bugün

"türkiye'nin fethullah gülen'i abd'den usulüne uygun istememesi" önermesini güçlendiren sorunsal.

bu feto köpeği için neden yıllardır kırmızı bülten çıkarılamadı hala?

oysa ki gerek abd, gerek türkiye uluslararası hukuk çerçevesinde hemen hemen tüm antlaşmalarda imzası olan, taraf olan ülkeler.
kırmızı bülten Uygulamasında, kırmızı bülten veya difüzyon mesajına istinaden aranan şahsın ülkesinde bulunduğunu tespit eden devlet, gerekli gördüğü takdirde şahsın geçici olarak tutuklanmasını sağlar.

eee, şu halde biz feto köpeğinin abd'de olduğunu delillerle tespit edebiliyor muyuz?
şüphe yok.
feto köpeği abd'de, bunla ilgili kanıtlar var.

pekala o halde neden bu terörist için kırmızı bülten çıkaramıyoruz?

yoksa hakikaten uluslararası hukukun gerektirdiği kriterleri yerine getiremediniz mi feto konusunda?
15 temmuz 2016 tarihinden beri pek çok suçlu için türkiye kırmızı bülten çıkardı, difizyon mesajı yayımladı. peki neden feto için bunlar yapılmadı hala?
hepsi muharrem ince‘nin suçudur..

madem kırmızı bülten çıkarmasını çok biliyor yardım etsin, yol göstersin o zaman hükümete..

allah allah yaa terbiyesizliğe bak suçu akp’ye atmaya yer arıyorsunuz..

(bkz: zargna tarzı harf sıvamak)

gelir zaten kendisi orijinalini yapar birazdan..
gönderilen dosyalara da kanıt değeri taşıyan hiç bir evrak konulmamış.amerikalılar açıkladı.
kırmızı değil sarı kırmızı bülten çıkarsınlar. daha anlamlı olur.
mal amına koyayım rezilliğe doymuyor..

al bi de bunu oku bakalım.. götünü yaladığın hükümetin acziyetini eşşek gibi anırdın az önce ahsskk.. ne kadar mal paralı askerleri var lan..

https://tr.sputniknews.co...nterpol-gazeteci-turkiye/

özet : dünya üzerinde hukuğuna, sistemine, sözlerine güvenilmeyen bir ülke halini almamızdan mütevellit interpol bütün başvurularımızı didik didik inceliyor ve siyasi olmasından kaygı duyuyor..

çek git bebeğim şimdi twitter’a hadi..

anasını bellediniz lan ülkenin, 5 paralık olduk biz zaten allah bir dediğinize güvenmiyoruz..

uluslararası camiada da 3 paralık ettiniz bizi..

yıkıl git lan kuş beyinsiz..
(bkz: akpliler adına utanmak)
sulh var artık. mücadele sadece askere.fetö ve fetöcüler için hala sıkıntı yok. hem niye gelsinki al başına belayı ondan sonra.
Cidden bu büyük aşkın nefrete döndüğüne inanan insanların doğal tepkisi budur. Lakin bu olayın cereyan ettiği o talihsiz günden beri atatürkçüleri fetöcü yaftası ile hapse atmakta, gerçek fetöcüler ise önemli birilerinin gözünün önünde arzı endam eylemekteler.

TSK zayıflatıldı mı? Evet
Askeri lise öğrencileri tutuklandı mı? Evet
Atatürkçüleri fetöcü ilan Edip gerçek fötöcülerin serbest bırakıldığını gördük mü? Gördük.

Dahasını saymaya kalbim elvermedi. Nefesim daraldı.

