bugün

killa hakan'ın yeni albumü. Albüm 2 ağustos' da çıkıyor. Albümle aynı isme sahip bir parça var. 29 temmuz 2019 çıkış tarihi.
ceza, killa hakan, ezhel ve ben fero ortak çalışması. Mekanın gerçek sahipleri geldi mentorlarıyla birlikte. Tabi bu diss parça değil klasman farkı..

Cezagram

https://www.instagram.com...ha-S/?igshid=anj35iv9v736

Ezhel06
https://www.instagram.com...h-I/?igshid=11ypo425ylfz4

Edit:

Parça çıktı.
https://youtu.be/X55jQYKyDFE
Ceza hariç hepsi çöp.
Dövüş clup.
Yarısında çıktığım şarkı. "blup blup blup blup burası merkez fight club" sözlere bak amına koyayım çok yaratıcı.
Ol ma mış.

Gulük Gulük Gulük ne ya?
Bu kadar rockcı bir araya gelse festival oluyor. Bunlar da biraraya gelip suda boğulma efekti yaratmışlar.
iyi bir kondom reklamı olabilecek müzik videosu.
ceza dahil hepsi çöp.

cezanin devri gecti. devir ben fero babafingo devri.
ezhel’in hayvan gibi iyi bir verse ile eşlik ettiği parça.
az önce dinledim. killa hakanın tarzını sevmeme rağmen o gluk gluk hiç uymamış. kaynama sesini taklit ediyor fakat rap camiasında hiç o anlamda anlaşılmaz. onun dışında killa hakanın tarzı her zamanki gibi. cezaya edecek laf yok zaten o her zaman baş tacı. ezhelde fena değil fakat fero olmamış. feronun kısmında biraz dinleyip bitirdim feronun tarzı hiç uymamış. norm fanboyları dislike atmış parçaya. normun şarkısından çok daha beğendim ne yalan söyleyeyim. normun tarzını beğeniyorum fakat kendini rapin ilahı gibi görmesi çok saçma. işin özeti norm fanboyluğu yapmayan şarkıyı genel olarak tatmin edici bulur fakat öyle ortalığı salladıkları kadar bir parça olmamış. bu arada killa hakana bok atanlar daha babalarının testislerinde vitamin değilken killa hakan rap yapıyordu. killaya laf atanlar kendilerine saygısı olmayan bir insandır.
Edit: normcu tayfa eksiliyor. Olum nedir bu fanboyluk. Bende severim normu fakat sizin abarttığınız kadar sözlerinde derin anlamlar taşımıyor. Gayet yüzeysel sözler lan. Ayrıca adamın taktiği basit. Piyasada beklenti yaratıyor ve bir parça atıyor sonra kayboluyor. Ne var lan bu mekanın sahibinde bu kadar abartılacak?
taze yayınlanmış. denk geldim.

kendimi bildim bileli "gerçek" rap dinlerim. gerçekten bu türe bir ömür adadım ben. şimdi de doğruları konuşacağım.

killa abi, bak sana saygımız sonsuz eyvallah. ama olmamış be abi. off beat falan artık olmuyor. gerçekten doymuş piyasa sana. valla hep aynı şeyleri dinliyormuş gibi hissediyorum alınma abi. sıkılarak dinledim senin verse'ü. nakarat da glu glu bir sesler çıkıyor onu da anlamadım.

ceza, dinlemeden önce şarkıyı senin taşıyacağını düşündüm ama taşımamışsın. normalde seni dinlediğimde aklımda birkaç bar kalır. bunda hiç kalmadı. ne söyledin ne ettin bilmiyorum.

ve ezhel, valla sezarın hakkını veriyorum. bunu diyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama sen taşımışsın parçayı. lirikalite güzel. beat ile uymuşsun. yapmışsın lan. güzel okumuşsun. bunu dediğime inanamıyorum. bak autotune'yi basmayınca, doğal halinle rap yapınca killa'yı da ceza'yı da geçebiliyorsun. bu yolu sen seçtin be sercan ne diyelim. rapin böyle olsa dinlerdik.

ben fero, sen aynısın valla demet akalın falan takıl senin için cümle bile harcamıcam. babalarına koşmuşsun. ama eko fresh'e yaptığın respect'i takdir ettim. hadi onu da söyleyim boş geçmeyim.

