bugün

hocaefendi hazretlerinin kerametleridir. inanmayanlar şüphesiz ki mendeburlardır.
aya uçan tekme atmak; çeyrek altınla bebek tedavi etmek;* güneşi ikiye, türkiye cumhuriyeti'ni ise üçe ayırmaya çalışmak bu mucizelerin bir kısmıdır.
devamlıdır.
gözyaşlarını biriktirerek, küresel ısınmayla yok olan su kaynaklarını yeniden diriltmesinin de örnek gösterilebileceği mucizelerdir.

daha çok gözyaşı, daha çok kurtarılmış su kaynağı...

acep, kendi gözyaşımıza, hazretin gözyaşından aşı yapsak tutar mı ki?
kulağından bozuk para çıkartmak. * * *
camilere sıra sokarak kiliseye çevirme çabasındadır. ne de olsa emir büyük(!) yerden, elini öptüğü yerden gelmiştir.
üç ay önce dirseğim kırılmıştı. çok üzüldüm. üzüntüden de beynimde ur oluştu. ur oluşunca baya bir salaklaştım, yürürken kafamı sağa sola çarpmadan duramıyordum dengede. kafamı çarpa çarpa şizofreni oldum. bu yüzden sevgilime yanlışıkla "abi" diyince dayak yedim ve bu ilişki bitti. hayatım düzensiz gitmeye başlamıştı.

sonra gökten bir ışık hüzmesi belirdi. bir bulut kümesi vardı üstünde bir adet fethullah gülen duruyordu. yanıma kadar indi ve camdan evimin içine girdi. "selamün aleyküm" dedi. "vaaağleykümselaam" dedim. parmağını bana uzattı yavaşça. "çek" dedi. tuttum ve çektim. birden tüm sorunlarım ilahi bir şekilde sona erdi. fethullah'ım sana şükür dedim ve secdeye kapandım.

"bişi değil" dedi ve göğe yükselip geri döndü. "oley" dedim ve sevinçten zıpladım. sonra yerde unuttuğum muza bastım ve düştüm. tekrar kafam kırıldı. acıdı.

entrynin silinmemesi için yapılan zoraki tanım: dünyayı değiştiren mucizelerdir.
Salya sümük efendinin gösterdiği olağanüstü hal ve hadiselere verilen isim.
inanan embesiller oldukça devamı gelecek palavralardır.
gülen'i evliya zanneden saf müritlerinin (dikkat ederseniz saf olduklarını yüzlerinden anlayabilirsiniz) onun kerametleri olduklarına inanmalarıdır.
gülen'in yaptığı en büyük dolandırıcılık, dinlerarası diyalog tuzağıdır. birçok kesimden birçok tepki alınca bu projesini biraz daha ılımlı hale getirmiş ama vazgeçmemiştir.
faşist ve tamamen müslüman katletmeye programlanmış israil ordusuna karşı filistin de mücadele eden filistinli direnişçilere terörist diyebilerek ne kadar iyi ve harika bir !müslüman! olduğunu kanıtlamış bir abd misyonerinin hiç bir mucizesi olamaz.
bir defasında kısır kalmıştım. günlerden bir gün hoca efendi saçıma dokundu. sonra patır patır çocuk saçmaya başladım. 20'şer 20'şer geliyordu durduramıyordum.

tanım: insanlığa yararlı ve faydalı mucizelerdir.
islamcı gençler ekşi sözlüğe cihada gitmişler herhalde. kimse savunmamış hoca efendimizi.

tanım: mucizeye ihtiyacı olmayan zat-ı muhteremdir kendileri. en önemli özelliği ise hakkında bu kadar atılıp tutulmasına rağmen kitleleri etkileyebilecek potansiyelinin olmasıdır.

