bugün

islam karşıtı dergiye yapılmış saldırı.
o değil de şimdi islama bakış açıları olumlu mu değişti?
müslümanları kötülemek için, kendine müslüman diyenlerin yaptıgı eylemdir amaç ne mi sadece islamı kötülemek.
yine müslümanlar, yine terörizm...

islam savunucuların yine şaka gibi gerekçelerle yorumlayacağı vahim olay.

"bunları yapanların tek amacı islamı kötülemek, aslında yapanlar müslüman değil" tabi canım tabi.
tahrik ederken insan sonuçlarını iyi hesap etmeli.
müslüman kafasıyla yapılmış saçma salak eylem. Adamlar daha da nefret edecek şimdi, ne kazandı bu mübarekler?
işidin işine benziyor.
http://www.milliyet.com.t...detay/1995384/default.htm
2 yıl sonra mı jeton düştü. almanya da ortaya çıkan islam karşıtı organizasyonlar sonrası bu olay şüpheli. misal charlie hebdo bir sayısında dokunulmazlar diye sadece islami öğeleri değil yahudileri de göstermişti.
açık açık işidin emrini verdiği saldırı. islamafobiyi artırmak için elinden geleni yapmış şimdide 11 insanı canından etmiştir.
yalnız zamanlaması süper olay. yani medeniyetin anti-tezi bu salaklara neo-faşistler silah verip git şunları vur dese bu kadar olurdu. şöyle; avrupa'da islam nefretinin arttığı ve müslümanları da operaya giden, haftada 2 kitap deviren insanlar sanan ilgili devlet yöneticilerinin bu duruma müdaheleye hazırlandığı, almanya'da pegida yürüyüşlerinin engellenmeye çalışıldığı bir dönemde salağın biri çıkıp solcu bir dergide katliam yapıyor. bu resimden ne çıkıyor? kürt ve pkk ilişkisi gibi, müslümanların hepsinin terörist olması gerekmez, yüz tanesinden bir tanesi terörist olsa dahi bu modern avrupa insanına büyük bir tehdittir. bu avrupa'da neo-faşist/nasyonalist grupların haklılığını bir kez daha ortaya koymuş üzücü ama bu bakımdan da sevindirici bir olaydır.

ayrıca; (bkz: charlie hebdo/#26297457)
charlie hebdo, ülkemizde pek bilinmeyen ama dünyanın en cesur ve sivri mizahını yapan oluşumlardan biridir. biz de sadece islam dini ile ilgili bir karikatür olduğunda, "tez kelleleri vurula" şeklinde gündeme gelir ama charlie hebdo tüm dinlere karşı eşit mesafede ve hepsinin belli yönlerini karikatürlerine taşımış bir dergidir. museviliğe karşı daha özenli oldukları konusunda eleştiriler de var tabi.

(img:#720237)
(img:#720243)
(img:#720244)
(img:#720245)
(img:#720246)
(img:#720247)
(img:#720248)
(img:#720249)
(img:#720251)
(img:#720252)
(img:#720254)

eğer söylenti doğru ise ve saldırı islami terör kaynaklı ise vay halimize! nedense diğer dinlerin mensupları değil sadece sözde müslümanlar tarafından dergiye saldırı...
ne yazarsa yazsın, ne çizerse çizsin... kimsenin diğerinin canını almaya hakkı ve yetkisi yoktur! bu açıkçası islamın terörize olan bir parçasının bir yansımasıdır!
konuyla ilgili uzunca bir yorum yapmak istedim ilk başta. sonra 2015 senesinde olduğumuz aklıma geldi ve dedim ki yüzlerce yıldır insanlar benim söylediklerimi ve benzerlerini söylüyorlar.. inanmasanız bile saygı duyun, farklı düşüncelerin olması hayatı güzel kılar vs. ama şimdi hala birbirlerinin dinine, ırkına, diline söven, yargılayan insanlar gördüm. ve hepinize burdan sesleniyorum duyun sesimi.. ananızı sikiyim, ananızı. gerçi hangi birinin anasını sikeceksin ki, malum ortalık böyle piçlerden geçinmiyor.
sonra neden avrupada islam karşıtları toplanıyo diye söylenip durur insanlar.
Hoşgörü dini , kafa kesenlerin dini oldu resmen.
Atatürk işte hurafelerden arındırıp gerçek islam dinini öğrensin halkımız diye uğraştı , onuda din düşmanı ilan ettiler.

