bugün

3 kere hacca gitmiş birisine hacı değil demek iftiradır.
bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunduğunu kanıtlayan bir soru cümlesi.
hayatındaki bütün bilgi birikimini forward maillerden ediniyor sonra cahillikleri yüzüne vurulunca da küsüyor bu insanlar.
http://www.erdalatabek.com/

--spoiler--
internette "Erdal Atabek" imzasıyla Fettullah Gülen hakkında yazılmış bir yazı dolaşmaktadır. Bu yazı Erdal Atabek tarafından yazılmamıştır ve Erdal Atabek'in yazıyla hiçbir alakası yoktur. Önemle duyururuz.
--spoiler--

araştırmadan iftira. şahsen inanabileceğim bir konuyken yalan sonucu iftira olduğu hissine kapıldım. feto da olsa iftira en büyük günahlardandır. atanların da anaları bacıları vardır.

edit : sözüm maili ilk yazan ibneye
fethullan gülen hacca 3 kere gitmiştir. biri farz ibadetini gerçekleştirmek için, biri diyanetin atadığı görevli imam olması nedeniyle üçüncüsü de kendisi gerçekleştiremeyecek bir arkadaşına vekaleten. sevmeyebilirsiniz adamı, ideolojileri yaptıkları size ters gelebilir ama böyle cahilliğinizle, bilip bilmeden salladığınız iftiralarla düşüncelerinizde haklı dahi olsanız haksız duruma düşersiniz. mail kutunuza düşen mesajı kopyala yapıştır yapmadan önce bir araştırın acaba doğru mu diye. bir başlık açıldığında eğerki hoşunuza gidiyorsa hee öyledir diye destek entrysi girmeden önce bi 5 dakikanızı ayırıp kontrol edin önce doğruluğunu. ya da yapmayın ne olacak gerçeği bilen bir yazar size ayar vererek sizi göt eder nasılsa.
edit: adam hacı olamıyor diye başlık açılıyor sonra da vaiz olduğu dönemlerde gittiği sayılmaz deniyor. ya kardeşim hacı olmak için zaten sadece bir kere gidilir. sonrakiler umredir. o zaman neden umreye gidemiyor diye sorun sorunuzu.
edit2:eğer fethullah gülen o sayılan nedenlerden dolayı arabistan'a gidemiyor olsaydı dünyada o dediklerinizi yapan bir sürü müslüman var ve onların içinde fethullan gülen'den daha tanınmış, daha güçlü, daha büyük bir cemaate hükmedenler de mevcut. başta onlar gidemezdi. şahsi görüşüm zaten 3 kere gittiği için bir daha gitmeyi anlamsız bulduğundan, sağlık sorunlarından vs. olabilir. orda kendisine olumsuz bir söz ya da fiil sarfedileceğinden korktuğu için gitmemesi pek de mantıklı gelmiyor bana.
çoluk çocuğu kandıran ergenekoncu zihniyetin yalan iftira ve komplo teorileri ile dolu yalanlarından birisidir.
iki satir bilgi dolu makale okumayan yazarcıkların cahillikleri ile atladıkları yemdir.
bir de bir şey yakalamış gibi sonuna kadar okuyun çok önemli yerden geldi bu mail uyarısı yok mu?
elma şekerine kanan çocuklar bile sizden daha akıllıdır buna yemin edebilirim.
en azından somut bir gerçeğe tav olmaktalar.
bu uyarı cok enteresan ama...
Not: mail bakkaldan manavdan veya sıradan herhangi birisinden gelen bir mail değildir. lütfen sonuna kadar okuyun.

torun kimden geldigini söylede ona da bir tarafımızla gülelim yalnız kalma ortada...
erdal atabek yazmamışsa da yazılanlar gerçekten doğrudur. çünkü üniversitedeki ilk senemde onların bir yurdunda * kalmıştım. anlatılanların hepsini yaşadım. nerdeyse robot gibi olmuştum. zor kurtardım kendimi.
kendi kabesindedir uzun zamandır, ne yapacak hacda.
(bkz: benim kabem sensin)
sapla samanı birbirine karıştırmış öküzün birinin bir başkasının adını kullanarak yaydığı ve sanal dünyada kendini adam zanneden gerizekalıların virüs gibi yaydığı kullanılmış tuvalet kağıdından bile daha pis iftiralar içeren bir metnin başlığıdır. hangi "derin" psikolojik harekata hizmet ettiğini metni yazan öküz söylerse öğrenmiş oluruz.

