bugün

üzülerek belirttiğim bir konudur. bir galatasaray fanatiği olduğum halde, bu takım her gün gazetelere yeni bir oyuncu ile anlaşmaya vardı, varıyor, varacak gibi haber oluyor ama ertesi güne kalmadan durum değişiyor. yıllardır ronaldinho geliyor diye haber yapılıyor. bu gidişle de ronaldinho emekli olup arenaya maç izlemeye gelecek zaten. sezon başında eboue, elmander, melo gibi transferleri nasıl yaptık hala inanamıyorum ama şuan kanat transfer etmemiz gerekiyor, yapamıyoruz. yok shaqiri, yok bilmem kim. hepsi yattı.
buna bir son verilsin. transferler gizli tutulsun millet boş yere heyecana kapılmasın.
şampiyonluk için eldeki kadronun yeterli olmasından kaynaklıdır.bir acz ifadesi göstergesi değil kalitenin peşinde olduğumuzun en temel yansımasıdır.
şampiyolar ligine gidememiş elinden büyük miktarda parayı kaybetmiş fenerbahçe bile büyük çapta bir transfer yaparken, hiç bir sorunu olmayan galatasaray'ın transfer yapamaması düşündürücü. nihat özdemir demişti ya kaç katıydı hatırlayamadım ama baya kat varmış harbiden. bu arada kalite arıyorsa galatasaray ondan transfer yapmadı ya ondan bursaspor deplasmanı çıkışında fatih terim bu konuda yönetime lafı sokmuştur. her seferinde transfer listesi veremem diyen fatih hoca kaliteyi arıyor evet. kendinizi kandırmaya devam.
fatih terim'i getirerek zaten en büyük transferi yapmıştır.

eğer fatih hoca olmasaydı emre çolak ve semih kaya şimdilerde anadolu'da kariyerlerine devam edecek futbolculardı.
şampiyonluk için yeterli futbolculara sahip olunduğunun göstergesidir.
(bkz: yok öyle bişey)

kazım kazım'ı göndererek en büyük transferi yapmıştır bence.

not: kamil abitoğluluyum
gerek olmadığından yapmamıştır. baros iyileştiğinde -ki iyileşir 2 haftaya kadar hazır olur- bol alternatifli bir kadrosu vardır galatasaray' ın.

kale: muslera-ufuk

sağ bek: sabri, ujfa, eboue

sol bek: hakan, çağlar

stoper: ujfa, semih, gökhan, hakan, hatta eboue (servet' i saymıyorum)

orta saha: melo, selçuk, emre, yekta(iyileşsin hemen lazım o), (ayhan ve ceyhun' u saymıyorum)

sağ kanat: engin, yiğit, merthan, hatta elmander (oynamışlığı var zamanında) (aydın' ı saymıyorum)

sol kanat: riera, emre, engin

forvet: elmander, baros, sercan

tabii hem savunması hem hücumu iyi bir kanat oyuncusu alsa harika olur, iyi bir forvet alsa harika olur ama onlar devre arası transferde ha deyince bulunabilecek adamlar değil. yeter ki iyi bir scout ekibi olsun. shakiri için gözden çıkarılan bonservis bedeliyle çok iyi 2 oyuncuyu alırsın doğru araştırırsan.

hakan, sabri, aydın, ayhan, ceyhun yerine daha kaliteli 5 türk oyuncu lazım pek çoğumuza göre ama işte o da devre arasında olacak iş değil. zamanla, yavaş yavaş geliştirebilirsin kadronu takımın kimyasını bozmadan.
Transferden çok göndermeye ihtiyacı olmasından dolayı olan durum. Bakınız kazım giderse ve olmaz olmaz ama yanına balta ile sabriyi alırsa ronaldo gelmiş kadar faydalı olur.
sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer derler ya, sanırım galatasaray'ın transfer ataklarında neden daha dikkatli davranmak zorunda olduğu tecrübelerden kaynaklanan bir durumdur. stancu, misimoviç, dos santos gibi dünyanın parası verilip alınan ve verim elde edilemeyen transferlerden sonra artık daha dikkatli davranılıyor. lig lideri, en fazla şut ve gol atan, averajı ve galibiyeti en yüksek takım şu anda galatasaray. şike soruşturmasının sonucunun ne olacağı belli değil. bu noktada dikkatli davranılması gayet anlaşılabilir bir tercih.
hiç yoktan servet, gökhan zan,serkan, aydın gibi gereksizleri şutlayıp yerine rotasyonda kullanabileceği birkaç yerli transfer etseydik dediğim durumdur. sezon sonunda şampiyonlar ligine gitmeye hak kazanırsak, bu kulvarda başaralı olmak için hem sağlam bir 11'e (ilk 11'in %75'i çok sağlam) ve sağlam bir yedek kulübesine (bu oran yedek kulübesinde %3.78944668) ihtiyacımız var. aksi halde altı senedir beklediğimiz şampiyonlar ligine daha kasım ayında havlu atarız.

ayrıca daha felipe melo'nun bonservisi de alınmamıştır. yönetim tüm bu eksiklikleri temmuz ve ağustos ayında nasıl giderecektir çok merak etmekteyim.
Şampiyon olmasını engelleyecek durum değildir. Gayet de oyuncualr iyi performasn sergiliyor,sistemleri de iyidir.
(bkz: buyrun kapağınız)
dany, umut ve assaidi resmen imza atmislardir.

ek olarak melo, hamit ile bir forvet alinip(demba ba kuvvetle ihtimal) transfer kapatilmaya calisilacaktir.

olursa belki kamp suresince ya da sonuna bir takviye daha.
Bütçe sorunudur muhtemelen. Hangi takım ister yıldız transfer yapılmamasını?
(bkz: galatasaray a gelmesi muhtemel futbolcular)
real madrid bile daha transfer yapmadı.
hamit'i, burak'ı, amrabat'ı, umut'u ve pek yakında pato'yu alacak kulübün transfer yapamaması durumudur. daha ne yapalım lan pezevenk messi'yi mi satın alalım? *