sevdiğim eleman. acayip replikleri vardır.
oynayan kişi de ebubekir öztürk'tür. çok iyi canlandırıyor.
dogrusu icin;
(bkz: ganyontçu)

http://kolpacinobomba.com/oyuncular3.aspx
kolpaçino bombada ki bomba karakterlerden bir tanesi.

abi bi fırsat ver abi bir fırsat.

abi bizim çocuklar kurşuna kafa atıyo abi kurşuna!

abi bizim dayı çocukları adama patates sıçtırtıyo abi!

gibi repliklerle akıllara kazınmıştır kendisi.

hapishanede galerici şovunu yaparken onu tokatlaması da tam bi bombaydı.
- Kim Adamın Varya Aklını Alırım akLını.
- özgür bey bana bir yol ver onları varya tokat delisi yaparım tokat.
- alooo telefon kaşarlığı yapmayın oğlimmmm.
- abi abi bak sen bana imkan vermiyorsun.
- dayımın çocukları cinayetten yeni cıktılar bak onlara etek giydirmezsem namussuz şerefsiz evladıyım.
- abi bak onların kulaklarının dibine iniceksin çat çat iki tane sıkıcaksın.
- patetes sıçarlar patetes.
- benim dayımın çocukları varya mermiye kafa atıyorlar kafa.

Kolpaçino bomba filminde Ebubekir Öztürk'ün (ganyotçu) akıllardan çıkmayan repliği.
--spoiler--
aabi bizi kervana bi takarlar, gençliğimizi alırlar!
--spoiler--
kumar masasında kumar oynatan şahışların tahsis ettiği para ganyot , bunu alan şahışlarda ganyotçu'dur.
bana göre türk filmlerindeki en özel karakterlerden biridir. böyle bir oyunculuk ve bu oyunculuk ile birlikte semt çocuğu tiplemesi müthiştir. buradan ebubekir öztürk abimize saygılarımızı sunuyoruz. umarım daha çok filmde izleriz onu. cidden cevher var.
kolpacino filmini izlenebilir kilan super karakter.

adama patates sictirirlar usta patates gibi repliklere sahiptir.
kumarhanelerde kumar oynayan kişilerden alınan ücrete ganyot denir, oyunu yönlendiren ve oyunun düzenini sağlayıp kahvenin payını toplayana ganyotçu denir.
kolpaçina bombanın bomba karakteri. *
(bkz: bizi bitirdin be)
Sana burdan bir koyarım medine dilencisi olursun haa diyen bomba karakter namı değer Ebubekir öztürk abimiz.
kumar oynatanların kumar oynayanlardan para alan kişi.

ebubekir öztürk 'ün canlandırdığı kolpacino karakteri.
Türk sinema tarihinin en başarılı tiplemelerinden biridir.
kolpaçino bomba filminde karakolda paçayı kurtarmak için cıvıyan arkadaşına çektiği ani tokatla akıllarda kalmıştır.
cin çağırma sahnesinde yaran...
trt okul kanalında -kolpaçino bomba filminde "yaptığına şantaj derler, böyle aşka montaj derler" şarkısını söyleyen elemanla birlikte- bir çocuk programında görülmüş ve haliyle önce hafif bir şoke etmiş, sonra da gülmekten yarmıştır.
KARAKOL SAHNESINDA SINIRINDEN DAMACANAYA KAFA ATAN KISIDIR.
Yeşilçam da vardır ya efsane karakterler kabadayılardan bu adam da onlar gibi efsanedir benim gözümde.
Kolpaçino 1 deki alev alması, özgüre dalışı ve babet çoraplarıyla güldüren, kolpaçino bomba da kopartan karakter. Gece gece aklıma geldi bastım kahkahayı ulan neydi o çoraplar o tipe ahahaha.
efsanedir. damacanaya kafa atmalar, işemeli sıçmalı ayinler, konuşması, tipi falan tek başına film kurtaracak adamdır.
görsel