bugün

ayrıcalıklı bişeydir.
Insanı sevimli yapan nadir durumlardan biridir .
bir kızın belinde de yanaklarında da oldu mu 10 adım önde olan kızdır.
çok hoş ve sevimli gözükür.

Şayet çenedeyse daha bi ayrıcalıklı oluyor.
Bayanda çok daha hoş'tur.
erkeklerin, kızlara hitaben, ben ölünce o çukura gömsünler dediği yüzdeki çukurlar.
başlı başına bir çekicilik unsurudur.
sahibine level atlatma durumudur. gamzenin hemen sağ-sol üstünde dudağa yakın kısmında ki bir ben ve mavi gözler ile bünye de xavi ,iniesta, messi ile üçe bir yakalanmış herhangi bir doğu avrupa ülkesi takım stoperi etkisi yaratır. öyle bakakalırsınız. (bkz: inceden sevgilisinin reklamını yapan mezhebi geniş)
erkekler arasında 1-0 önde başlamanızı sağlar, adoniste varsa maça başlamadan kazandınız demektir.**
kimseye ek bir güzellik katmaz.
çekemeyenler her daim bok atar.
hayata 1-0 önde başlamaktır.
tam her şey bitti derken, hatunu başkası kapmak üzereyken devreye sokulması gereken silahtır.
güzele güzellik katan unsurdur, başka bir şey değil. çirkin olanlar lütfen üzerinden prim yapmaya çalışmasın. olmuyor zira.
benim pek dikkatimi çekmesede bu sayede az kızdan iltifat almadım ay canlarım benim.
kıza teklif eden arkadaşa ' olm o kız seni zor kabul eder' diye söylediğimde, 'lan baksana şu gamzelere kim bu gamzeleri red edebilir ' diye cevap aldıktan sonra gamzeli olmak nasıl bir şey anladım.
sevdiğin zaman gamzelerini bir güzelin seni oraya gömsün istersin.

mabedim olacaksa eğer bu sevdada, gamzendir o mabedin temeli diye seven bir aşık olarak gamzeli olmak sevgiliye
has biz özelliktir diyebilirim.
bazen bir adım öne çıkartır sizi diğer insanlardan.
Bazi erkeklere yakışan.
çocukken genellikle kızların yüzünüze bakıp cimcirmelerine neden olur.
Güzel olmasanız da sevimli olmanızı sağlar.
(bkz: tanrı vergisi)
edit:plastik cerrahi de yapabiliyor ama ne gerek var efendim doğal candır yenir.
kaslarin dogrudan deriye baglanmasiyla olusan durum. suratta , belde ve bacakta gamzesi olan biri olarak soylersek, ozel hissettirir.
sempatikliğin doruk noktasıdır. kızlarda sadece gamze olması durumu bile aşık olmayı tetikleyici sebepler arasında gösterilebilir.
aslında kas defektine bağlı gelişen bir durum. Bende 3 gamze var , defektliyim yani. * *
insanı sevimli gösterse de, insan vücudundaki bir kusurdur.