bugün

bedenin işleyişi ile psikoloji arasında bağ kuran, psikolojiyi fiziksel şartlar ışığında inceleyen alan.
kişinin fiziksel sorununun olması, psikolojisi üzerinde menfi şekilde etkili olacaktır ve doğru orantılıdır.
ör; adam zürriyetsiz ise bunalıma girecektir veya bunalıma girennin zürriyetsiz kalması.
stres fizyolojisinin tüme varımsal şeklidir.
biyolojik süreçlerle davranışlar arasındaki ilişkiyi inceleyen alandır.
erik yerken hayatını sorgulamak gibi bişey sanırım.
psikoloji ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümlerinin birinci sınıfında okutulan türkçe matematik çıkışlı öğrencilerin favorisi ders. oldukça zevkli.
Pdr 1. Sınıfın kitabı en pahalı olan dersi.
PDR ve Psikoloji öğrencilerinin ilk zamanlar zorlandığı ama vize zamanı çalışınca 'aslında çalışınca, anlayınca güzel dersmiş ' diyeceği ders.
Tavsiye: Ygs-Lys döneminden sayısal kankalarınızdan yardım alablirsinizSinir sistemi açısından
En sevdigim pdr bolumu dersidir. 100 -90 alip butsuz gectigim dogrudur efendim. Ozellikle lisede sayisal okumus zihniyetlere hitap eder. Sinir hucreleri vs tamamen biyolojik ve kimyasal olgular vardir. Ama pdr ciler bu yonuyle ele almiyor dersi.
ah be 3. sınıf geldi geçiyor bu dersin verdiği zevki hiçbir ders vermedi henüz, gerçi başka hiçbir ders zevk vermedi ama olsun *
insanda nedeni tam olarak bilinemeyen rahatsızlıkların fiziksel ve bedensel özelliklerden kaynaklandığını iddia eden bilim akımıdır. fizyolojik psikolojinin bu yaklaşımı ile nedeni bilinmeyen hastalıkları kişinin psikolojik dünyasına bağlayan akım arasında çok büyük kavgalar çıkmaktadır. fizyolojik psikoloji ilaçlı tedaviyle kan akışını ve vücuttaki belirli fizyolojik ve biyolojik oluşumları değiştirerek çözüm tavsiye derler. bunun karşısında psikologlar ise telkinle ve kişinin kendi geçmişindeki belirli acı deneyimlerle yüzleşmelerini sağlayarak tedavi tavsiye derler.

rahatsızlığı olan bir kişi, fizyolojik psikolojiyle tedavi eden bir uzmana gittiğinde kendisine tavsiye dilen tedavi yöntemiyle psikologa gittiğinde kendisine tavsiye edilen tedavi yöntemi birbirinden çok farklıdır ve birbiriyle çelişir. insan böyle farklı uygulamaları görünce bilime karşı duygularında da bir karmaşıklık ortaya çıkmakta, bilimde belirli bir konuma gelmiş olanlara ve uzmanlara karşı güveni derin bir şekilde sarsılmaktadır. bilimde belirli bir konuma gelmiş olanlar ve uzmanlar kendi aralarındaki bu farklı ve karşıt uygulamaları sona erdirmedikleri müddetçe, onlara tedavi için başvuran insanların onlara karşı güvensizlik duymalarını çok görmemeleri gerekir.
finalinden 52 alarak şartlı geçtiğim derstir. buradan hocamızın annesinin ellerinden öperim.
tanım: müfredatı ağır olan, sikik bir ders.
2. sıfnıfın sonunda aldığım derstir, henüz almadım yani. Pazartesi alacağım.

3 tane biyolojik ders gördüm, psikoloji mi okuyorum Tıp mı anlamadım.
Beyin yakan bir ders.
(img:#1738548)
Hele şu görmüş olduğunuz kitap çeviri ama onun da bir çevirisi gerek.

allahım neler yaşamışım.
güncel Önemli Başlıklar