bugün

(bkz: topuklu ayakkabı)
(bkz: stiletto)
iç çamaşırlarının bu kadar çok fetiş olarak seçilmesinin nedeni, soyunma eyleminin son aşamasına kadar kadının fallik bir varlık olduğunun düşünülmesidir." (freud)
öğeler ve bütün ilişkisinde, öğelere daha fazla takılma ve kutsallaştırma eylemi.
Halhal, stiletto, ince ayak bileği, kıvrımlı tabanlar diye uzar gider liste.
tutku ile bağlı olmak ve takıntılı olmak anlamlarına gelir. ancak bu kavram çok farklı olarak algılanmaktadır günümüzde. cinsel anlamlar yüklenmektedir. gerçekte ise, bir nesneye veya bir canlıya takıntılı olmak, bağlanmak anlamlarını taşımaktadır.
cinsel organ yerine ilgi duyulan cinsiyetin alakasız bir yerinden tahrik olma veya ilgi duyulan cinsiyeti hatırlatabilecek eşyalardan tahrik olmadır. en popüleri ayak fetişizmidir. işlevselliği bozuyorsa ve 6 ayın çoğu zamanı varsa parafilik bozukluk sınıfına girer. psikiyatrik vaka halini alır.
gördüğünüzde duyduğunuzda sizi cinsel anlamda uyaran şeylerdir.

benimkiler tuhaf biraz. ayıcıklı pijama beni tahrik edebiliyor mesela. lingerie yani iç giyim fetişistliği de mecvut fakat abartı olmayacak beyaz bir pudra kurdelalı iç çamaşırı beni ziyadesiyle çıldırtıabilir. tayttan çoğusu nefret ediyor veya ediyor gibi yapıyor, bu da benim için fetiş bir icat. külotlu çorap ziyadesiyle, tek parça bir çiçekli bir elbise, abiyeden daha yeğdir bende.

öyle işte. daha var da neyse xd.
Sıkıcı, rutin ve vasat bir cinsel hayattan kaçınan herkesin edinmesi gereken bir özelliktir. Cinsel hayatı pozisyon zenginliğiyle renklendirmek vb bir yere kadar durumu kurtarır.
Sıkıcılığın kaçınılmaz sonuna yakalanmamak için nadir yollardan biri budur.
monotonluk nedeniyle yönelen kimselere bir yerden sonra monoton gelecek -izm.

farklı -izm. arayışlarına girecektir bu arkadaşlarımız.
Son zamanlarda insanlar ona buna fetişim var demeye başladı.
Fetişizm cinsel istek uyandıran şeylerle alakalı bir durum.

Yağmur kokusuna Fetişizm var demeniz için yağmur kokusunun sizde cinsel bir istek uyandırması gerekiyor. O yüzden şuna buna fetişim var, deyip durmayın.