bugün

bana sözlük kavramını öğreten yazardır kendisi. artık mühendis adaylığından terfi etmiş, harbi harbi mühendis olmuştur. kuzenden öte kardeş gibidir benim için. * *
(bkz: #1969892) entry'siyle aynı programlama dilini desteklediğimi öğrendiğim, bu konularda bilgili olduğunu ispatlamış* yazardır.***
#2163048 nolu girdisiyle beni epeyce güldürmüş yazar. hoş gelmiş.
finarfin'in biraderidir aynı zamanda.
#2210858 arada açıp bakıp gülüyorum. pis geyikçidir bir de.
tok bir sesi vardır kendisinin. çok güzel şiir okur, dinletisine gittiydik bir ara. paralıydı, girmedim.
kaliteli olduğu entrylerinden anlaşılan insan evladı. "zart zurt yaparken cart curt olan insan" başlığına "ay bunların hepsini öldürmek gerek vallahi" diye entry girmemiş en azından.
pier loti de nargile kardesliği yaptığım yazar. nargile berbat olmasa daha bir güzel olcaktı ama işte...

tophaneye gideriz dostum.
biraz daha zorlasam eve bırakacaktım, mantıklı düşünceleri ve çok fazla konuşkan olduğum bir günde tüm söylediklerime son dakikaya kadar sabretmesiyle takdirimi ve teşekkürlerimi kazanan yazar.
hemen yanı başımda oturuyordu ama pek muhabbet edemedik nedense. neyse artık başka zirvelere diyoruz.
pier lotide zirveye ekürisi olduğunu tahmin ettiğim fifi ile beraber iştirak etmişlerdir ve bu şekilde tanışmışızdır. ama maalesef hasbihal edemedik kendisi ile pek. hiç sesleri solukları pek çıkmadı zaten dört başı mamur şekilde oturdular öylece.*
nickini gördükten sonra onun da benim gibi j.r.r tolkien ve silmarillion hayranı olduğunu düşündüğüm yazar.
uzun mesafeden kaş, göz yardımı ile mimiksel temasımız dısında konusamadıgımız yazar. konum itibari ile uzak kaldık yazaridir. nice zirvelere.
nickini her gordugumde fingolfin fingolfin, fingol fingol fin! diyerek tezahurat etmemi saglayan yazar. *
bir sonraki zirvede dibinde bitmeyi planladığım, belki bu sefer konuşabiliriz dediğim yazar. * *
(bkz: rocket)
(bkz: galactik football)
geçenlerde 1860-1890 arası, rusya nın mutlaki merkeziyetçilikle mi yoksa asyatik otokrasiden gelen geleneklerle mi yönetildiğini tartışırken sinirlenip, kalemini duvara fırlattı. hafif bir kompleks sezmiştim başta, fakat daha sonra hak verdim kendisine.
kendisine çok sevdiğim bir sanatçının o eşşsiz dizelerini armağan etmek istiyorum.

Boşaldın boşaldın.. dolabilmedin,
Gidişin o gidiş.. gelebilmedin...
Döktüğün kanları alabilmedin...

off daha fazla yazamayacağım.
entryleriyle hatırlanacak olan yazarlardan.
tanıştığı insanlara çaktırmamaya çalışsa da, entrylerinde her daim gizlemeye çalışsa da kendisi sol görüşlüdür. odası marx ın, lenin in posterlerleriyle doludur. afedersiniz, nevresimi bile kızıl renktedir.

affet beni, daha fazla bu sırrı gizleyemezdim.

(bkz: her devrim kendi çocuklarını yer)
KiMDiR NERELiDiR NASILDIR HiÇ BiLMiYOR OLSAMDA (#3837413) ENTRYSiYLE YÜZÜMDE KOCAMAN BiR GÜLÜMSEME BIRAKMIŞ YAZARDIR. * *
michael jackson gibi zirvede bıraktı. sonu benzemesin bilaerimin.
kralımız, efendimiz.

melkora ayarların en büyüğünü vermiş yüce elf kralı. "çık lan dışarı sidik kafalı." diyerek dışarı çağırmış dövüşmüş ve melkoru sakat bırakmıştır o sırada vatanı uğruna kahpe melkorca şehit edilmiştir. binyıllar sonra aynı şekilde oğlu gil galad saurona posta koymuş o da şehit olmuştur. ailece böyle cesur elflerdir.
kadim elf kralı.
elflerin en adili, en cesuru. 'kötülerin en kötüsü' morgoth'a meydan okumuş, orada öldürülmüştür. bedeni kartalların efendisi thorondor tarafından kurtarılmıştır. orklar bu galibiyetle övünememiş, elfler krallarına o kadar üzülmüşlerdir ki, şarkı söylememişlerdir.

(bkz: time stands still)
Noldor ırkının en yiğidi olan elf kralıdır. Aynı zamanda felegund finrod ile birlikte en sevdiğim noldolilerdendir. Arda içinde üstüne iş yapabileni çık(a)madı, belki Beren ile Luthien, ki o da Melian'ın gücünün dolaylı yardımlarıyla filan.

Bauglir Morgoth'ta açtığı yedi yara dillere destan olmuştur ancak kendisi de bu umutsuz mücadelede canını vermiştir.

Ölümü ile orta dünyanın dengeleri çok değişmiştir, ilkdoğanlar ile insanların arasına feci nifak tohumları açılmış, soylar elfdostları haricinde yabancılaşmaya başlamıştır.