bugün

az önce şu tweeti atmış kişi.

https://twitter.com/fuata...status/593874789581910017
Arkadaşımın aslında hayrünnisa gül olduğunu söyleyerek beni dumura uğrattığı kişi.
bu biraz temenni olmuş fuat hoca.
1 mayıs için yine bir şeyler sallamış twitter kullanıcısı.

olur da tutar, millet tüm olayları hükümetten bilir diye çırpındı ama... tüh... olmadı bak. *

yazık lan. cidden yazık...
içü fos çıkan iddialarından hala medet umanlar var. işin ilginç yanı devletine askerine polisine güvenmeyip bu anarşiste güvenen aklı evveller var.

insan acıyor bunlara.
kim olduğu zerre kadar umurumda değil. daha önce de yazmıştım bunları: http://www.uludagsozluk.com/k/fuat-avni/@turkoman20

yahu hakikaten anlamıyorum. ya bizim insanımızda balık kadar hafıza yok, ya mantıksal çıkarım yapma kabiliyeti yok, ya da artık herkes birden kafayı sıyırmış. kardeşim, zamanında mhpli vekillerin seks kasetleri patlak verdiğinde, deniz baykalın kaseti ortaya atıldığında, bunu yapanlar ortaya çıkarılsın dememiş miydik? aslına bakarsanız doğrudan bu tabir kullanılmasa da cemaate ilk "paralel devlet" yaftası o zaman yapıştırılmıştı.

cemaat, o tarihten bu yana bu iddiaları hep dolaylı yollardan doğruladı. çok sonradan öğrendik ki cemaat mite sızmaya kalkışmış. ergenekonda ve balyozdaki rollerini herkes biliyor zaten. dershane kavgası patlak verdikten sonra gördük ki yıllarca iş birliği yaptıkları hükümet hakkında da bir çok kaset ve belge toplamışlar. şimdi bu yapıya paralel demeyeceksin de ne diyeceksin?

peki şimdi gelelim fuatavniye. elbette bilgi, doğrulanabildiği müddetçe her zaman değerlidir. size suyun filanca şartlar altında 100 santigrat derecede kaynadığını söyleyen birisi, kim olursa olsun size bir şeyler öğretmiş demektir. bu aşamada bilginin kaynağı o kadar önemli değildir.

fuatavninin de verdiği bazı bilgiler var ki, doğruluğunu başka kanallardan da teyit ettik. ya da sonradan doğruluğu ispatlandı, mesela şu operasyon yapılacağı bilgileri gibi.

ama bu adamın verdiği istihbarat bilgilerinin yanında çok büyük ölçekli algı oluşturmaya yönelik yorumlar da var. işte millet bu ikisini birbirine karıştırıyor. "yarınki konuşmasında tayyip erdoğan chpnin 1 mayısta ortamı gerdiğini açıklayarak kılıçdaroğluna yüklenecek" demek istihbarat bilgisi vermektir. ama "tiran gezi eylemlerinde yaşanan polis vahşetini cemaatin üzerine yıkarak bir taşla iki kuş vurmak istiyor" dediğin zaman, bu algı yaratmaktır. bu bilginin doğru olup olmadığının teyit edilmesi gerekir. çünkü tam tersine, gezi eylemlerinde cemaatçi polislerin ve emniyet güçlerinin yaptıklarını fırsattan istifade hükümete yıkmak istiyor da olabilir fuatavni. neticede kendisi cemaatin gayri resmi yayın organı gibi davranıyor.

özellikle şu son zamanlarda çok tuhaf iddialarda bulunmaya başladı. operasyon istihbaratlarının haricindeki iddialarını da doğrulayamadığımızdan bunlara dikkatli yaklaşmak gerek. chp ve mhpnin kapatılacağı iddialarından dolayı kimse hesap sormadı mesela. şimdi de oylar eğer erdoğanın istediği seviyelere yükselmezse, seçimi erteletecek diye iddialarda bulunuyor. https://www.tbmm.gov.tr/d...wa/anayasa.maddeler?p3=78

böyle bir şeyin nasıl olabileceğini bari anlatsaymış keşke. çünkü bu o kadar kolay bir şey değil.

kısacası, son zamanlarda kendisi bol keseden sallamaya başladı. "en kanlı 1 mayıs" iddiası da neyse ki doğru çıkmadı. piyasada sürekli "bu adam ne dedi de çıkmadı şimdiye kadar?" diyenlerin mantıklı düşündüklerinden şüphe etmeye başladım. elbette her söylediği de yalandır demiyorum. bu da kendisini çok kuşkulu bir kaynak haline getiriyor. bu yüzden de özellikle muhalefet liderlerine tavsiyem, bu hesaptan paylaşılan bilgileri çok fazla ciddiye almamalarıdır
Kanli 1 mayis duasi tutmayan bir orospucocugu. Kaos umutlarini cumhurbaskaninin istegi olarak dile getiren pezevengin teki.
az önce korumalı hale getirilen hesap ikinci benden duyun. ne oldu acaba merak icerisindeyim.
az önce korumalı hale getirilen hesap üçüncü benden duyun. ne oldu acaba merak icerisinde değilim. ♞
uyap çalışanı olduğu varsayımıyla hareket edilen kişi.

uyap operasyonu için akp'nin kullandığı birisi olduğu böylece kanıtlanmış oluyor. bu sayede akp uyap çalışanlarını bir vesileyle kovup yerlerine mossad ajanlarını doldurdu.
bilgi kaynağının kesilmesi ile iyice zırvalamaya başlayan kişi. gürsel tekin'in 2 gün içinde suriyeye gireceğiz demesi gibi.
istihbarat servisi kesildi artık.
son seçim hilesi tweetlerinden sonra artık hükümet projesi olduğuna kesinlikle inanıyorum.

