bugün

Bundan da kötüsü, bu konuların konuşulması vasıtasıyla başlamış bir ilişkinin devamında artık bu konuların konuşulmaması olabilir.
toplumun kanayan yarası (!)
görsel
ters konuşuyorsunuz da ondan kültür sanat olacak. sanat kültür ters.
biz sevdicekle tıp ve tarih sohbetleri yapıyoruz. ileride bu sohbetleri kitaplaştıracağız. bence ilginç bir konsept. birbiri ile ilgisi sınırlı olan iki alanı buluşturuyoruz. ben ona çok basit ve öz bir şekilde tarihi malumat veriyorum, o da bana tıp. bazı noktalarda birleşiyoruz. mesela karantina, klinikler, salgınlar tarihi gibi konularda ilginç sentezler husule gelebiliyor.
yanlış kişiyle konuşmak demek aslında. ötedeki evreye geçmek için bunlarıda konuşmak lazım elbet.
"bu bir tavır meselesi. Eksik olduğu alanı karşı taraftan kapatmak isteyenler, kültürlenmek istesem ansiklopedi okurum diyenler, sevgili-arkadaş fark etmeksizin herkeste belli bir seviyeyi arayanlar vesair kimi hangi kefeye koyacaksın? Önemli olan karşı tarafın tadını çıkarman, onun da senin tadını çıkarması. Mesela ben kimi arkadaşlarımla 4 dilde sohbet ederken kimisiyle youtube'da küfür eden papağan videolarına bakıp gülüyorum. Niye kendimi sanatla kısıtlayayım ki? isteyen istediğiyle eğlensin arkadaş size ne. Haksız mıyım?"

(bkz: çok şey anlatıp hiçbir şey anlatmayan adam)