Şu sözde müslümanım diyenlerin geçmiş zamanda tanrılar kelle istiyor diyenlerden farkı yok
islamofobi için gerekli bir neden daha.
ışid'in düzenlediği saldırıdır. olayın hz muhammed karikatürü ile ilgisi yoktur. Bahse konu dergi bir kaç gün önce ebubekir bağdadi ile ilgili bir karikatür yayınlamış saldırı da buna karşılık gerçekleştirilmiştir. Zaten ışid'in hz muhammed gibi bir derdi yoktur.
MÜSLÜMANLAR HOŞGÖRÜ SAÇIYORLAR!
saldırı başarılı olmuştur. sadece avrupalıları degil müslümanlara bile islamafobiyi yaymıştır, tabi sadece ateist ve gerzek kısımlara.
özrü kabahatinden büyük dergiydi.
"ama biz sadece islama değil bütün dinlere aynı mesafedeyiz ne demek ya?"
sen insanların kutsal değerlerine haksızca saldırırsan o insan topluluğunun (sadece fanatik olanlarının değil) en seçkin,en asil,en değerli ve en yüce olanlarını da yaraladığını hesap edeceksin.ondan sonra da "hayvanlar bizden intikam aldı" demeyeceksin.
edit:eksileyenler ne demek istediğimizi tam anlayamadı galiba.senin anan, bacın, kızın ne kadar kıymetliyse o peygamber bizim için aynı değil, daha fazla oranda kıymetli tamam mı.
Fransada dergiye yapılan menfur saldırıda hayatını kaybedenlere islami manada rahmet dilerken; çok büyük oyunlar oynanmakta ve belki bin beterinin planlanmakta olduğunu hissediyorum.
mevlam dünyaya, dünya insanına akıl fikir versin diyorum biraz da çaresiz.
yuppi heyyo heyyo yaşasın, pis islam düşmanlarını öldürdüler, vuhuuuu.

böyle düşünen sığırlar şimdi ağızları kulaklarında haberleri izliyordur emin olun. bu ve benzeri saldırılar, tam da islam düşmanlığının tavan yaptığı dönemde olduğu için islam düşmanlığı zirve yapacaktır, bundan da kimsenin endişesi olmasın. 7.yüzyıla sıkışıp kalan yoz yobazlar sayesinde, islamofobi denen şey peydah oldu ve yine onlar sayesinde pegida benzeri yapılanmalar avrupa'nın göbeğinde cami yakıp müslümanlara saldırıyor.

ama tabi dergi de pek masum değildi bunu da belirtmek lazım. bir mizah malzemesi olarak dini kullanırsan, benzeri saldırılara karşı tetikte olmak lazım. ayrıca bu dergi sadece müslümanların değil, yahudilerin ve hristiyanların da dini hassasiyetlerini kaşıyarak mizah yapıyordu. ama onlara göre bu bir ifade özgürlüğü idi, kızanlara göre ise hakaret. gel de çık işinden şimdi.

bu saldırıya en çok müslümanların tepki göstermesi gerekiyor bence.
Terörist saldırıdır. islamofobiyanın en yüksek düzeye çıktığı günlerde Avrupa'nın göbeğinde elinde tüfekle tekbir getirip 10 15 kişiyi vurmak ancak aptal işidir.
yandaş neferler yardırıyor...

fransız derin devleti kendi kendine saldırdı diyen mi ararsın, müslümanları kötülemek isteyen "dış mihraklar" türküsüne sığınan mı dersin....

uçuyorlar pilotsuz....

bu islam adına konuştuklarını, islamı savunduklarını iddia eden gizli yahudi imansızlar şeftali reçelinden bile komplo damıtırken iş gerçek kardeşlik şebekeleri & israil komplolarına geldi mi dut yemiş bülbül olurlar...

bugün dünyanın ve dolayısıyla türkiyenin adım adım ortaçağ'a gerilemesine neden olan ikiz kuleler komplosunu sorarsanız "el kaide" derler başka bir şey demezler ama...

neden????

burda yalandan "israil, dış mihraklar" diye atarlanmakta beis yoktur. fail bellidir tribünlere oynayıp israil, dış mihraklar, fransız derin devleti falan dersin türkçe hariç dil (hatta türkçeyi de) bilmeyen malaklara yutturursun aslı astarı ortaya çıkarsa da "gerçek islam bu değil" ayağına yatarsın. ama yeni dünya düzeni denen karanlık çağın operasyonel başlangıcı ile ilgili tek kelime edemezler. çünkü o komplonun failleri tarafından istihdam edilmiş hatta bizzat 11 eylülün türkiye ayağı olan istanbul saldırılarını organize etmiş adamların avukatlığını yapmaktadırlar...

mesela "cemil çiçek kimdir ve kimlere hizmet eder?" sorusuna bulunacak yanıt aynı zamanda tek başına bu coğrafyadaki pek çok bilinmeyenin cevabıdır.

