bugün

birçok insanın içinde bulunduğu durum. dinsizler zaten çamur atmak için ellerinden geleni yapıyorlar ama ya müslümanlara ne demeli?

senin inandığın dini daha iyi yayan bir lider daha var mı? veya sen dinin için neler yapıyorsun? allah sana diğer dünyada hesap sorduğunda " dinsizlerin oyununa geldim" mi diyeceksin.

yapılan işlere bak sen, başkalarının lafına değil.
çok aglamasından dolayıdır. kendisini izlerken dikkat dağılıyor.
öküzün altında buzağı arama gereksinimi duymamanın sanki buzağıyı bulamıyormuş gibi algılanmasıdır.
yakın zamanda ögrendigime göre, takipçileri tarafından 117 ülkede 10 dan fazla üniversite, 1000 den fazla okul açmış bir yapıyı ve tüm bu okullarda türkçe ögreten bu insanlar hakkında hala ileri geri konuşan tipler hakkında yanlış anlama demek hakszılık olur, faşistlerin at gözlügü ile baktıgı için görmedigi gerçegi kabul etmemesidir, iftira ve aşagılık kelimeleri ona hitap olarak kullanmasıdır da diyebiliriz.

eger bu bünyeler faşist olmasaydı, az önce bir yerde okudum hz. ali nin muhteşem bir sözü," aynı dine inanıyorsak din kardeşiyiz, inanmıyorsak insanlık kardeşiyiz" sözünü haketmeyen, benim gibi degilsen yaşama hakkın yok şeklindeki faşist ve alçak görüşünün dayatmacısıdır.
aklım yerinde olduğu için olabilir mesela. aklımı aldırdıktan sonra ki ilk işim hoca efendiyi anl.... siktir et. anlayana kafam girsin.
"fbi ajanları bizden şüphelenip geldiler, sonra biz islam şiddet dini değildir barış dinidir dedik, -ha öyle mi, biz yanlış anlamışız dediler ve gittiler" açıklamasına kanmamaktır.
fethullah güleni anlamak ağlamak değil.Fethullah gülen sevgisi sadece söz değil.Ulan ne ironi oldu be arkadaş.
1) cemaatine mensup kişilerin devletin tüm kurumlarına sızıp, devletin değil kendi cemaatlerinin çıkarlarına çalışmalarını anlamıyorum.

2) her türlü ortamda, müslümanı, dinsizi, başka cemaat mensubu, kim olursa olsun, kendilerinde başkasına yaşama hakkı tanımamalarını anlayamıyorum.

3) bu büyüklükte bir kadrolaşmayı ve mal varlığını destekeleycek maddi imkanları hangi değirmenin suyu ile karşılıyorlar anlamıyorum.

4) üniversiteyi yeni kazanmış bir öğrencinin maddi imkansızlıklarından faydalanarak bir tabak pilav ve bir yatak karşılığı onun beynini yıkamalarını anlamıyorum.

5) yurtdışındaki okullarının çoğunun neden abd askerleri tarafından korunduğunu, cemaat liderlerinin neden yıllardır abd'de olduğunu anlamıyorum.

6) 12 eylül döneminde tüm siyasi oluşumlar ezilir iken, neden bunlara dokunulmadığını anlamıyorum.

7) ... tüm bu imkanları sağlamak için dini kullanmalarını anlamıyorum. allah ile aralarına nasıl aracı soktuklarını hiç anlamıyorum.
fetoşçuların ne mal olduğunu bilmektir (bkz: fetoş gülen)

bazı gerizekalılar fetoşu dinin sembolü olarak görüyor. neredeyse peygamber gibi.. fetoş hazretleri ne emrederse iyidir, güzeldir ! değil mi ? .. fetoşçular geri kafalı değil aslında, aksine işini bilen insanlar. "mal", hiçbirşeyden anlamayan "cahil" halkı çok güzel oyuna getirebilme yeteneğine sahiptirler.. işini biliyorlar yani. yolunacak kazı iyi seçmek lazım, bu bizim en büyük felsefemiz ! şerefsizler gelir eğitime el atar.. maksat eğitim değil mi kardeşim ? herif yapıyor işte. diyor bazıları. ne yapıyor ulan ? elinin körünü yapıyor. kıçından din uyduruyor. din bu değil. kuranın 2 sayfasını okuyup geri kalanı kıçtan kıl çıkar gibi yazılan kitaplardan okuyan zihniyetlerin dini bu. müslümanlığı bilmiyorsunuz arkadaşlar.. şuan sizin dinledikleriniz, saçmalıklar, cennet cehennem hikayeleri falan alayı yalan. unutun bunları. neymiş fetoşa gelen kinimiz nerden geliyormuş. din öğretmeni yakınım var, 1.000 fetoşçu gelsin hepsini bilgisiyle siker. aklınız durur. fetoşçular gibi kıçından din uydurmaz, tek yayınevine bağlı kalmaz. yayınevlerini de delil-bilgi olarak kabul etmez, sadece başkalarının görüş açısını öğrenmek ister. din dediğiniz sizin okuduğunuz kitaplardaki gibi saçma salak şeyler değil arkadaşlar. kuran okuyun din istiyorsanız kuran. size fetoşçular hakkında ufak bir hikaye anlatayım din hocası yakınıma ait sonra kararı siz verin.