Özetle maksat Türkiye cumhuriyetini ingiliz emperyalizminin sofrasına hazırlıyorlar. Fetö bahane vatanı satmak şahane.
Boynunuz devrile. Tez zamanda amin. O çocuklara yaptıklarınızın bedelini ödemeden ölmezsiniz umarım.
bir akit kuduruyordu gözleri yaşlı ahsj..

hiçbir devlet, egemen devlet, sen ühühüh ağladın diye elindekini bırakmaz..

senin varlığına tehdit etmiş bir unsuru sen gidip alacaksın.. alamıyorsan da fişini çekeceksin..

nokta.

yazın yediğin hurmalar, kışın götünü tırmalar..

bu adamla işbirliği yapmış, devletin her kademesine sokmuş, üstüne üstlük neredesin mübarek dön gurbetten diye ağlamışsın..

şimdi bu saatten sonra kimseyi samimiyetine ikna edemiyorsun kimse de darbe vs inanmıyor..

bu şartlar altında almak istiyorsan, ya gider kendin alırsın ya da orada icabına bakarsın..

interpol sana gıcık mı yapıyor?

kapat incirliği..

yetmiyor mu?

kes ilişkileri..

adam senin varlığını tehdit etmiş ve sen ühühühü kendisi veysin o jamaaan diye ağlayacak mısın böyle?

demek ki almak istemiyorsun, almaya da götün yok zaten..

git interpolü ikna et o zaman..

bana ne lan dalyarak madem senin varlığına tehdit savurdular, ikinci kurtuluş pugshhsa savaşına denk getitmeye kalktın bir de..

bak ağzınızdan salya akıttığınız atatürk, ayağında çarıkla gezen 5 parasız anadoludan 7 düvele siktiri çekti bana yaşama hakkı verdi..

hadi şimdi git ve yalamaya devam..

ya git al.. ya da sebeplerini sorgulayana karışma..

kibarca hadi siktir git şekerim..
bir bok böceginin yine ad hominem yaparak, konuyu çarpıtarak mevzuyu farklı yerlere getirerke çarpıtmaya başladıgı durumdur.

bak haşere bak yaratık basit bir şey diyorum.

inceyi bir amerikalı aradı mı? aradı.
fetoyu usulüne göre istemediler dedi mi? yersen demiş.

burayı burda bırakım başka bir yere geçiyoruz.

bu olaydan sonra tüm muhalefet akp fetö konusunda istekli degil, gelmesi rte'yi zor durumda bırakır dedi mi? dedi.

burayı anladık mı haşere ben demiyorum ki gel bana yardım et o kuş beyninle sen neye yardım edebilirsin ki.

basit bir şey soruyorum bu iki mantıkla yola çıkarsak abd neden fetöyü salmıyor biz ordayız.

yani senin o kuş beynin hayal edebiliyor mu fetönün gelişi rteyi zor durumda bırakacakken abd'nin bunu yapmamasını falan.

ugraşamazmış ulan sen kimsin ki bana yöntem ögretiyorsun.

ben sana bir soru soruyorum yiyorsa oraya buraya salyalar akıtıp konu degiştirmeden omurgalı durup tek cevap ver.

usül derdine düşen abd neden fetöyü göndermiyor?. niye niye niye, madem akp zor durumda kalacak bu müthiş bir fırsat göndersinsene ya.

aklını siktigimin salagı yani senin aklın alıyor mu bu adamların kıyameti koparsak dahi çıkıp fetöyu buraya gönderebilecegine.
Kırmızı bülteni kim çıkartır? interpol. interpol Neden Gülen için kırmızı bülten çıkartmaz? Peki, interpol kimin kontrolünde? Esas sorular bunlar. Türkiyenin bu konuda ihmali olduğunu iddia etmek saçma. Niye? Sen muhalefet olarak darbeyi tiyatro diye nitelendiriyorsan interpol buna niye inansın? Ayrıca fetönün namı hesabına çalıştığı güçler interpolu kontrol ediyorsa ki öyle, o halde tabiki kırmızı bülten çıkartılmasına müsade etmeyeceklerdir. Zira yakalansın istemiyorlar.

