bugün 906 başlık
Kapat

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Transferi tamamlanan calve burger sos, "bu takımda yapılan hamburgerler on numara, tabi benim sayemde" şeklinde konuştu.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Taraftarın uzun zamandır beklediği ve kombine satışlarını patlatması beklenen calve ballı hardal sos transferinde son yaklaşıldığı öğrenildi.

Flaş Haber : YILIN BOMBA TRANSFERİ

Calve meksika sos transferinde sona yaklaşıldı. salsacı futbolcu, yemeğe verdiği meksika havası ile bütün aileye meksika dalgası yaptırması ile ünlü.

güzel adlandırma

 1. 0 0
  insanlara kötü duygular çağrıştırabilecek kimi varlık ya da nesne adlarının daha güzel anlamlar çağrıştıran sözcüklerle değiştirilmesidir. güzel adlandırmada sözcüklerin genellikle mecaz anlam kazandıkları görülür.

  cin yerine iyi saatte olsunlar ya da üç harfli , ölüm yerine rahmete kavuşmak, kör yerine görme engelli demek güzel adlandırmaya örnektir.
  #621455
 2. 2 2
  kötü duygular çağrıştıran şeylere güzel ad verme sanatıdır.
  şişko - balık etli
  verem - ince hastalık *
  paranormal - iyi saatte olsunlar *
  #5001942
 3. 0 0
  (bkz: politically correct)
  #5001944
 4. 1 1
  insanlarda iğrenme, korku gibi olumsuz duyguları çağrıştıran sözcükler yerine bu kavramları daha güzel sözcüklerle anımsatmaya denir.
  #5001953
 5. 0 0
  (bkz: euphemism)
  #5001972
 6. 0 0
  söylendiğinde insanda ve muhatabında olumsuz izlenimler bırakabilecek bazı durum, olay veya kavramların bu olumsuzluklar giderilerek daha güzel bir şekilde ifade edilmesine güzel adlandırma denir. ör: verem=ince hastalık, kıbrıs savaşı=kıbrıs barış harekatı gibi
  #6214957
güzel adlandırma ile alakalı başlıklar