hem yapacaklarını önceden söyleyip insanları alıştırıyorlar

hemde seçmeni seçimden soğutuyorlar.
seçim hilesi olduğuna inanmak için fuat avninin yazmasına gerek yok ki. iktidarda kalmak için her türlü değeri istismar eden ve halkı istediğiniz türkiyeyi yaratıyoruz bu yolda her şey mübah diye kandıran bir örgütün seçimlerde de şimdiye kadar hile yaptığı ve yapacağı aşikardır. sen halk ve gerçek siyasi partiler olarak buna karşı çıkabiliyor musun, hakkını arayabiliyor musun o önemli... seçim yüksek kurulundan da bir şey beklemek mümkün değil, çünkü cumhurbaşkanının tarafsızlığına gölge düşüren söylem ve mitinglerine bile ses çıkartamıyorlar ki, bu bir batı demokrasisinde olacak şey değil!
Olacakları daha önceden tahmin eden uber super kişi.

Evet tahmin etmiş demiş ki; erdoğan ak parti %4!, HDP %9 olarak ayarlanması talimatını verdi.

Senin ben sülalenin sikeyim sayın şakirt. Hdp'yi bilmem de ak parti zaten %40 izeri alacak normal yollardan.

Her secim öncesi ve secim esnasinda sonuclar aciklanmadan chp'li troller sosyal medyadan "ankara'da ondeyiz, istnbul'da çok az fark var diyip milleti galeyana getirip sonuçların açıklanmasından sonra milleti sokağa dokerdi.

Simdi de bu anası kevase babası belli olmayan orospucocugu şakirt çıkmış " hile yapacaklar" algısını pompaliyor.

Senin ben suleleni sikeyim be. Bu kadar iğrenç olunmaz AMK.

1 mayis erdogan'in emriyle kanlı geçecek diyordun sayın orospucocugu noldu?

Zaten anlamıyorum çıkıp cumhurbaşkanın başbakanın ülkede kaos çıkaracak iddialarının bu sak muhalifikler tarafından inanılmasına desteklenmesini. Lan adamlar ülke yönetiyor, bi sıkıntı olduğunda, kaos çıktığında sorumlu onlar, neden kaos istesinler bana bunu aciklasana.

iç savaş kaos bunlar sizin duaariniz biliyoruz.

Ülkenin anası sikilsin yeter ki ak parti gitsin diye düşündüğünüzü de biliyoruz.

Bu nedenle sakin olun ve o Sikimsonik tespitlerinizi yazdiginiz klavyelerinizi gotunuze sokun.
yine başlamış hile var diye ağlamaya.

görsel

ak parti'nin yeniden tek başına iktidar olacağı çok net belli olmasından dolayı "ak parti'yi durduramıyoruz, bari seçimleri itibarsızlaştıralım" modunda takılan barzonun tekidir. çocukken de sevmezdim ben bu mızıtan tipleri. işte onlar büyüdüler, şimdi daha makro düzeyde çalışıyorlar. şunu bi okumakta fayda var:

(bkz: ekrem dumanlı nın 29 aralık 2008 tarihli yazısı)

ancak hayatında seçim görmemiş, bilmemiş, cahil cühela veletleri kandırabilecek kapasiteye sahiptir. "aköpö fözlödön öy pösölösö öttö". ya bsg.
yerinin tespit edildiği iddiaları kulisler de dolaşmakta olan şahsiyet veya şahsiyetler. bu arada yargı da değil emniyetin içinden olduğu da iddia ediliyor.
tek kişi değil tribi artık bir efsane olmaya doğru gitmektedir.
ahahah Spekülasyon hazır; bence tek kişi değil. komedi gibi resmen.
Değişik fantezileri olan şahıs.

görsel
bu hafta içinde muhalif medyaya büyük bir operasyon yapılacağını az önce tekrar yazan kişi.

https://twitter.com/fuatavni_f
kimisinin "akp-hdp koalisyon yapsın" diye zırvalayarak yüklendiği internet fenomenidir.

iyi işte... yapsın... akp'nin tek başına iktidar olmasından iyidir. hdp ile koalisyon yapsınlar ki bu halk iyice anlasın kimin kim olduğunu, kimin kiminle büzükdeş olduğunu...
Acaba kim? Bazen merak eden amann kimse kim dediğim kişi bazen de. içlerinde olan ama kim olmadığı belli olmayan zaht-ı muhterem
yahu adam kaç tane operasyonu bildi, şu yandaşlar "nasıl bildi? demek ki dediklerinin çoğu doğru" filan demediler, bir tanesini bilemezse hemen "aha da bilemedi" diye zıplıyorlar.
o kadar polis içinde cemaat insanı mevcutken o bilmeyecek de ben mi bileceğim.
ama fuat avni dedi aha kesin olacak demek de çok saçma.

hele bu sıralar iyice düştü güçten kuvvetten.
tutmuyor pek.
tek umudunuz fuattı ama.. üzgünüm gerçekler bunlar.

bir cemaat şeysi.
ak partilelerin sevmediği muhalif partilerin ve cemaatin desteklediği twiter da milyon takipçisi olan kişi

bence bir kişi değil. hükümete yakın bir kaç kişinin bilgi sağladığı bir çete.
an itibariyle akp türkiye çapı sandıktan oy çalacak kişiler listesini açıklamaktadır.