--spoiler--

içişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığından FETÖ’ye yönelik “kırmızı bülten” açıklaması

içişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığından bir gazetede çıkan habere ilişkin yapılan açıklamada, "Interpol kanallarının etkin kullanılamamasının en temel nedeni, FETÖ silahlı terör örgütünün kanlı ve kirli eylemlerini Interpol’ün ısrarla terör fiili olarak nitelendirmemesidir.

içişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığından bir gazetede çıkan habere ilişkin yapılan açıklamada, "Interpol kanallarının etkin kullanılamamasının en temel nedeni, FETÖ silahlı terör örgütünün kanlı ve kirli eylemlerini Interpol’ün ısrarla terör fiili olarak nitelendirmemesidir. 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain terör saldırıları, 251 vatandaşımızın şehit olmasına ve 2 bin 194 vatandaşımızın yaralanmasına neden olan olaylar Interpol tarafından yok sayılmaktadır. Yurt dışına kaçan FETÖ terör örgütü üyelerinin yakalanarak ülkemize getirilmesinde kırmızı bültene ilişkin işlemlerde özensizlik veya ihmalden kaynaklanan sorunlar bulunduğu iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.

http://m.iha.com.tr/ankar...ciklamasi-ankara-2018170/

--spoiler--
Reddeden interpol ise bu işte bir bit yeniği vardır.

--spoiler--

FETÖ silahlı terör örgütü yönetici ve üyelerinin yakalanıp ülkemize getirilmeleri amacıyla öncelikli olarak terör örgütü ile irtibatlı şahıslara ait pasaportlar yetkili makamlarımızca iptal edilerek Interpol veri tabanına aktarılmış; adli makamlardan gelen kırmızı bülten talepleri sisteme girilmiştir. Ancak Interpol Genel Sekreterliği, 15 Temmuz’dan sonra aktarmış olduğumuz pasaport iptallerini veri tabanından kaldırmış; ayrıca yeni veri ekleme yetkimizi askıya almıştır. Öte yandan kırmızı bülten düzenlenmesi amacıyla 2016 yılından itibaren sisteme girilen FETÖ üyeleri hakkındaki talepler, en başından beri Interpol Genel Sekreterliği tarafından askıda bekletilerek sisteme girilmemiş ve nihayetinde reddedilmiştir.

http://m.iha.com.tr/ankar...ciklamasi-ankara-2018170/

--spoiler--
öncelikle benim almaya götüm yetmiyor de ve konu kapansın..

yani uzatılacak bir husus değil..

ısrarla ısıtıp ısıtıp öne sürdüğün konu ise ilkokul seviyesinde be canım..

iktidarın işine gelmiyor demek ki bu kadar basit..

kim sana dedi ki sevgili peygamberiniz buraya gelirse taşlar yerinden oynayıp akp batacak?

ağlaya zırlaya çağırdığınız halde gelmedi.. şimdi neden gelsin?

ayrıca sen egemenliğini tehdit etmiş birisini getirip yargılayama ezikliğini anlatsana biraz?

neden göndermiyormuş?

hangi egemen devlet hele ki amerika gibi egomanyak bir devlet elindekini gönderir senin gibi içi boş ama egomanyak birisine ha?

neden göndersin?

almak senin boynunun borcu.. bir de ad hominem öğrenmiş çocuğum benim..

sen neden kıçıkırık iki papazı göndermedin de merkel kulağını çekince eh peki diyerek gönderdin?

amerika sizin gibi 5 yaşında çocuk hülyalarını satmaya çalışarak amerika olmadı..

ayrıca, soru niye göndermiyor değil..

neden getiremiyoruz olacak her zaman..

