bugün

(bkz: peter boyle)
Almanyada sık rastlanan Erkek ismi, anlamıda özgür demekmiş.
satürn ün yeni keşfedilmiş 2 km çapında, kaya ve buzlardan oluşan 60. uydusuna geçici olarak verilen isim.
(bkz: frank lampard)
donnie darko da, donnie nin davşan arkadaşının adı.
ilk amy winehouse albümü:

1-stronger than me
2-you sent me flying
3-know you now
4-fuck me pumps
5-i heard love is blind
6-moody s mood for love
7-there is no greater love
8-in my bed
9-take the box
10-october song
11-what is it about men
12-help yourself
13-amy amy amy
(bkz: frank sinatra)
Fransa'nın Euro'dan önce kullandığı para birimidir.
(bkz: frank rijkaard)
(bkz: frank sinatra)
Roma imparatorluğu'nun çöküşünden Orta Çağa kadar daha az yaygın biçimde kullanılagelmiş ancak Hugh Capet'in Fransa Kralı olarak taç giymesinin ardından yaygın biçimde, gelecekte Fransa olarak anılacak Fransa Krallığı'nı anlatmak için kullanılmaya başlanmıştır. Türkçe de Frenk olarak da kullanıldığı olur.
(bkz: frank ribery)
frank was here, went to get beer.

(bkz: donnie darko)
2014 yapımı amerikan filmi.

uzun uzadıya yazmaya erindim şimdi.izlemenizi tavsiye ederim,biraz iç karartan ama kara mizahı on numero olan son yıllarda ki en iyi amerikan filmi olduğunu düşünüyorum.belki bu yazıyı okuyan bir film severin müzesine katkıda bulunmuş olmak dileğiyie yazıma son veriyorum.

edit:oyuncular kısmına bakmazsanız güzelde bir süpriz olabilir.
ing. 1. mektup vs. yi posta ücreti ödemeden gönderme hakkı. 2. amerikan konuşma dilinde sosis. 3. doğru sözlü, samimi.
lenny abrahamson'ın 2014 çıkışlı, müzikten anlayan fakat müzik yapmak konusunda pek de başarılı olamayan bi adamın şans eseri bir müzik grubuna girmesiyle başlayan trajikomik olayları anlatan filmi. chinchilla guys.
irlanda yapımı çok şahane bir filmdir.

rank 2014'te vizyona giren, Lenny Abrahamson yönetmenliğindeki komedi-drama türünde bir film... Domhnall Gleeson, Maggie Gyllenhaal, Scoot McNairy oynuyor. Filme adını veren karakteri Michael Fassbender canlandırıyor.

Filmin hikayesi ingiliz punk grubu The Freshies'in üyelerinden ilham alıyor.

Film Birleşik Krallık yapımı. Ama ben irlanda yapımı demeyi tercih ediyorum.

Oyunculukların etkileyiciliğini daha ilk anlarından itibaren fark etmeye başlayacaksınız. Hele ki Micheal Fassbender'in bir takma kafayla oynaması ve hiç mimiklerini görmeden mimiklerini hissettiğiniz bu film sırf bu haliyle bile insanı alıyor, sürüklüyor.
Filmde diğer bir dikkat çekici özellik izleyeli çok olmasına rağmen hala kafamın içinde çalıp duran müzikleri... Bunun için de Stephen Rennicks'in aklına sağlık demek gerek. Filmdeki var olan tüm duyguları sadece müzikle anlatsalar yine izlenir. Aynı haz da alınır. izlediğinizde bunun aşırı iddialı bir söz olmadığını daha iyi anlarsınız.

Film umutsuz ve yeteneksiz bir müzisyenin, tanıştığı müzik grubuyla girdiği müzisyenlik yolculuğu anlatılıyor. Grubun kurucusu Frank, başına geçirdiği takma bir kafayla yaşıyor.

Film içindeki sürprizleriyle, komik dokusuyla, duygusal, yer yer sert işleyişiyle müthiş bir denge sunuyor. Sinema severlerin, hatta mesleği müzisyenlik olanların mutlaka izlemesi gereken bir film...
Konusunu da biraz özletleyelim.

Frank (Michael Fassbender), çok iyi ve üretken bir müzisyendir, liderliğini yaptığı müzik grubu üyeleri de her biri ayrı ayrı yetenekli kişilerden oluşmaktadır. Ancak klavyeci konusunda bir türlü dikiş tutturamamışlardır. Son klavyecileri kendisini denizde boğmaya çalışırken, grup arkadaşları orada olanları izlemektedir. Polisin engel olmaya çalıştığı intihar girişimi sırasında deniz kıyısına yakın oturan Jon da o gün tesadüfen deniz kenarındadır. Durumu grup elemanlarına sorar. Sonra birden kendini grubun içinde bulur. Çünkü çok yakında bir konser vardır ve klavyeci gerekmektedir.

Evet. Sinema hakkındaki bu ilk yazımı özellikle bu filme ayırdım. Çünkü sevdim. Çok sevdim. Siz de seveceksiniz.
23 ülkenin kullandığı para birimi.
*cibuti
*demokratik kongo cumhuriyeti
*ekvador ginesi
*benin
*burkina faso
*fildişi sahili
*gabon
*gine bissau
*kamerun
*kongo
*mali
*nijer
*senegal
*togo
*çad
*orta afrika cumhuriyeti
*fransız polinezyası
*yeni kaledonya
*Wallis ve Futuna
*gine
*isviçre
*komor
*ruanda.
Fransa 'dan gelip diğer frankofon ülkelere yayılmış bir para biriminin adıdır.
Bugün frank aşağıdaki ülkelerin resmi parasıdır:
Burundi (burundi frangı)
Cibuti (Cibuti frangı)
Demokratik Kongo Cumhuriyeti (Kongo frangı )
Ekvator Ginesi , Benin, Burkina Faso ,
Fildişi Kıyısı , Gabon , Gine Bissau ,
Kamerun , Kongo , Mali, Nijer ,
Senegal, Togo, Çad , Orta Afrika Cumhuriyeti (CFA frangı)
Fransız Polinezyası , Yeni Kaledonya ,
Wallis ve Futuna (CFP frangı)
Gine (Gine frangı)
isviçre (isviçre frangı)
Komorlar (Komor frangı)
Ruanda (Ruanda frangı)
Madagaskar frangının yerine 1. Ocak 2004'te Ariary geçmiştir.
Euro 'nun yürürlüğe girmesine kadar frank şu ülkelerde de kullanılıyordu:
Fransa (Fransız frangı)
Belçika (Belçika frangı )
Lüksemburg (Lüksemburg frangı)
*kodları ve değerleri:
*isviçre frangı chf 4.18 tl
*cibuti frangı djf 0.02 tl
*kongo frangı cdf 0.0026 tl
*gine frangı gnf 0.00045 tl
*komor frangı kmf 0.01 tl
*ruanda frangı rwf 0.00482 tl
*burundi frangı bif 0.00233 tl
*cfa frangı xaf 0.01 tl
*cfp frangı * xpf 0.04 tl.
bir para birimi . euro öncesi fransada , belçikada kullanılırdı .
https://tr.wikipedia.org/wiki/Kategori:Frank

bazı afrika ülkelerinde hala kullanılmaktadır . çeşitli
franklar ....
görsel
görsel
Fotoğrafını bile basmışlar lan paraya.
Üç kuruş etmeyen para birimi.

Aynen öyle…
güncel Önemli Başlıklar