bugün

(bkz: dost başa düşman ayağa bakar)
(bkz: yaşasın kapitalizm yaşasın amerika diyememek)
20 yıl boyunca yapabildiğidir.
adidas esofmani da vardi yamulmuyorsam. ben de gordugumde sasirmistim. hediyeymis sanirsam.
kimilerinin kafasına abercrombie marka şapka giymeyerek beynini üşütmesi sonucu yaptığı eleştiri. adam koca ülkeyi yıllarca burnunun dibindeki koskoca bir güce karşı korumuş, müdafaa etmiş, ülkesine uygulanan ambargoya karşı direnmiş, ufacık nüfusuyla dünyaya kafa tutmuş, ülkesinin insanını başı dik ve gururlu bir şekilde yıllarca yaşatmış, sağlıkta, eğitimde ülkesini 1 numara yapmış. sonra birgün bir tane sivilceli ergen, (muhtemelen ülkü ocağında duymuştur bunu da) çıkıp vay efendim ama ayağında nayk ayakkabı var da vik vik de vik vik diyor. o koskoca adam abd ye kafa tutup ülkesini savunurken senin daha baban portakalda vitamin değildi, sen değil senin baban. allahım sen bu ülkeyi bir bok bildiğini sanan dünkü ergenden koru.
''yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı'' diye nara attıktan sonra, ortalıkta levis pantolonuyla kıç gezdiren milliyetçiye benzer bir durum.

gömlek cebinde tekel 2000, kıc ceplerinde marlboro taşır böyle tipler. yok, yakalanınca da ''türksek eğer en kalitelisini kullanmak bizim hakkımız'' der bide bunlar. evet türküz! belki de, belki de değil öyle, en kaliteli ve asil uygarlığız. fakat savundukları ideolojiye ters davranan ve çelişkili yaşayan bazı kesimlere atıfta bulunuldu yukarıdaki açıklamada.
komik bir şekilde savunulmaya çalışılan hede. halkın hakkı olan sözde amerika'ya karşı savunmaya yardım edecek paralarla alınmış ayakkabıyı giymesi olabilir. halk aç ama özgür onlar bakın amerika onlara bir şey yapamıyor. çok da mutlu bu aç halk.