edüt: ersin34'e teşekkürler düzeltme için
peşinde düşe kalka maskara olan binlerce kişiliksiz gölgeye sahip olması, aslında en büyük mucizesidir.
adamın kendisi başlı başına bir mucize, anket doldurmak için başka mucize göstermesini beklemeye ne gerek var?
mucizelerin, insanlar arasindan sadece peygamberlere mahsus oldugunu hatirlarsak, fethullah gülen hocaefendi'ye has bir keyfiyetten bahsedilemeyen bir durumdur.
zira,peygamberlerin mucizeleri, velilerin de kerâmetleri söz konusudur.
daha önce de belirtildiği gibi mucize peygamberlere has olur. büyük insanların sadece kerametleri olabilir. şimdi bu başlığın altını biraz okuyunca zannedersiniz ki bu sözlükte hiç fethullah hoca'yı seven adam yok. yadırganmamalı. ne de olsa seçimlerden önce akp %47 alacak deseler kıçımızla gülerdik. seçimden bir gün sonra da akp nin aldığı oya rağmen kimsenin ben oy verdim dememesi de konuyla iniltilendirebilir. bu başlığın altında da fethullah hoca'nın seveninin yok gibi görülmesi sadece onu seven insanların saçma sapan işlerle uğraşmayışı, seviyesiz insanların seviyesine düşmeme çabasınır. nur cemaatiyle alakası olmayan bir kişi olarak şahsen dışarıdan gözlenimlerimle şahsın kerametlerini aktarayım.

- cumhuriyet tarihinin en büyük organizasyonunu kurmuştur, bugün isimlerinde atatürk'ün adı geçen dernekler bile binde biri kadar başarılı değildir.

- açtığı okullar, dershaneler bulundukları şehirlerin daima bir numarası olmuşlardır.

- bazı seviyesizler saflıkla, salaklıkla, kandırılmışlıkla suçlasalar bile sayısal olarak bugün 1 milyondan fazlalar. hatta belki 5 milyon.

- sahibi olduğu zaman gazetesi en çok satan gazete ünvanını ara sıra kazanabilmektedir. tirajına bakarak cemaatin kaç kişi olduğunu hesaplayabilirsiniz.

- dünyanın 7 kıtasında açtığı türk okullarıyla türk emperyalizmini kurmuş ve en büyük türk milliyetçiliğini kendisi yapmıştır.

- cumhurbaşkanının bile randevü alamadığı devlet liderleriyle görüşmek onun için çok kolaydır.

- geçtiğimiz yıllarda bir gazetemizin(ismini unuttum) beyanına göre valileri ve emniyet müdürlerinin atamasını yapıyormuş. bu da büyük bir keramet.

- saflıkla ve kandırılmışlıkla suçlanan peşinden giden milyonlar ise genelde alanlarında çok başarılıdırlar. aynı zamanda zeka yönleri de baya sağlamdır.

- asya bank halka arz edileceği zaman arzın 150 katı kadar talep aldığını gazeteler yazmıştı. bence bu da bir keramet.

örnekler çoğaltılabilir. şimdi sormak lazım; kandırılmamış, akıllı, zeka küpü, seviyeli, vatansever, doğruları içine sindirmiş olup bu adamları aptallıkla suçlayan arkadaşlarımıza??? gösterin birkaç keramet de sizi de adamdan sayalım.
(bkz: dinler arası hoşgörü)
tuz kullanmadan ağlayarak çorbasını tuzlamak...
her eve bir fethullahçı yerleştirmesi.
(bkz: yoksa ben)
(bkz: o may gat!)
52 ülkede türk okulu açmış olması.
notice: bilgi içeren entrydir eksileyenlere duyrulur.
büdüt:anlaşılmayan ne var ???
şeyh uçmaz müritleri uçurur.
hasta hasta amerikaya kadar yüzmüş adam. öyle diyorlar..
52 ulkede kendine yetistirmek icin zombi okulari acmistir. insanligin gelisimindeki en buyuk engeldir. devamli zombiler yetistirir dunyayi kirletir.
"bozuk ta olsa, cümle kurabilmek" gibi bir cümle kuran zevatın eleştiri yapmasını sağlamak.
kendisi hakkında tek bir cümle dahi bilgisi olmayan kişileri düşmanı yapabilmesi.
kendisi hakkında tek bir cümle dahi bilgisi olmayan kişileri kölesi yapabilmesi.

adam para babası ve ayrıca büyük bir prestije sahip. keramet felan bahane.

masonlar da istediği zaman her kapı açılıyor.
güncel Önemli Başlıklar