35. defa tekrarlıyorum bak..

senin meclisine bomba yağdırmış adamı saraylarda yaşatıp kuş sütüyle besliyor..

ve sen de aptal argümanlarla üstüme geldiğini sanıyorsun..

git getir..

ha getiremiyorsan, ben altında başka şey ararım:.

ya boyun yetmiyor, ya da istemiyorsun..

sonuç çok net..

israil iki askeri öldürülünce hasmının tepesine bindi..

egemen bir devlete, güçlü , onurlu bir devlete başka bir devlet dışarıdan darbe düzenleyecek ve mağdur devlet de diğer devleti kedi gibi izleyecek..

neden vermiyürsün ühühühüh..

kudur it.

edit : hükümetin fetö meselesinden sonra yaptığı idam çığırtkanlığına da bir zahmet cevap verin de konumuz biraz daha güzelleşsin..

bu ve benzeri konuları akitimiz her seferinde atlamakla ve konuyu sığlaştırarak ne yapmak? nereye varmak istemektedir?
eskiden haşerelerin de onuru bir haysiyeti oldu bu yeni jenarasyon it sürüsünde gram omurga yok.

önce başlıgı açanı yalıyor.
hadi bakayıp açıklayın akpllier diyor.

açıklama ilgili bakanlıklardan gelince " gücün yetmiyor " diyor, yetmiyor kuş beyinli kemalizmle ne kadar yetebilir ki.

sonrasında ben fetö gelirse akp zor durumda kalır dememedim diyor.

hem haşere hem omurgasız.

yılan gibi bişey onlarda da omurga yoktu. bunlar ekstrdan dansöz ak dedigine aynı dakika kara diyor
sayın akit,

zor durumda kalmayacak olsa (bırak fetöyü şimdi bi kenara)..

zekeriya öz’ü, adil öksüz’ü neden getirmiyor?

darbe komisyonunda neden muhalefetin istediği pek çok kişi dinlenmedi?

herkes cayır cayır yakalandı da bu adil öksüzler, zekeriya öz’ler nasıl kaçtı?

hani bir ara zekeriya öz’ün arkasından dayılanıyordunuz ya?

hadi kuçu kuçucuğum cevap ver..

edinot: yahu koca akp ve teşkilatında bir kişi mi fetöcü çıkmaz?

ulan serbülent yarınç, 80 milyonun gözü önünde melihidis gökçek‘i paralelci diye suçlamadı mı?

e şimdi bana izah etsene yütfen, neden bunların kimse üstüne gitmedi?

daha elindekinin deşilmesini istemiyorken, dün önünde domaldığın hocanın konuşmamasını istemen mi çom garip?

minnoşum benim ya..
hala kıvranıyor bok böcegi.

bak gerizekalı adamlar ülkeyi de yaksalar fetöyü alamazlar.

burayı anladın mı angut.

fetonun amerikanın işine yaramasından çok ekstradan abd'nin prestiji, imajı var işin içinde.

el bizim gibi " ver şunu yargılayalım " diyeni vermiyor, terörist olsa bile vermiyor. çünkü onu verirse başkası da beni verir diyip abd'yi tutsaklıga giden yol olarak görüyorlar.

beynin bunu algılamıyor mu haşere seni.

senin daşşagını yaladıgın kitle ne diyor abd usül bekliyor diyor. işte senin kuş beynin buna inanıyor ya ben buna yanıyorum abd amerikayı yakmakla tehdit etseniz bile kendi ülkesinden birni bu terörist olsa bile başka bir ülkeye yargılamaya göndermez.

bu onların ilkesi, imaj ve prestij meselesi.

çıkmış bana iki kuruşluk zekasıyla şöyle şöyle yaparsak verirler diyorlar.

bok verirler.
fetöden sonraki idam çığırtkanlığını da açıklar mısın lütfen akitciğim..

bak hali hazırda kendi eşelediğin deliğe düşmüşsün ne güzel..

kendin gibi tarihe adını yazmış türk devleti ve türk’ü de rezil ettiniz ulan..

kendi elinizle meclisinize bombalar attırdınız ardın da ügüühü istesek de vermezler kiiii:( modundasın..

sen elinden geleni ardına koyma da vermesinler..

demek ki gelsin istemiyorsunuz arkadaş bu kadar basit..

ya onu da geçtim adil öksüz’ü, zekeriya öz’ü getirin yahu bari..

olm bak boru değil boncuk değil, hem dünya üzerindeki herkese ülkeni 5 paralık ediyorsun hem de zeytinyağı gi üste çıkıyorsun..

düşünsene bir ya almanyada rusyanın böyle bir darbe yaptığını ya da tam tersini..

ya da herhangi başka normal bir ülkeyi?

