bugün

seyri oldukça keyifli ve gerçekten karizmatik bir yanı olsa bile gözler önünde fazla olmayan,cihangirli sinema sanatçısı.
şaşıfelek çıkmazının çatlak saadeti, eğreti gelinnin çenetosu. türk sinemasının yüz akı kadın oyuncularından.
çok iyi bir oyuncu olduğu kadar iyi bir çevirmen.dario fonun bütün eserlerini türkçeye çevirmiş insan sıdıka'nın annnesi.
esmer dergisine yaptığı açıklamda kendisi için:
- dağlara çıkıp devrim yapmayı düşünen idealist bir kızdım. profesyonel devrimci olmak gibi düşlerim vardı. çünkü deniz gezmişlere, onların cesaretine hayrandım...
uçurtmayı vurmasınlar' da barış' ın asık suratlı çirkef anasını mükemmel canlandıran türkiye' nin en başarılı kadın karakter oyuncularından biri.
3 yıldır kendisini tanıma ve arasıra görüşme şerefine nail olmuş şanslı kişilerden biriyim.ilk tanıştığımda mütevaziliği ve konuşmasıyla hayran kalmıştım kendisine,sonraki görüşmelerde anladımki kadının doğası böyle,herzaman böyle mütevazi ve çok düzgün konuşmasıyla mest ediyor insanı.
Cihangirde oturur kendisi,görürseniz hiç çekinemden konuşun ,yukarıda demek istediklerimi ozaman anlıyacaksınız.

büyük bir hayvanseverdir,kedilere aşırı ilgisi vardır,keza evinde en son 4 kedisi vardı ve hepsi sokak kedisidir...cins,gösteriş için bakılan kedilerden değildir...

rol ve oyunculuk yeteneği bir yana italyanca kitap çevirileri vardır.anlıyacağınız gibi kabına sığmayan çok dolu şeker bir insandır.

türkiyede hakettiği değeri kimler alamamıştır,alamıyor derseniz füsun demirel listenin başında gelir!!!
o kadar sol içerikli filmde oynadıktan sonra, coca cola reklamında rol alarak bu ne yaman çelişki anne dedirtmiştir. emperyalizmin simgesi olmuş bir markanın reklamında oynamasaydı da keşke hep iyi şeylerle hatırlasaydık onu dedirtmiştir bir bakıma.
Ankara doğumlu. 1976''da Perugia Dil Üniversitesi, 1977-1980 Roma Dramatik Sanatlar Akademisinde öğrenim gördü. 1980-82''de Almanya Berlin Kollektiv Theater''da Vasıf Öngören''le profosyonel oldu. Dostlar, Devekuşu, Dormen tiyatrolarında çalıştı. 1984 yılında sinemaya başladı. Sinema oyunculuğunun yanısıra italyancadan oyun çevirileri yaptı. italyan yazarlar Dario Fo ve Franca Rame''nin 25 oyununu dilimize kazandırdı. Bir ajans kurarak, yazarların Türkiye temsilciliğini aldı ve tiyatro oyunlarını kitap halinde yayınladığı bir yayınevi kurdu. 1996''da bir dönem ÇASOD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

Ödüller
1986 Antalya Altın Portakal 1990 SiYAD (Sinema Yazarları Derneği) 1992 Adana Altın Koza 1994 Adana Altın Koza 1994 Ankara Film Festivali 1996 SiYAD
50 yaşında ilk çocuklarını doğurmuştur.ikiz hem de biri kız biri erkek.
coca cola reklamında oynayarak bizi üzmüşse de gönlümüzde her zaman yeri olan oyuncu ablamız. evlatları analı babalı büyüsün.
(bkz: sıdıka).
(bkz: ah belinda)
uçurtmayı vurmasınlar , büyük adam küçük aşk ve daha nice filme çok şey katan türk sinemasının en değerli kadın oyuncularından. rolünün hakkını fazlaca vermesinin dışında birçok film onunla vites yükseltmiştir nerdeyse.
sağlam bir karakter oyuncusudur böyle yıllarını sinemaya vermiş çok göz önünde olmayan işini iyi yapan bir erkek oyuncu için
(bkz: tuncel kurtiz) * * * *
über italyanca konuşan biri olduğunu 9 mart 2012 tarihi itibari ile göstermiş bulunmaktadır. yalan dünyanın hayatımıza kattığı farklı bi renk oldu
dario fo 'dan oyun tercüme edecek kadar iyi bildiği italyancasını yalan dünya 'da rol icabı döktürerek ayrı bir hoşluğa imza atmış tecrübeli aktrist.
izlemeye doyamadığım sempatiklikte, enteresan bir çekiciliği olan, dario fo eserlerini dilimize çevirmiş olması (eserleri sevdiğimden) ve sanat meclisinde olması ile gönlümün daima var olacak köşesini fethetmiş, saygı duyduğum sanatçımızdır..
beren saat gibi azalarak bitmeli.

(bkz: füsun demirel in pkk lı olduğunu açıklaması)
Hükümete yakın olduğunu açıklayan atv'de aile işi dizisinde rol almaktadır.
http://www.yenialanya.com...lmak-isterim-h163970.html

bu nasıl bir yüzsüzlüktür?
beni yalan dünya izlediğime milyon kere pişman etmiş terör destekçisi. son yıllarda moda oldu bu sanatçılarda terörü destekleyip övmek.
Tam kürt tipi olan Performans sanatçısı. Çok yakışıklı.
Valla röportajda asıl önemli yer "devlet de pkk da bu terörden o kadar çok faydalanıyor ki bitirmek istemiyor" kısmıdır.

Yoksa 7 Haziran Türkiye'de gerçekten bir umuttu. Geleceğe umutla bakabilmiştik 14 sene sonra.

Devlet ve öbür devlet içine etti bu umutların.

ikisi de yerin dibine batsın.
terörist sevici pkk yandaşı. buradan bütün yapımcılara bütün kanallara sesleniyorum bu kadını artık ekranlarımızda görmek istemiyoruz. defolsun gitsin kandile yerleşsin.
Teröristlerin içimizde olduğunu gösteren kadın.. öyle ki evimize kadar girmişler (televizyonda aylak aylak seyrettik..)

Allah ıslah etsin, ıslah olmayacaksan kahretsin dediğim terörist yandaşçısı, hatta terörist..
"Demirtaş ve HDP çok büyük bir umuttu, 7 Haziran seçimi sonuçları Türkiye'deki demokrası ve özgürlükler adına çok önemliydi. PKK, Demirtaş ve HDP'ye fırsat vermedi. Hem devlet hem de PKK bu savaştan o kadar yararlanıyor ki, bitirmek istemiyor.

yukarıdaki sözlerden pkklı olduğu nasıl anlaşılır bilemedim. hdp gibi yasal bir partiye de oy vermiş olabilir. hatta halkın pkkyı desteklemek yerine hdpde siyaset yapması doğru bir harekettir. ancak yukarıdaki sözleri pkk desteği değil, pkk yergisidir.
güncel Önemli Başlıklar