oğlunu dersaneye yazdırmak için fem e gitti. aslında yazdırmak amaçlı değil düşüncelerini öğrenmek amaçlı. fetoşçunun alası olanlardan bilirsiniz, kızlar ve erkeklerin binaları farklı. göz zinası olmasın maksat. herneyse, gittiğinde ilk önce muhasebeden insanlarla konuşmuş ama bunun aradığı müdür. din öğretmeni için ayrıca indirim bekliyor, malum hoca maaşı ne olsun ki ? müdürüyle konuştuktan sonra öğretmenlere %30 indirim olduğunu öğrenir din öğretmeni olması birşeyi değiştirmez.. çıkarken orada çalışan biriyle diyalog yaşanır..

+ elin zengin çocuğu geliyor %100 burslu okuyor benim oğlum niye okuyamıyor ?
- senin oğlunu niye parasız okutsun ki, ne çıkarı olacak senden ?
+ ne alakası var ?
- zengin adamdan ileride para koparabilir, sende zaten birşey yokki neyini alsın?

diyalog birebir böyle değil ancak yaşananın tam özeti budur.

bu adama bakıyorsunuz, eğitim adına uğraş veriyor. bi yandan güzel. ha bak adam açmış yapmış etmiş falan da, bu herif bi yandan yaparken bi yandan 2 katı ağzına sıçıyor. salak salak bilgilerle kafanı dolduruyor. herkesin dini kendine abicim, millete senin kurduğun dini müslümanlık diye öğretemezsin.

bu entry'me seri eksi oy atan fetoşçular da çıkacaktır, varsın atsınlar. bana bir zararı yok, kendilerine de bir zararı olmayacak. yararı da olmayacak şu anlattıklarımın içinden 1-2 bişey kapmadıysa...

edit: işte geldi fetoşçular, gelin gelin.. sizce bu adam türkiye'ye niye giremiyor bi düşünün.. olmayan aklınızı biraz kullanın...
(bkz: ben var cemaatçe bilmemek)
mantıklı bir şey söyledi de anlamadık mı? benim anladığım tek hoca efendi var. o da nasrettin hoca efendi.
evinin önünde neden abd bayrağı dalgalanıyor, cia tarafından neden kollanıyor anlayamamaktır.
insanı üzer..

ühüü ühühühüüühüüüü ühüüüü ühühühühü

ühüüühüüühühüü ühüüü ühüühühüü... *
insanlıgın 5 şartından biridir. yanlız sonunda cennete gidemiyorsun.
sike takılamaması gereken durumdur.***
toplumun en büyük sorunlarından biridir.
salyalı sümüklü ağlamalı yüksek perdeden konuşmalarından kaynaklı olabilir.zahir sadece anırıyor sulanıyor ne dediği anlaşılamıyor.

(bkz: efendini yiyim)
aptal olmak yeterlidir bu adamı anlamk için ama demek ki bazı insanlar tapınma geleneğini yıkarak düşünme eyemini gerçekleştiriyorlar.
henüz beyni yıkanmayanmayanlar tarafından anlaşılmamaktadır... muhtemelen kendi dinlerini kendi akıllarıyla irdelebiliyorlardır, başkasının gözü yaşlı hayatına ihtiyaçları yoktur, allah'la arasına kimseyi sokmuyordur, belki paraya, burs a ihtiyacı yoktur.
(bkz: anladıysam arap olayım)
fethullah gülen nereden hocaefendi oluyor diye sorulması gerekendir. ağlak tipli bir yobazı hocaefendi ilan eden kitle acınası bir durumdadır. bu kitle ne yapacağını şaşırmış, yolundan sapmış bir kitledir. aynı zamanda yeni bir lider yaratma çabasının sıçmık bir ürünüdür. bulaşmayınız efendim, tavsiye olunur...
salya sümük ağladığı için yarattığı dikkat dağınıklığından kaynaklanan durumdur.

diğeri için,

(bkz: iskender evrenesoğlu)

bir de biz insanlara değil bir tek allah'a tapıyoruz çocuğum. abilerin sana bunu demediler mi?
bilim adamları daha insan dısı canlıların iletişim biçimlerini anlayamamıslardır zaten gayet normaldir...
(bkz: bayır gülü feto)
(bkz: fetoş a hocaefendi diyen zihniyet)