bugün

heyecanla beklenen football manager 2009 oyunundaki yeniliklerden başka daha ne konabilir ki diye kafama takılmış oyun. tabi gene klişe başlıklar açılcak , genç yetenekler vb. gelenek bunlar artık. ha bir geleneğimiz daha var tabi;başlık parsellemek.. football manager 2010 başlıgını şimdiden gördükten sonra önayak olmak lazım böyle şeylere. sıradaki ;

(bkz: football manager 2012)*

hedef 2050 ye kadar gitmek olsun , saldır uuser..
oyunun türkçe çıkma ihtimali üzerine, sigames yetkilisi Miles Jacobson ile yapılan röportaj;

http://www.trgamer.com/haberler.asp?id=16901
çıktığında ilk işim bursa'dan sercan ve volkan'ı almak olcak. zira bu sezon bursa'nın başarısından sonra ikisini de yurtdışında piyasası olur.
Heyecanla beklediğim oyun. çünkü 2008 şimdiye kadar en iyisiydi,umarım bu kez çıkacak olan en iyisi olur.
basın toplantılarına çeki düzen verilmesi gereken oyun.

"çok fazla pozisyon kaçırdınız neler söyleyeceksiniz?" tarzı sorular için "we had big chances big occasions but sometimes what can i do, it's the football that's the football" gibi cevap seçenekleri olmalı. gelecekle ilgili planlarımız sorulduğunda "i don't want to see the back, i want to see the front" diyebilmeliyiz.
önceden orta sıralarda mücadele verdiği için bursasporu alıp şampiyon yapardık. şimdi şampiyon sıfatıyla bu oyunda bursayı alıp ilk senede şampiyon olmak pek haz vermeyecek bize. napalım ankaragücüyle başlarız artık.
saçma sapan yeniliklerin yapılacağı değil de eski hataların düzeltileceği umduğum fm serisinin 6. oyunu.
2011 yılının fifa manager oyunudur ayrıca .
türkiye liginin tadının 6+2+2 kuralıyla değişeceği oyundur. merakla beklyoruz...
sezon açılışında transfer olayının oldukça hararetli geçeceği oyundur.
büyük ihtimalle joe cole ve michael ballack serbest olarak başlayacak oyunda ve bu durumda oyuncu profillerinin interested kısmında en az 10 kulüp göreceğiz. güzel olacak güzel.
beşiktaş'ın sağlam olmasını beklediğim oyun.
29 ekim itibariyle çıkacağı söylentileri olan oyundur.
ekran başında durup gazoz kapaklarının futbol oynamasını izledikten sonra kendilerini birer futbol dehası, teknik direktör falan sanan varoşlar için gelecek fm serisinin 2011 versiyonu. gidin onu oynayacağınıza sevişin, taktiksel taktiksel girişin, vallahi daha güzel.
ömer üründül'den çokça duyduğumuz top rakipteyken 4-4-2 atak esnasında 4-3-3 şeklinde formation değiştirme olayının içinde olmasını istediğim oyundur.
çıkmasına maksimum 5 ay kalmış oyundur.

üşüyoruz reis.
bu sene türkçe seçeneğininde bulunması beklenen ve oyun .
muhammed demirci isimli şahsı bu sefer database'ine eklemesi beklenen oyundur.
yolları gözlenen oyun. ulan sürpriz yapıp erken çıkarsanız ya keşke.
merakla ve daha az hatayla olmasını umduğumuz oyun.
beşiktaşlıların ağız tadıyla kendi takımlarını alabilecekleri oyun.

şahsen ben zaten takımımı alıp geliştirmekten zevk alıyordum ama bu sene bu iş biraz daha kolay olacak.
beşiktaşlıların ağız tadıyla kendi takımlarını alabilecekleri bir oyun olamayacak maalesef. neden? futbolun gerçekleri yüzünden.

fm oynayanlar bilir, ortasahalar 34 yaşından sonra perte çıkarlar. beş haftada bir falan tam performans oynarlar. zaten bir seneye iyiden iyiye yalan olurlar. guti de oyuna 34 yaşından başlayacak. bilemiyorum.

bana sorarsan şimdi 2010 oynuyorum tabi de adam 34ünde çoktan bıraktı topu mopu, antrenör oldu.

quaresma'ya gelince... keita'yı gönderip çok rahat aldım 4 milyon euroya. ama böyle problemli futbolcu hayatımda görmedim. devamlı oynar, durduk yere mutsuzdur, ortalaması genelde 6.9 olup ara sıra sekize falan çıkar.

he bu iki futbolcu beşiktaş'a gerçek hayatta çok hayırlı da olabilir ama fm'de ayakbağı olmaktan öteye gitmezler.

riquelme bile 33ünden sonra kovulmaktan beter oluyor, gerisini sen hesap et.

o yüzden beşiktaşlı arkadaşlar büyük gazla beklemesinler.
özellikle 2010 dünya kupasından sonra büyük merakle beklenen oyundur. eski nimetlerin canlandığını da görüyor gibiyiz;

(bkz: tshabalala)
merakla beklenen oyun. kronikleşen hataları düzeltirler inşallah.
adresinden öğrendiğime göre, maça özel antrenman gibi bir olayı olacak oyundur. bu özellikle oyuncularımıza "şuna çalışın" diyebileceğiz. hiç aklıma gelmemişti, acayip hoşuma gitti. rakip takımın zaaflarına göre oynamak da mümkün olacak böylece. "aga defanslar kısa uzun top atak" diyebiliriz umarım. yeppuu.
anlaşıldığı üzere artık sözleşmelerde futbolcunun ajanı* ile de anlaşmamız lazım. yani futbolcuya sözleşmeye imza attırmak biraz daha karışık olacakmış. vatan sağolsun.