bugün

Herkese karşı flörtöz yaklaşmaktır. Bazı kişilerin karakteri o şekilde olduğu için elinde olmadan yapılan bi davranıştır.daha doğrusu samimi hareketleriyle karşı tarafa o hissi verir.
Piç gibi herkese sırıtmayın sonra flörtöz oluyorsunuz.
kimi zaman kişinin istediğini yaptırmak için çıkarttığı son silah.
Fritöz diye okudum. Patatesle ne alakası var dedim bir an.
Önüne gelene kuyruk sallamak diyoruz ona. Sahip arayan it gibi. Sevilmez istenmez. No.
Dizi oyuncuları setlerde figüranların gözlerinin içine falan bakıyor. Piyasa karışık...
kafanı fazla ağrıtmaz. ancak karşındaki insanın da bu şekilde yaklaşıyor olması gerek yoksa çok kalp kırıcı, üzücü olabilir.
sevilen yaklasim. Flort etmezsek birbirimizi daha yakindan nasil taniyabiliriz ki? Ayrica eglenceli bir sey. Flortoz bir kadin her daim cekingen kadina tercih edilir.
ben de onlardan yani fritöz diye okuyangillerden.
aynı cümleler aynı ses tonu aynı hal ve hareketle söylense bile iki farklı insanda bambaşka etkiler uyandıracak yaklaşımdır. birilerinin "sapık" ya da "garip" olması diğerlerinin "çapkın" veya "hınzır" olması gibi. özellikle ünlülerde bu fark çok bariz ortaya çıkıyor.
Kişinin evlense bile vazgeçemeyeceği karaktersizce yaklaşımı.

(bkz: Her çiçekten bal almak)

Bu huydur. Yarın öbür gün evlenseler bile bir süre sonra birçok ortamda bu yaklaşıma devam edeceklerdir.
acilimi: bir adamin bir kadina diger kadinlara davrandigindan farkli davranmasi ve kucuk jestler yapip ayricalikli davranmasi ona olan ilgisini belli etmesidir.

siz flortoz yaklasimi kadinin karsisinda kiritmak falan saniyorsunuz sanirim.
(bkz: kaşar)

Konuyu amma uzatmışsınız aq.