bugün

Kakamızda boncuk arayanların yaptıkları derinlemesine , ayrıntılı tahlildir.
bağırsaklardaki rahatsızlıkların yanı sıra ishal, kabız şikayetleri ile doktora gidenlerden istenen tahlildir. ufak bir kaba yapılan sıçkının taze şekilde incelenmesi ile yapılır. dışkının kıvamına, mukusuna, rengine bakılarak ve gizli kan olup olmadığı kontrol edilerek teşhis konmasıyla gerçekleşir.
pis bir testtir.
Gaita test sonucu barmenlerin çok tatlı dışkılarının olduğunu gözlemlenmiştir.
bağırsak yollarındaki parazitlenmeyi kakadan tahlil ile ortaya çıkartan testtir.

çok zordur. çok sıkıntılıdır.
Bunu yapan biyokimya Anabilim dalı uzmanı için üzüldüm.
Zor iş. Kazandıkları para helal bu insanların.
(bkz: gaita testi)
iNSAN VUCUDUN DA NE BOK VARSA BU TAHLiLDE ÇIKMAKTADIR.
Üzmüştür. O kadar okuyup bok tahlili yapmak...

Ama her insan hayatında en az bir kez gaita vermiştir akjs
Arkadaşlar onu bunu bırakın da siz hiç kulak çubuğunu ve poponuzu aynı anda kullandınız mı:(

Biz bu okuldan kolay mezun olmadık amk işsizliği hak etmiyorum.

Hayır okuduğum bölümde elektrik mühendisliği. Ne alaka dimi
Kervan gıdanın enerji uzmanının yanında staj yapmak içindi her şey:(

Her şey derken tahlil lan
çok önemli bir tahlildir...bağırsak kanserini falan oradan tespit ediyolar. daha neleri neleri tespit ediyolar...gariptir kan tahlilinde çıkmayan şeyler bok tahlilinde çıkıyo...
bokunda boncuk aramak için yapılması gerekir.
portör muayenesi olarak da geçer.
Yalnız birçok hastalığın teşhisinde çok önemlidir bu testler. Özellikle gaita gizli kan testi.
yapana yaptırana allah kolaylık versindir. bir de demezler mi git şu kaba örnek koy. gelmiyor işte siz öyle deyince.
'dudak payı bırakayım mı ?' diyene şahit olunan tahlil.
(bkz: gaita verilen laborant kızla sonra sevgili olmak)
ishalken testi vermeniz zor olur.

Malum kabi doldurmada sikinti yasarsiniz.
Ilk defa batmanda iken gaita testi diyince anlamamistim, uygun bir Dille anlatmislardi.
Bugün beni hastanede oldukça meşakkatli durumlara sokan test. Laboratuvardan verdiler serçe parmağımdan biraz daha uzun bir tüp, buna numune ayarlayın dediler. Akabinde stresli anlar...
Acil şifa temennilerimle, geçmiş olsun.
dışkıda parazit olup olmadığını inceleyen test. genellikle gıda sektöründe çalışacak kişiler için işe aldıktan sonra istenen sağlık raporu içerisinde bulunmalıdır.
Bugün beşiktaş'ta özel bir hastanede akciğer filmi, elde mantar tarama, burun ve boğaza kulak çubuğu sokmalı testler yaptırırken doktor hanımın benden istediği testtir. Elime de ufak krem kutusuna benzer pembe bir kutu verdi (dışarıdan gözükmeyecek şekilde) "bu kaba dışkınızı bırakacaksınız" dedi, ben de belki bugün değildir diye "bugün mü" diye sordum ama kadın evet demedi "ne sandın ya...." Der gibi bir bakış attı. işinizi hallettikten sonra kutuyu bana getirin dedi.
Verilen gaita kaplarının tabiri caizse tepeleme yada silme doldurulması gerekmez. Yeri gelmişken belirtelim, agzına kadar doldurup kapağı zor kapatacak kadar icine etmeyin.
Verdikleri kap kuş bokuna göre. O yüzden kenara sıçıp içinden kepçeleme usulü Almanız gerekiyor.

Ytd.
Bu sabah acilden girişle yaptırdığım test. Sonuçlar öğleden sonra çıkacak. Acil girişli dediğimede bakmayın normal poliklinik randevusu gibi uzun sürdü.