bugün

Süper üçlüdür.

En zoru fizik, en illeti kimya, en zevklisi biyolojidir.
Fiziğin alacağı versus.
Fizik god
Kimya dad
Biyoloji child dır.
kimya'nın silkip atacağı versustur. organik kimyayı hala unutamam ya. lisede çan eğrisine kalmışlığımız var. sözlüyle geçtik yani.
coğrafya alır.
bu ney hepsi de sayısal.
en kolayı biyolojidir.
üçünün de ayrı amk.

neyseki kpss'de bu üçü yok. artık kafa rahatlığıyla matematik kasabilirim.
Hepsi birbirini doğuran ayrılmaz üçlünün gereksiz karşılaştırması.
Kimyasal gerçekleşen birçok olay fizik kurallarına dayanır. Fiziksel birçok olayın temelindeyse kimya vardır. Biyolojik olaylar ise çoğunlukla kimyasaldır.
Üçünü de ayrı ayrı severim.
(bkz: Dinamik Sistemler ve Kaosa giriş)
(bkz: ileri Katıhal Fiziği)
(bkz: Elektron Transport Dinamiği Teorisi)
(bkz: iyon-Katı Diferansiyel Etkileşimi)
(bkz: Biyofizik) *
(bkz: Nükleer Fizikte Yarı-Fisyon Patlama Yöntemleri)
(bkz: Nükleer Fizikte Yarı-Füzyon Patlama Yöntemleri)
(bkz: Model Sıvı Kristallerin Moleküler Dinamiği)
(bkz: Denge Dışı Sistemlerde istatistiksel Mekanik)
(bkz: KRiSTALOGRAFi)
(bkz: Nükleer Fizik)
(bkz: Kısmi Elektrostralitenin Optiksel Hal ve Davranışları)
(bkz: Kimyasal Reaksiyonların Fiziksel Davranışları)
(bkz: Atomaltı Dinamiği)
(bkz: Atomaltı spektrülabilite Stabilitesi)
(bkz: Condensed Matter Physics)
(bkz: Lazer Spektroskopisinin Teknikleri ve Uygulamalari)
(bkz: nadir toprak elementleri için sabit alan etki parametresi incelemeleri)
(bkz: OPTOELEKTRONiK)
(bkz: PLAZMA FiZiĞi)
(bkz: SPiNTRONiK)

ile fiziğin kazanacağı kapışmadır..
en zoru fiziktir ama çalışıldıktan sonra en az yanlış yapacağınız derste fiziktir. ben okurken müfredatta 40 fizik konusu vardı. çileli günlerdi. neyse. kimya da ise organik kimya dışındakiler kolay halledilir, severim kimyayı. biyoloji de full ezber. çalışması kolay bence sadece altını çiz, oku. ama en çok yanlışım hep biyolojiden çıkardı benim. valla ne yalan söyleyeyim 3ünü de severim haha.
Fizik bölümü kazandım ve burada ki entrylerdeb sonra hayata küsme aşamasındayım. (bkz: swh)
fizik erkek, biyoloji kız dersidir. kimyayı ılıklar sever.
lisedeki başarıma göre kimya-biyoloji-fizik olarak sıralanır. yalnız konu olarak biyolojinin konusu tümüyle canlılar olduğundan çok daha ilginç ve ilgi çekicidir.

not: kimyayı ılıkların sevdiği ders olarak düşünenlerin üzerinde asit ve baz deneyleri yapabilirim:)
Fizik hareketlendirir.
biyoloji rahatlatır.
kimyayı sevmem.

fiziğin alacağı versus.
Teoride fizik, pratikte kimya alır.
Ordan bi modern fizik bi de organik kimya alayim lutfen. Karsilastirma yapmaya karsiyim herkesin yetenegi farkli sonucta.
Bir muhendis adayi olarak sizi fizikimle doverim.
biyoloji kalleştir fizik ve kimya emeğinin karşılığını verir.
Lise 1'de iken 3'ünün toplamı bile 100 etmiyordu...

Sonra nasıl üniversite okuduk bende bilmiyorum.
neye göre kiyaslanacak bilinmez.

fizik dünyanin en eski bilim dallarindan birisidir. yüz yillar boyunca doga olaylarini anlatmak icin caba sarfedilmistir. günümüzde de bu böyledir. hatta dogadan da faydalanir. maddenin hareketi, etkilesimi vb. bir cok fenomeni anlatmak icin kullanilir. özellikle mühendislik bölümlerinin olmazsa olmazidir.

kimya daha cok maddelerin birbirleriyle olan etkilesimini inceler. günümüz endüstirisinin ve saglik sektörünün bolca kullandigi bir bilim dalidir. parcaciklarin (atom, iyon veya izotoplarin) yapilari geregi birbirleriyle kurduklari baglardan hayatimizi kolaylastiracak maddeler elde edebiliyoruz.

biyoloji canlilari inceliyor. fakat; canlilar her ne kadar diger varliklardan farkli da olsalar, kimyasal maddelerden olusurlar ve bu olusumlarini fiziksel etkilere borcludurlar. biyoloji daha cok analiz isidir ve en cok faydalandigi bilim ise kimyadir.

genel olarak ücü de birbirinden faydalanan bilim dallaridir.
biyoloji her türlü. tıp oku ayda 12-18bin pratisyen maası hayatın kurtulsun. bir mühendiz adayı olarak.
Hiçbiri allaha şükür görmeyeli 4-5 yıl oldu.
Fiziğin yanında metafizik görmeliydik o zaman daha çok sevebilirdim. Biyoloji, kimya bebeklerim. her ne kadar eşit ağırlıkçı olsam da bana zevk veren nadide derslerdir.
Lise yıllarında sayısalcıydım. Fiziği çok severdim, kimyayı çok sevmesem de eğlenceli gelirdi. Biyolojiye hala sövüyorum lanet olasıca ders ne olacak.
kimyanın alacağı versustur. breaking bad izlemiş bir insan nasıl kimyayı sevmez.
not: breaking bad izlememiş insanları en içten duygularımla kınıyorum.