bugün

güzel iştir.
holis! k tal todo? sonrie, se feliz
cümlesini çevirebilmektir.
sahi ya bilen varsa çevirsin şu cümleyi.
Bazen ilkokulda sadece fransızca sayıları ve günleri öğrenince "benim Fransızcam da var." deme durumu olabilir.
http://www.youtube.com/watch?v=aUuES3lrFLQ
fransa'ya gittiğinizde zorluk çekmemektir, bölüme gelen afrikalı değişim öğrencesiyle çatır çatır fransızca konuşurken herkesin size hayran kalmasıdır falan. tabi güzel şeyler bunlar.
ilk önce istemeye sonra baslamayi çalışmayı ve çabalamayı gerektirir.
tarafım şimdilik istemektedir
insana finansal açıdan katkı sağlar.
ingilizce ile desteklenmediği vakit çok da önemli olmayandır günümüz itibariyle.
Ancak bunu yapayım derken ortalama bir ingilizce ve ortalama altı bir Fransızca'nız da olmasın dikkat edin de. Ne demişler: "Qui court deux lievres a la fois, n’en prend aucun".

Edit: ille de yabancı dil öğrenmek isteyenleri Almanca'ya alalım. Ama hobi olarak öğrenmek isteyen varsa, Fransızca'ya devam etsin, kesinlikle çok daha eğlenceli. Ha bu arada, sakın ola ki Fransız kültür merkezi dışında bir yerden öğreneyim demeyin, sağa sola para kaptırmayın. Bir de eğer durumunuz müsaitse arada fransa'ya gidin, Fransızca öğrenmek isteyen beyazlara inanılmaz sempati besliyorlar. Vize için biraz kısa süreler veriyorlar, Bir de sinir bozucu ve hatta provokatif rutinlere maruz kalabilirsiniz ama kesinlikle değer.
önemlidir.

je parle français.

Fransızca; Latince ve Yunanca ile beraber tarihin içinde bir lingua franca olmuştur.
imrendiğim mesele. dil öğrenme konusunda çok berbatımdır, bir türlü başaramıyorum bu işi.
Valla en zor dillerden birini bilmek. iyi tercüman bile bulmak zor, Galatasaray lisesinden, üniversitesinden adamlara yalvarıyoruz da ingilizcesini getirin çevireyim diyor.

Gerçekten tebrik edilesi bir eylem.
je tua del jan il mio pado kilever.
Genelde ülkemizdeki masonlarda görülen özellik. italyanca da bilirler
Günümüzde zorunlu olandır.

Artık ingilizce yabancı dil değil, zaten herkesin bildiği dil. Yani bir amerikaya, almanyaya gittiğinizde benim yabancı dilim türkçe diyemezsiniz.

Günümüzde bir türk, türkçe ve ingilizce dışında iki dil daha bilmelidir.
güncel Önemli Başlıklar