bugün

beş tibet ayini yahut tibet' in gençlik pınarı diye adlandırılan beş egzersiz.

benim bu egzersizlerle tanışmama vesile olan saçımdaki beyaz tellerdi. geçen yıl yeterince stres altındaydım, üzerine bir de dedemin hastalığıyla ruhen dibe vurmuşken tanıştım hayli erken gelen beyazlarımla.. fena halde canımı sıktıkları için nasıl önleyebilirim diye öyle bir araştırmaya daldım sonrasında bu egzersizleri buldum.

söylenene göre beyaz saçları kendi rengine döndürüyor ve genç bir görünüm sağlıyor, bu yüzden geçlik pınarı diye adlandırılıyormuş. aynı zamanda inanılmaz bir enerji verdiği söyleniyor, öyle ki ilk haftalarda uyku düzeniniz bozulabiliyormuş. pek inandırıcı gelmediği için yarıda bıraktım fakat geçen haftalarda bir yoga etkinliğinde bunun konusu açılmış ve yoga hocası da, hem kendisinde hem arkadaşında işe yaradığından söz etmiş. farklı zaman aralıklarında farklı insanlardan duyunca yeniden deneyeyim dedim ve bugün başladım.

oldukça basit beş hareketten oluşuyor ve başlangıcı kendi kondisyonunuza göre ayarlıyorsunuz. amaç, tekrarları arttırarak yirmi bir tekrara ulaşmak. fakat mühim olan nokta bu hareketleri yirmi birden fazla yapmamak. buyrun burada egzersizler ve detayları anlatılıyor :

http://thepdi.com/five_rites_of_rejuvenation.htm
güncel Önemli Başlıklar