çok dağıtmayalım...

fransa mahreçli müslüman azınlığın ezici çoğunluğu magribi ve siyah afrikalı müslümanlardır. bunlar mafyatik yapılanmaya yakın ve suç oranları yüksek azınlıklar olmalarına rağmen "terör" ile işleri yoktur. tepki toplayacak bir müslüman saldırısı düzenleyip, fransada oluşabilecek bir anti-islam dalgasından yandaş devşirerek uyuşturucu ve insan kaçakçılığı konusundaki faaliyet alanlarını genişletmek isteyen ortadoğulu sözde islamcı teröristlerin gerçekleştirdiği bir saldırıdır ve bizzat şu an bizim ülkemizde çok tepe noktalarda görev yapan siyasilerin de tanıdığı gruplardır bu saldırıyı düzenleyenler.

bizim açımızdan diğer bir önemi ise ister istemez ortaya çıkacak olan bu saldırı ile bağlantılı ilişkiler algısal olarak türkiye'yi iyiden iyiye afganistan benzerlerinin olduğu noktaya doğru itecek olmasıdır...

adım adım dipsiz, karanlık bir kuyuya doğru sürükleniyoruz...
dünyanın en önde gelen bilim insanlarını yetiştiren, hepsi temiz bir insanlığı hedefleyen, haftada iki kitap devirip, bale ve opera gibi yüksek kültür ürünleri ile yakinen ilgilenen müslümanlarla kesinlikle ilişkilendirilmemesi gereken saldırı. imiş, ben demiyorum, fransa'nın bilmem hangi klanının müslüman lideri söylüyor.

oldu canım, almanlara yedirirsiniz ama franklar yemiyor artık bunları.

ben şu trt denen devlet kanalının yayınlarına rastlıyorum zaman zaman, bildiğin kcoa koca adamlar müslümanlara yönelik önyargılardan bahsedip, camilerin kundaklanmasının falan ne kadar kötü olduğunu anlatıyor. saatlerce anlatıyor. ortada can kaybı yok, şehrin estetiğini bozan bir yapının duvarında bir kararma var, bunu konuşuyorlar. bıraksan yıllarca anlatacak sanki. sonra ortadoğulu haliyle avrupa'da oluşmuş demokrasi kavramını avrupa'ya öğretiyorlar. acaba bu saldırıya özel bir programda konuşacaklar mı?

ya basta, nefret ettiğiniiz demokrasi, insanlık, hoşgörü, düşünce ve fikir özgürlüğü gibi kavramları avrupa'da yeterince suistimal ettiniz. artık sizi ensenizden tutup sınır gerekeni yapma vakti geldi. ki er ya da geç bunu yapacaklar. çünkü canları tehlikede.
-bu dergi müslümanları terörist gibi gösteriyor!
+ee ne yapalım?
-kalaşnikofla tarayıp çalışanları öldürelim!!!
fransa'ya kapak atmak için götlerini yırtan koduğumun ortadoğulu pisliklerinin gerçekleştirdiği saldırı.

ondan sonra "islamı karalıyölar ühüh ühühüh, bize düşmanlık ediyürler"
Yapılan saldırı esefle kınanması gereken bir davranıştır. islam anlayışına sahip olduğunu iddia edenlerin yapmış olduğu saldırı ne
yazık ki müslümanları bir kez daha yobaz kimseler olarak göstermiştir. Oysaki islamiyet inancı hoşgörüye dayalı olması gerekendir.

"Allah'ın sana verdiğiyle ahiret yurdunu ara, dünyadan da kendi payını (nasibini) unutma. Allah'ın sana ihsan ettiği gibi, sen de ihsanda bulun ve yeryüzünde bozgunculuk arama. Çünkü Allah, bozgunculuk yapanları sevmez." (Kasas, 28/77)

"iyilikle kötülük eşit olmaz. Sen, en güzel bir tarzda(kötülüğü) uzaklaştır; o zaman, (görürsün ki) seninle onun arasında düşmanlık bulunan kimse sanki sıcak bir dost (un) oluvermiştir." (Fussilet, 41/34)