genel olarak da sözleri çok etkileyici bulmadım. ama en önemlisi beat çok tekdüze ve sıkıcı.
açıp dinleyeceğim bir parça değil. üzgünüm.

farkındaysanız hiç old school-new school muhabbeti yapmadım. yapmaya hazırlanmıştım ama ezhel'in verse kötü olmadığından bir şey söylemek istemedim.

fight club'ın ilk kuralı kimseye bahsetmemektir. biz de rap dinleyicileri olarak kimseye bahsetmiyoruz bu şarkıdan anlaştık mı?
Ben fero son yediği ayar sonrasında dili açılmış hecelemeyi unutmuş. Hahaha evet.
ezhel ais halinden ufak seyler sergilemis sanki. killa harici iyi
Dinledikten sonra kulağınızı yıkayın.
keşke hoparlör icat edilmeseydi de dinleyemeseydik.
ceza tehlikedeysen zorla tutuluyosan bi mamını mamını çek anlarız biz.
Hata yapım ve dinledim. norm babana koş demiş fero vakit kaybetmemiş. 2pac özentisi, sempatik buluyordum ama cidden kalite sıfır. Ayrıca rap dinlemediğim için kendimle gurur duydum aq. Yesinler birbirlerini gülelim bizde.
ceza'nın burda ne işi var?

Edit: ha bu arada Türk Sanat müziği büyüktür rap.
güzel olduğunu savunanlar yazsın da hepsini tek tek kbb ye götürüp muayene ettirelim. siz zeka yoksunu musunuz abi, gluk gluk diye şarkı mı yapılır parodi şarkı yapsalar bu kadar komik olmaz. norm bile bu kadar iyi giydirmemişti size, kendilerini rezil kepaze etmişler. birbirlerini yalamışlar da yalamışlar.

''fero hariç ve gluk gluk kısmı hariç iyi'' minvalinde bi şeyler gördüm. geri ceza kalıyor zaten onu da kötü rap yaparken görmedik. bu şarkı türkçe rap in utanç kaynağıdır net. gluk gluk gluk.
Norm şırdanı dayayacak bunlara anlaşıldı hıdıdı hıdıdı.
--spoiler--
Dördünüz bi sürmeli etmezsiniz
--spoiler--
Parçadaki kelimeler çok derin yada ben ne dediklerini anlamıyorum "glup glup" diyor biri, birisi "mersedes gol" diyor, birisi tehdit mi ediliyor? Bir b*k anlamadım.

Hakan önce club demeyi öğrensin, sonra rap yapsın, hepsi birbirinden kötü.
Norm'u daha da büyütmüş şey, şarkımsı..cezanın kısımları hariç pek dinlenecek yanı yok..killa hakan kırmızı bültenle aranıyormuş ağır abi tavırları falan filan asskdkfk..

ben fero grubun yalakası, killa hakan baba, ceza abi face ver,Sercan gardaşım falan, kalanı boş heceleme klasik bomboş ben fero.

Ezhel mınçıka sallamayı öğrenmiş * hakkını yemiyim ais'ten esintiler sunmuş illa norm tarafından sikilmen mi gerekiyordu kardeş..

Ceza kısmına lafım yok,oldschool kalitesi işte,şu şarkıda bile adam parlayabiliyor da bu amelelerin yanında ne işin var be adam..

Normu eskiden pek sevmezdim de,attığı diss'i şu sikik şarkıyla bir tutmayın..

Ceza amına koyayım tekrardan..Deniz barış, Selçuk Şahin,Mehmet yozgatlı ortasahasına liderlik eden Alex de souza gibi kalmışsın amk
Seneler evvel norm, Rap yapma diye ağzına vericem derken killaya demişte haberimiz olmasını sağlamış parça. Gluk gluk.

Ceza umarım ne bok yediğini anlarda varını yoğunu verip parçayı yüm platformlardan kaldırtır.
hiç beğenmedim. norm'un ayarı hala devam ediyor.
Şarkıyı sabah ayık kafayla bir daha dinliyim dedim de arkadaş bu ne amk?

Bu arada ben fero şarkının hakkını vermiş. Abilerin abisi killa hakan, abim benim, kral abim, şöyle abim, böyle abim.

Harbi gulk gulk gulk amk.

Hem re-diss hem de iplemiyoruz tarzında bir şeyler yapalım demişler hiçbir şey yapamamışlar.

z.t.: acayip mantar olan hede...
güncel Önemli Başlıklar