şerefsiz, onursuz musunuz aslanım siz?

edit: ulan hepsini geçtim emre uslu’yu getirin kardeşim.. getirin olm her şeyi olanı biteni bilmek istiyoruz..
kemalizm belası yüzünden içine düştügümüz garabet durumun farkına varmayan bir takm lagım faerlerinin yine bize boklamalarına anlam veremiyorum.

bak şeref ve haysiyet yoksunu lafı geldi mi türklük türküz diye yardırıp gidiyorsun ama iş icraata geldi mi sıfır.

ulan salak bu boktan ideoloji varken kim takar bizi angut.

hadi akp türklügü türkleri yerin dibine soktu.

ulan haşere ondan önce akp mi iktidardı, neden pantürkist bir ideoloji senin sikko ideolojilerinin radarına girmedi ha haşare ha şeref yoksunu.

ulan adam hem şerefsiz hem ülkeyi geri bırakıyor hem de bize suç buluyor bu kadar alçak olunmaz yav. alçak şerefsiz.

ülkenin dogru düzgün bir arması yok, parasını simgesi yok gelmiş nasıl bir darbeciyi alamazsınz diyor.

haşere yav.
kuduurrr akit..

40 senedir, cemaatinizle, anapınızla, erbakananınızla, özalınızla, şimdi de malum kişinizle ülkenin başındasınız..

hala daha sağa sola bol atıyorsunuz..

kudur onursuz, haysiyetsiz şerefsiz..

bu ülkenin meclisi sizin zamanınızda bombalandı..

kudur haysiyetsiz, kişiliksiz, onur yoksunu mahluk..

ülkeni onurunu ayaklar altına alan ülkenin daha üssünü kapatamıyorsun..

bir tane mc donalds tükanı kapatamadın..

hasiktirin amına koyim ordan..

onursuzluk ve şerefsizliğin kitabını yazıyorsunuz..

tarihe onursuz ve haysiyetsiz olarak geçmek kudurtur haklısın..

ananıızı sikseler kudurmazsanız ama bu kudurtur haklısınız..

konuya gelirsek, akitlerin fetö peygamberlerini buraya getirmek istememesi olarak rahatlıkla ele alabiliriz..

hamburger yemezse kimse ölmez koçum şu ülkede..

var mı götün?

onursuz, haysiyetsiz..
bir takm haşerenin her türlü haşlama girişimlerine ragmen susmayıp haşerelerde görülmeyen bir şekidle havlamaya devam ettikleri başlıktır.

şeref yoksunu namus yoksunu haysiyeti yoksunu bir haşere bana gelip olmadık laflar ediyor.

gavatlık anayı babayı tüm aileyi bir yerlere peşkeş çekmek sabah akşam ensest kasmak sizin gibi namus şertef ve ahlak düşşmanlarına yanaşır.

siz kendi ananızı da sikersiniz şerefsiz mahluklar.
Hic bir cilgin kendi ayagina sikmaz..
benim dönemimde ülkeme kastedecekler..

ülkemin meclisini bombalayacaklar..

ondan sonra bir tane mcdonals dükkanı kapatamayacağım..

uuuu tarih böyle onursuzluk, haysiyetsizlik görmemiştir..

bir de konuşuyorlar yahu..

bak tekrarlıyorum..

senin akitliğin döneminde ülkenin meclisini bombaladılar diyorum alo okuyabiliyor musun?

bakkalından sakız araklamadılar..

egemenlik haklarını ihlal ettiler, tarihinle, geçmişinle, bugününle dalga geçtiler, onurunu ayakları altına aldılar..

bir tane burger king tükanı kapatsaydınız o da olurdu..

şerefsiz vatan haini onursuz akit seni gidi senii..
görsel