öküzün boynuzlarını da tarif etmiş olalım:

1. fethullah gülen tarkat şeyhi değil cemaat lideridir. tarikat, silsile, icazet nedir bilmeyen öküzün buzağısı tepsin o öküzü.

2. suudi arabistan şeyh ünvanlı müslümanları idam etmiyor. kıçından söylem uydurup sonra buna tapan öküzler nakşibendi şeyhi olduğu herkes tarafından bilinen merhum mahmud esad coşan'ın kaç kez umre ve hac yaptığına baksınlar.

bu ülkede bu kadar gerizekalı sanal bünye varken iç düşman aramaya ne gerek var!
fethullah gülen'i sevmem fakat yazı baştan sona saçmalıklarla dolu.

yok efendim suudi arabistan'a giderse öldürülürmüş, islamiyette şeriatta ve kuran'da şeyhlere ve / veya tarikat
liderlerine yer yokmuş... bal gibi gerek vardır. gerçek şeyhlerin kıymeti bilinmediği, kapısının kölesi olunmadığı için islamiyet yanlış yaşanıyor. neyse bu mevzuyu burada bırakıp, başka bir noktaya da parmak basalım

evet allah ile kul arasına kimse giremez. ama birilerinin yol göstermesi gerekir. e oldu olacak peygamberlere de ihtiyaç olmasın. ki bu yazının gittiği nokta o.

necip fazıl kısakürek'in bunun benzeri bir cümlede karşısındakine verdiği cevaba bakalım:

"bir gün necip Fazıl vapurda yolculuk yapıyormuş. yanındaki adam necip fazıl'a 'neden peygamberlere ihtiyaç var. kendimiz allah'ı bulamaz mıyız?' demiş. necip fazıl o sırada gazete okuyormuş. hiç kafasını kaldırmadan: '-o zaman sen neden vapura bindin, yüzerek karşıya geçseydin ya."

hadi küçük suları geçelim, büyük suları neyle geçecez?

(hem fethullah gülen'i sevenler, hem de dindar insanları sevmeyenler tarafından beğenilmeyecek, zamanın ötesine gidecek, anlaşılmayak entry girmek gibi bir başlık açmak istedim şu an nedense. çok kötü durumdayım.*)
hac ona geliyor olabilir mi acaba? sorusunu aklıma getiren sorudur. malum çok mübarek bir insan ya kendisi(!). kendisine sorsan zaten onun hacca gitmeye ihtiyacı yoktur ya, neyse...
(bkz: gelen her mail e inanan zihniyet)

(bkz: bu entry i 10 kişiye gönderin)
artık forward maillerin okunması için, içine* "not: mail bakkaldan manavdan veya sıradan herhangi birisinden gelen bir mail değildir. lütfen sonuna kadar okuyun. gibi bir not düşüldüğünü gösteren, ve hatta okunması için ünlü birinin adının kullanılması gerektiğini göstermesi bakımından da inceleme konusu olabilecek bir aktivitedir. aktivitedir çünkü forward maillerle gününü geçiren hatta gününü gün edenler var. eğleniyorlar zaar.
evvela kendisi şeyh değildir. ikincisi şeyhlerin hacca gitmesinin önünde bir engel yok, zira şeyhler sürekli hacca gidiyorlar, bu mübareklerin arasında türkiye'den giden de çok sayıda mübarek vardır. üçüncüsü tarikat, şeyh öcü değildir. son olarak;

(bkz: siyasi görüşü forward maille oluşmuş insan)
amerika da cenneti bulmuş bir insan niye hacca gitsin ki. zahmet edip ülkesine bile gelemiyor. orda ki cennetinde huzurlu, amerika şunu de diyor şunu diyor bunu de diyor bunu diyor. bu da orda ki cennetinde kalabimenin bedeli. eh oluversin o kadar, cennet kolay kazanılmıyor tabi!!!
Şeriat kanunlarına göre, Fethullah ŞEYH statüsüne soyunduğundan ve müritleri olduğundan, Suudi Arabistan sınırları içerisinde ele
geçirilirse, hemen katledilir.
Çünkü; islamiyette şeriatta ve Kuran'da şeyhlere ve / veya tarikat
liderlerine yer yoktur.
Şuan gidemez,çünkü arabistan tarikat liderlerini asıyor.
din adina konusan bir zattin neden islam dininin bir farzini yerine getirmedigini belirten bir soru.
3 metrekare odasından çıkıp nefsine yenik düşmemek için eheheheh ya da eski donemlerde peygamber 63te öldü diye yerin dibine giren salağın reenkarne halidir.