bugün

najoua belyzel isimli bir şarkıcının söylediği muhteşem fransızca şarkı. bugünlerde radyolarda sık sık çalınmakta olan parçalardandır. bu yazın hitlerinden olacağa benzemektedir. indirilmesi tekrar tekrar dinlenmesi önerilir
ing. bir kız ismi eger tum isimleri kısaltma gibi bir huyu olan insanların yasadıgı abd gibi bir ulkede yasıyorsa "gabe" kısaltmasıyla karsılasması an meselesinidir
+ john kızımızın adı ne olsun?
- bilmem judy gabriel naıl?
+ aaa cok guzel olur hem kısaltırız "gabe" diye
- tamam "oyle mesudum ki judy"*
lamb grubunun asmis parcasi.
"heavenly ..... i can fly" arasi ucmamak icin kendini zor tutarsin.
bir de konser versiyonu vardir ki akla zarardir.

i can fly
but i want his wings
i can shine even in the darkness
but i crave the light that he brings
revel in the songs that he sings
my angel gabriel

i can love
but i need his heart
i am strong even on my own
but from him i never want to part
he's been there since the very start
my angel gabriel

bless the day he came to be
angel's wings carried him to me
heavenly

i can fly
lamb'ın nefes kesen parçası. klibinde, adamın binadan atlayış sahnesi vurucudur. sözleri mevlana'nın şiirlerinden esinlenerek yazılmıştır.
klip için:
http://www.youtube.com/watch?v=kcvfS_szMUY
2 gece önce bronx'da tanıştığım ve sürekli takip edeceğim süper grup.
bu Gabriel kimdir,najoua belyzel ablamıza ne yapmıştır da onu böyle 'gabrieeeeeeelll' diye bağırmıştır içli içli merak ettiğim,güzel şarkı.
sözlerini anlayan varsa bir zahmet anlatasın bu cahile!
unisex bir ecnebi ismidir. ayrica heroes dizisindeki kotu karakter katil sylar'in saat tamircisi iken kullandigi ismidir.
(bkz: gabriel omar batistuta)
lamb'ın ağlatan sarkısı. çağrışımlarından kurtulmak için sarkı kapatılır uludağ sözlüğe girilir. baska seylerle mesgul olmaktır amac. oysa sol frame'in en üst kösesinde seni beklemektedir. gabriel kabus...
akla, kalbe zarar şarkı.. 4 dakika 19 saniye boyunca dinleyeni zerafetle bulutların üzerine çıkaran, sonra aynı naiflikle, adım atarken uçan bir melek gibi hissetmesi için, işaret parmağının üzerine alıp, yeryüzüne bırakan, huzur bulaştıran, inanılmaz şarkı..

''..i can fly.. but i want his wings.
i can love.. but i need his heart..''

her tezat gibi.. ne yazsam biraz eksik, ne söylesem biraz fazla..
the crow filmindeki eric draven' ın kedisinin ismidir.
adı bazen "my angel gabriel" olarak da geçen lamb $arkısı..

klibi için, http://www.youtube.com/watch?v=XEUWFvT16f8
allah allah nidaları eşliğinde son ses dinlenesi najoua belyzel şarkısı. gabriel diye içli içli haykırırken eşlik edilesi, süper ötesi bi şey...
van helsing'in ön adı muhtemelen soyadı van helsing'tir kendsinin.
(bkz: gabrielle)
önce garcia ve müteakiben marquez sözcükleriyle yan yana getirildiğinde adamı yüzyıllarca yalnız bırakacak iyi bir yazar adı çıkar meydana...
aşmış film.

başından sonuna kadar dikkatlice izlemek gerekir sinema salonlarında her zaman bu tarz filmlere rastlamıyoruz. tanrı kavramını izleyen herkesin sorgulamasına olanak sağlıyor helal olsun bu filmi yapanlara.
(bkz: gabriel gray)
müthiş lamb parçası.
tanrının işlevini akıldan silse de güce olan tutku bu kadar iyi anlatılamazdı. Adamlar tanrı varlığını yargılamaktan çok güce olan bağımlılığı yargılamıştır.

siz güce ne kadar bağımlısınız tartma fırsatı veriyor. son sahnesinde ise -anlatma lan anlatma çığlıklarını duyabiliyorum- aslında gabriel de güce mi yenik düşüyor demişimdir.
ilginç filmdir.
ayrıca ahirette fikir sahibinin götüne girecek olan filmdir.

neden mi?
filmde melekler esrarkeş ve fahişe olmuş.
bir değişik filmdir. her türlü önyargıdan uzak bir şekilde izlenmesi tavsiye edilir. ayrıca sin city tarzı görüntüler hoşunuza gidiyorsa sırf bunun için bile seyredilesidir. müzikleri, karakterler, mekanları da ayrıca güzel ve de etkileyicidir.
enteresan bir film.. güç, hırs, sevgi, aşk ve hatta kıskançlık gibi olguları kutsi çerçeveden irdeleyen garip bir yapıt.

kesinlikle kötü değil ana nedense çok iyi de diyemiyorum.. keşke o abidik efektler de olmasaydı diyor insan. ana konu çok iyi, hatta ikisi üçü çıksa da izlesek keşke, hatta ve hatta keşke dizi halinde çekseymiş çeken de daha oturaklı ve daha eğlenceli şeyler izleseymişiz de diyor insan..
lamb grubunun aşmış şaheseridir.müzikal yükselmeler, hatunun sesi yardırmışlar direkt aga.
lamb'ın insanlığa armağanı, betimlenemeyecek güzellikte şarkı.

uçabilirim ama onun kanatlarını istiyorum
karanlıkta parlarım ama onun ışığını istiyorum
sevebilirim ama onun kalbine ihtiyaç duyuyorum.

bu gibi naif şeyler söyleyen, hayatımda duyduğum en samimi şarkılardan biri.