bugün

Fetişizmi uygulayan kişi.
cinsel takıntılı kişilerin genel adı
örnegin;ayak fetişisti,jartiyer fetişisti,vs vs.
(bkz: stay up)
(bkz: bdsm)
bunu olan bunu da oldu:

(bkz: mazosist)**
hiç beklenmeyen kişilerde bile rastlanabilen, (kadın-erkek) herkeste (en az) bir tane bulunduğunu düşündüm "bir yerden, diğerlerinden daha fazla hoşlanma/etkilenme vb." durumu.Ayak, boyun, parmak, göbek ve popo fetişistleri vb gibi.
türban fetişisti tamlamasıyla ihl sözlük içerisinde bol bol görebileceğiniz takıntılı insanlardır.
--spoiler--
ahir zaman fitnesidir. kapanmaya karar veren kardeşlerimiz o kadar renkli ve dikkat çekici ipek eşarpları kullanıyorlar ki yolda kim görse dikkatini çekiyor. bir de erkekler o kadar açık kadın gördüklerinden türban takanlar onlara daha ilgi çekici geliyor. çok arkadaşımdan duymuşumdur, "türbansız hali nasıl olur " diye. bu söz bile çok manidardır. esas olan siyah renkte olanı diyeceksiniz o zaman da kapalı kardeşlerimizden dayak yiyeceksiniz. acı ama gerçek. erkeklerin dikkatini çekmemesi gereken türban altına giyilen rengarenk dar kesim elbiseyle hepten feci hal alır. sokaklarda adam gibi kapanan türbanlı kardeşlerimiz oran olarak maalesef yüzde on. fitnelerle yaşamaya devam edeceğiz.
--spoiler--
(bkz: fetoşist)
herhangi cinsel bir çağrışımı olmamasına rağmen, o nesneye cinsel anlamda tapan kişilik.
fetişizm hayatımızı yaşadığımız nefes alıp verdiğimiz ve çocuklarımıza bırakacağımız dünyada var olan bir hastalık bir obje sapkınlığıdır.fetişizm akımını benimsemiş ve uygulamada yürürlülüğe koyabilmiş kişiyede tabiki "fetişist" denir (gözlük satan amcaya gözlükcü, dükkan satan amcaya dükkancı, kadın pazarlayan amcaya p.zevenkci dediğimiz gibi)

lakin gelin görün ki günümüzde
fetişist olmak bir ayrıcalık, bir entel done, bir özellik gibi yer edinmeye başlamış ve populerleşmiştir.

biz underground fetişistler olarak bu populerizm e bir dur demek istiyoruz.

bu aralar buralarda ve başka platformlarda "ayak fetişiyim, boyun fetişiyim, kulak burun boğaz fetişiyim" gibi garip hunhar kaknem çirkef kepaze mesajlar okuyorum.
ve çıldırdıkça çıldırıyorum. terlemiş saç derimin üzerinde bulunan yağlı saçlarımı kablosuz mausemun sert köşesi ile kaşıyorum.mausemun üstüne kepeklerim yapışıyor anlatabiliyor muyum ? marjinalmısın! uzak dur fetişizmden. git türkcelle bağlan hayata, sonra ne bileyim emperyalist ol, kapitalist ol, mazoist al, maoist ol, forumist ol, ya ne halt olursan ol ama fetişizmden uzak ol.

komşumuz züleyha ablanın fetişizm i duyup özendikten sonra hakkı abiye ne yaptığını biliyormusunuz ,
görsel

hakkı abim 2 haftadır yürüyemiyor. doktorlar kangren olabilme ihtimalini yüksek buluyor. oysa çok mutlu bir cinsel hayatları vardı.üst komşumuz oradan biliyoruz. zevcemle benim cinsel hayatlarımıza bile yaptıkları efektlerle faydaları vardı ki bu olayın olduğu akşam ki efektten sonra ne cinsel yaşamımız ne fantazimiz kaldı. öpüşemez olduk.

inanmazsınız akşamları boynumu elektrik süpürgesine emdirip durağa öyle gidiyorum (taksi durağı) o şekilde sevişmiş havası veriyorum kendime. yarın biri çıkıp "bizim yengenin ağzıda vakummuymuş neymiş " kardeşim dese ben onu öldürüp katil olsam dünyanın bir pislikten daha kurtulması karşılığında çekeceğim ömür boyu hapis cezasından kaynaklanan çocuklarımın yetim kalması sorununu kim giderecek. sözlük mü?
fetişistin tanımı an itibariyle sol framededir.
(bkz: desenli çoraplı bacaklarını birbirine sürten hatun)